Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Panowie mam takie pytanie, jak wykończyć próg drzwi wejściowych, gdy mam naokoło 20 cm styropianu a podcień będzie wyłożony kostką?

Wytnij w grafitowym przy progu ok.20cm,naklej na grafit ok.10cm XPS a na to na podsypkę kostkę do progu.

mam podobnie i tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki typowy mostek termiczny.Ja mam podobną różnicę wysokości ale zrobiłem przy pomocy stalowej konstrukcji coś na podobieństwo lewitującego dwustopniowego podestu z drewna.Wyciąłem styropian na grubość desek i to po skosie.deski 30mm.Z zewnątrz nie widać podpór a całość lewituje w powietrzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomiłam wyobraźnię :) mniej więcej wiem o co chodzi, ale mam wysoko podniesiony dom, który muszę jeszcze obsypać naokoło, tą konstrukcję musiałabym oprzeć na jakimś fundamencie/ wkopanych słupkach, bo przecież nie ułożyć na piasku :) czyli wybrać juz nasypany piasek w podcieniu, postawić stelaż, wsypać piasek, żeby nie mieć fundamentu na wierzchu, i obudować drewnem. To ja chyba polubię ten mostek i tak od wewnątrz mam 20 cm styro w podłodze a na zewnątrz 10 xps-a lub 20 grafitu. Muszę to przemyśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz że chcesz zrobić jest u mnie ,z tym że zamiast betonowego spocznika wyciąłem na laserze z blachy 10mm konstrukcję nośną ,której nie widać.W deskach są rowki 10,2mm i na klej z tuby metal-drewno wklejone.Ponieważ konstrukcji nośnej nie widać,całość wygląda jakby lewitowała.A deski nie dotykają styropianu.Deski są ułożone z przerwami 5mm.Myślałem dać oświetlenie pod spodem,taki fajny efekt świetlny przez szpary między deskami (smugi z dołu do góry) ale nie pozwolili:D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Panowie potrzebują porady :

 

Budowa wystartowała, fundamenty wylane, ściana fundamentowa wymurowana.

Kolej na hydroizolację i ocieplenie ściany.

 

Co polecacie na hydro oraz jak docieplić ścianę fundamentową;

opcje:

1. 12 cm XPS-a - bezpośrednio zasypany ziemią bez folii

2. 15 cm Organika GOLD fundament - PYTANIE: czy foliować i/lub szpachlować ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...