Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie izolacji przegród.

W tej chwili w projekcie mam:

1. fundament 15 cm

2. podłoga 20cm,

3. ściana 20 cm,

4. dach 40 cm wełny.

 

Wynik OZC : 10507 kWh/rok + CWU[ATTACH=CONFIG]167772[/ATTACH]

Straty poszczególnych przegród wg. załącznika.

Pytanie czy wg. Was warto gdzieś dodać ocieplenia?

 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będziesz w W-3 ale w W-2. A W-2 to około 200zł za roczny przesył :)
Tylko latem widze po rodzinie nagle jakieś dziwne kwoty . brat zużyje gazu za 50 zł i dostanie 190 zł za przesył dziękuje chce jak najmniej zobowiązań drewno i tak jest najtańsze. i w inwestycji jak i eksploatacji.Własna praca najbardziej się opłaca gdy nikt więcej nie czerpie z niej korzyści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o pasywnopodobnym. A przy nim liczy się każdy wat zużyty lub nie. Jeżeli mogę wentylować nap.70m3/h a musiał bym 140m3/h to jest różnica.Jeżeli walczycie o każdy mostek termiczny budując dom,to można i w ten sposób.Mam płytę indukcyjną a kiedyś miałem kuchenkę gazową.To jednak inny komfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywny to 15 kwh / m2 x 150 m2 = 2250 kwh rocznie, czystym prądem 700 złotych za samo ogrzewanie. Tyle teorii. Prąd musisz mieć, bez gazu da się żyć. Ile wynoszą same opłaty abonamentowe przy gazie? Lwią część tego co zapłacisz za ogrzewanie prądem. Wniosek - jeśli rozpatrujemy tylko ogrzewanie, gaz wyjdzie drożej od prądu. To po co się męczyć?

 

W taryfie W-2.1 abonament do 31 grudnia 2012 roku wynosił 25,52 zł br. Przy energii opłata stała to około 8,60 zł, czyli różnica w skali roku 306,24 - 103,2 = 203,04 zł. Teraz porównaj stawki: 1m3 (9,97kW) gazu 2,06 zł i 1 kWh prądu 0,65 zł. Jak policzysz do tego sprawności obu układów, a wiemy , że z gazu przy kotle kondensacyjnym da się wycisnąć ponad 100%, a OZC w żadnym przypadku nie pozwala przyjąć dla "prundu" tak wiele, to wyjdzie Ci faktyczna różnica. Gdzie tu męczarnie?

Jeszcze nie miałem okazji poznać osoby, która mając gaz pod płotem zdecydowała się grzać prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj pierwszą,jam jest nią ;)

Koszt instalacji gazu ziemnego ok.50m od działki dwa lata temu to u mnie 18tys.zł,koszt instalacji elektrycznej 4tys.zł.

 

50m to nie przy działce :-) U mnie przyłącze gazu 2200,-

 

Do tego kocioł gazowy 2500 ze sterownikiem (Castorama)... Zasobnik CWU 1000,-...

 

Koszty 1kWh podobny jak w pompie ciepła gruntowej, trochę taniej niż w powietrznej

Edytowane przez maciejzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...