Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tarasów nie będzie, co do jaskółek to będzie mi trudni się ich pozbyć - chcę dobrze doświetlić pomieszczenie dzieci.

 

Aby dolać oliwy do ognia wrzucam przykładowy rzut parteru z wystającą jadalnia na stronę południową i przykładową wizualizację salonu - strona południowo zachodnia, na której widać spore przeszklenia i antresolę.

Co do okien to nie będzie problemu - pracuję w fabryce stolarki.

Wszystkich chętnych pomocy proszę o konstruktywne opinie..

Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]109462[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]109462[/ATTACH]

11.jpg

goliatt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiq: masz faktycznie las za tymi zachodnimi oknami? Jeśli nie, to klimatyzacja latem będzie takim samym problemem jak ogrzewanie zimą. Zwłaszcza, że na trójkątnych oknach raczej rolet zewnętrznych nie założysz, a antersola spowoduje, że na pietrze (zapewne sypialnym) będziesz miał minimum kilka stopni cieplej niż na parterze. Oczywiście możesz znacznie ograniczyć zyski słoneczne przez te okna, montując odpowiednie szyby, ale wtedy zimą będziesz miał przez nie jeszcze większe straty (bo też nie będzie zysków).

A tak na koniec: jak ma się rzut, który pokazałeś do elewacji wklejonej wcześniej? Bo IMHO to są dwa niemal zupełnie różne budynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiq: masz faktycznie las za tymi zachodnimi oknami? Jeśli nie, to klimatyzacja latem będzie takim samym problemem jak ogrzewanie zimą. Zwłaszcza, że na trójkątnych oknach raczej rolet zewnętrznych nie założysz, a antersola spowoduje, że na pietrze (zapewne sypialnym) będziesz miał minimum kilka stopni cieplej niż na parterze. Oczywiście możesz znacznie ograniczyć zyski słoneczne przez te okna, montując odpowiednie szyby, ale wtedy zimą będziesz miał przez nie jeszcze większe straty (bo też nie będzie zysków).

A tak na koniec: jak ma się rzut, który pokazałeś do elewacji wklejonej wcześniej? Bo IMHO to są dwa niemal zupełnie różne budynki...

 

Las mam od strony wschodniej, róg domu z lewej strony tego dużego okna to centralnie południe,

Rzut ma się ni jak do elewacji, to daw różne domy, jak na razie jestem w fazie koncepcji domu i szukam różnych pomysłów i inspiracji.

Co do rolet zewnętrznych to nie jest to wielki problem zawiesić roletę na takie okno.

 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyty mam jeszcze nie wymurowane. Zastanawiam się czy od wysokości sufitu poddasza, czyli na wysokości jętek, nie wymurować dwóch wierszy z BK celem ograniczenia mostku. Wyżej albo BK, albo silikat.

 

Pytałem o podobną rzecz (czy najwyższy wiersz piętra, pod wieńcem, zrobić z BK, reszta silikat) w wątku silikatowym, odpowiedź była: "można". Zastanawiam się jedynie czy nie będzie jakiegoś pękania od np. skurczu temp. w murze dł. 10m (rozszerzalność chyba podobna, ale BK przed ociepleniem pewnie będzie się szybciej nagrzewał/stygł) i czy coś tu zmienia zaprawa (klejowa / cem-wap)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka czesc w Was celujących w dom 3-5 litrowy ma perlit zamiast styro na izolacji podłogi na gruncie?

dzieki za info

 

Akurat podłogę mam nad piwnicą, jednak planuję wyłożyć papę, na to z 5cm perlitu, na to dopiero styro. Może przesadzam, ale skoro pod murami papa, to by zapewnić ciągłość dobrej izolacji, pod podłogą to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie energetycznie zakreceni :)

Pewnie to już się przewijało, ale znalezienie odpowiedzi w prawie 500 str. to mały hardcore.

Dlatego pytam,ale nie zlinczujcie mnie ;)

mam mieć na posadzce 10cm styro, wiem mało...ale poradzicie, jaki dać styropian, żeby miał, przy 10cm, jak najlepsze właściwości.

Czy jest taki, który przy 10cm grubości, będzie miał "osiągi" 15 lub 20 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...