Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

żaden sens ekonomiczny, tylko do zabytków, parametrów domu energooszczędnego się nie uzyska.

Remmers tani nie jest. Tam gdzie jest kasa na renowacje, jest Remmers.

No właśnie. Nie wszędzie też da się to zastosować. Materiały sorpcyjne maja swoje ograniczenia. Jest jakaś tam zgodność co do izolacji od wewnątrz. Incydentalnie tak ale tylko jak nie da się od zewnątrz. By to pojąć trzeba jednak mieć rozum a nie "rozum".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podoba mi się ten (mój) pomysł coraz bardziej. Otwory pod wieszaki można nawiercić po nabiciu OSB późniejsze przebicie styropianu to pikuś. Od góry na OSB własnoręcznie naniosę ekofiber tudzież coś pokrewnego - powinno być szczelnie (?).

Konstruktywna krytyka mile widziana.

 

Mam prawie tak zrobiony sufit na piętrze,tylko jeszcze krok dalej ;) od góry wygląda to tak :

Isofloc

Deski

Styropian

Siatka,klej

Struktura

 

Sufit wygląda normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie tak zrobiony sufit na piętrze,tylko jeszcze krok dalej ;) od góry wygląda to tak :

Isofloc

Deski

Styropian

Siatka,klej

Struktura

 

Sufit wygląda normalnie ;)

 

no popatrz, byłem patrzyłem i sufit na pietrze wyglądał mi się na podwieszany - całkiem normalny (czytaj dobrze zrobiony bez uwag)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no popatrz, byłem patrzyłem i sufit na pietrze wyglądał mi się na podwieszany - całkiem normalny (czytaj dobrze zrobiony bez uwag)

 

tak, chyba nie zwróciłeś uwagi ponieważ wygląda na normalny,gładki sufit . taki elegancki jak z płyt GK :-D

osobiście nie podobają mi się ściany i sufit "na lustro"

w przedsionku na suficie mam taką "lekką" ;) strukturę i na kominku , nie wiem czy zauważyłeś?

 

CAM00268.jpg

CAM00269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeśli chodzi o koszty to ta strukturka nie odbiegała jakoś cenowo. sami zaproponowali żeby takie coś zrobić a , że jestem przeciwnikiem gładkości ;) to zgodziłem się bez problemu . także wyszło w cenie "normalnych" gładzi.klej i siatka były caparola. na parterze w przedsionku i spiżarni mam przyklejony styro 3 i 5 cm na zwykłą piankę. na piętrze styropian kleili na klej dyspersyjny caparola, bo się bali że odpadnie i tutaj były wysokie koszty. reszta normalna.coś mi świta że brali prawie jak za elewację 25zł/m2 na gotowo ale z głowy ci nie podam, musiałbym poszukać i policzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se ne da... ale pręt stalowy fi10mm przez 30cm styro straty robi jak jedno otwarcie drzwi!

 

Jeden ... a kilka, kilanaście ? Jeśli jest jakiś tani zamiennik z tworzywa to czemu nie skorzystać.

 

Jeśli nie masz użytkowego strychu to anteny na nim - jak dla mnie rewelacja, nie narażone na opady, wiatry itp.

 

Izolacja nakrokwiowa z powłoką alu można znacznie pogorszyć poziom i jakość sygnału satelitarnego. W moim przypadku to nie wyjdzie.

 

Jednak robię jeden maszt na zewnątrz przy szczycie budynku a na nim schody, gigantyczną "satkę" co na strych nie wejdzie, bocianie gniazdo itp;)

 

Co Ty znów wymyśliłeś z tą gigantyczną satką ? Dodatkowe źródło ciepła ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli nie masz użytkowego strychu to anteny na nim - jak dla mnie rewelacja, nie narażone na opady, wiatry itp.

...

 

Poważnie???

 

masz jakiś patent na satelitarną na poddaszu bez okna z pojedynczą szybą, czy tylko tak myślisz? Jeśli masz to z zaciekawieniem poczytam - sam bym tak u siebie chciał zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą na strychu. Dachówki sygnałowi mniej szkodzą niż chmury:-) DVBT to w ogóle bajka - siła, jakość pod 100%. Ale 2m talerz na astrę 1n nie ustawię więc maszt albo parabola.

 

No to mamy inne informacje, ale...

skoro u ciebie działa, tzn że po prostu u siebie będę musiał sprawdzić empirycznie i tyle (wiązary i pokrycie, bez deskowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se ne da... ale pręt stalowy fi10mm przez 30cm styro straty robi jak jedno otwarcie drzwi!

 

:o

Brzmi to dla mnie nierealnie, jak to, skąd to (bo strat przez punktowe mostki chyba nie można liczyć wprost, tak jak przez przagrody o większych powierzchniach, np. ściany)??? No chyba że te drzwi otworzyć na jesieni, a zamknąć na wiosnę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie, widać na zdjęciach. Po co? Przy tych dachówkach jakie mam, kącie dachu i braku ocieplenia nic nie jest potrzebne.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym... tylko nie pamiętam w jakim temacie;)

 

czy bez foli można zawsze gdy poddasze nieużytkowe czy muszą być spełnione jakieś specjalne warunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...