Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

plastikowe kolki - u mnie w ceramice się nie sprawdzaly nie trzymaly tak dobrze jak metalowe

ja pod kolki frezowałem w styro i zamówilem dekle styropianowe[koszt na cały dom to z 50 zl] fajna zabawa

 

A po co wogóle kołkować?? ja nie kolkowałem bo na kleju który używałem było wyraźnie zapisane że nie jest wymagane kołkowanie do 12m wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś kiedyś chyba w tym wątku pokazał wkręty, czy kołki do styropianu, nie powodujące mostka termicznego - z jakiegoś materiału, który nie przewodzi dobrze ciepła. Czy możecie mi przypomnieć lub nakierować na te kołki ( wkręty )?

 

Pozdrawiam!

Michał

http://allegro.pl/kolki-do-styropianu-i-welny-350mm-typu-peg-i2370788061.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam...

mam z tego dom...

jak byś raz z tego wybudował to też byś zachwalał...;)

tylko pozornie droga ...

 

Wlasnie analizuje thermomur vs tradycyjna 2-warstwowa: silka plus 25 cm. Obie sciany chcialbym miec w okolicy U=0.12. Najtansza opcja pod katem materialow jest wybrac najcienszy termomur i dolozyc do niego 20 cm (lacznie 30 cm styro). Jest super szczelnie, taniej niz przy 2-warstwach murowanych, szybciej i okna w warstwie ocieplenia :)

 

Boje sie tylko co moj architekt na taka propozycje :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwlaszcza, ze ja planuje miec cale 120 m2 scian zewnetrznych, biorac pod uwage roznice w cenie, to jak uwzglednie montaz okien w ociepleniu to bede na plusie :)

 

Pomijam, ze budowa z thermomuru jest szybsza i wygodniejsza (z silki juz murowalem i wiem co mowie). Jak juz bede wybieral to nieomieszkam wszystkich o tym poinformowac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie budowa z silikatu to sekund pięć,ściany powstawały w mgnieniu oka :)

taki domek jak twój da się postawić z klocków w trzy dni do wieńca przy trzech osobach na budowie...

mając od razu docieplone i szczelne ściany bez mostków termicznych...

 

dodam jeszcze że można od razu zacząć od ław fundamentowych wiec omijasz całe to lepienie z bloczków i późniejsze docieplanie, odcinanie od fundamentu itp.

oczywiście dotyczy tylko domów z tradycyjnym fundamentem;)

 

w tym systemie porwał bym sie na budowę pasywnego 100m2 do 200 tys.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokonać pełnego audyty energetycznego i na jego podstawie przeanalizować wszystkie możliwe opcje. Dziwi mnie dlaczego ocieplasz dach i dodatkowo strop. Co do 30 kWh/m2 rok jako energia końcowa to chyba zbyt optymistyczne, i zależy to nie tylko od grubości ocieplenia ale też od sprawności wszystkich systemów ogrzewania. Najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe lub stropowe (zawsze w domach pasywnych) daje najwyższy komfort użytkowania. Co do pomp ciepła to mam raczej mieszane uczycia, podobne koszty użytkowania daje piec kondensacyjny. Pamiętaj też o tym że szczególnie w pompach ciepła czym niższa temperatura na wyjściu tym wyższa sprawność. Radzę jednak dokonać pełnego audytu energetycznego i porównaniem różnych wariantów, i na tej podstawie wybrać, taki koszt to około 800zł a definiuje ci wszystkie możliwości i koszty przyszłego użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...