Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No a jak myślałeś ? też nie wiedziałem ... ale wiem.

Są osoby które jakoś zwracają na takie szczegóły. Tu na forum przeróżne interesy się spotykają.

Przecież jak było w temacie piana kontra wełna .. jak było gorąco ... bo się jeden zaparł.

A okna ? widziałeś jak kij wchodził w morwisko jakie larum się powoli podnosiło na mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem tak ułożyło mi się w logiczną całość info o handlu PC ... i tyle nie było to celowe ... skojarzyłem tylko to jak inni broniąc swojego interesu używają

takiej retoryki ... widać można się było pomylić ostro.

 

Pewnie można odnieść takie wrażenie, że mam z tym coś wspólnego po tym jak ten system zachwalam. Ale ja go zachwalam, bo go mam już od pięciu lat, zrobiony w rozsądnych pieniądzach, sprawuje się świetnie i co dla mnie najważniejsze jest bezobsługowy i nie kopci. :)

Dla mnie każdy nowy dom nieogrzewany paliwami stałymi to dobry dom, a rachunki będą zależeć tylko od jego ocieplenia. Pozostaje do rozwiązania jedynie kwestia CWU. Dlatego powiązałem dwie rzeczy na raz i poszedłem w gruntową PC. Zastanawiam się tylko jeszcze nad wykorzystaniem jej do chłodzenia domu latem przy jednoczesnym regeneracji DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... okna jak pamiętam raczej mniejsze jak większe do tego dach wielospadowy.

Do tego okna raz jeszcze słabe. Plus BK jako ściany ... ...

 

Okna w pasywnym nie mają być duże tylko ich wymiar ma optymalnie wykorzystywać słońce. Okna mają dawać też światło czyli również mieć powierzchnię co najmniej zgodną z rozporządzeniem.

Na ile okna słabe hmm .... masz rację teraz są lepsze, wtedy też dałbym radę zejść do 0,5 z tego co pamiętam były takie kosmicznie drogie - jednak stwierdziłem, że wystarczy te bodajże 0,75 przy rozsądnym koszcie. Wtedy 3- szybowe toi był termos , a teraz to ... norma :).

 

Tak to już jest. Już kiedyś pisałem, że spokojnie da się zrobić dom jeszcze cieplejszy, jednak to bardziej ambitne zadanie.

Założenia pasywnego miałem i je spełniłem, cóż chcieć więcej od kosztów ok. 450 zł za cały sezon za dogrzewanie - w tym roku 1155 kWh poszło.

 

Herakles - raczej nie kieruj się moimi kotwami ;)

 

pzdr

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfy ulgowej na to ... być nie może śmierdziuchy.jpg na takie sqrfysyństwo nie może być przyzwolenia !! to nie jest mgła to jest dym z kominów .. widok

z pod zamku odrzykoń.

 

Jeśli uda mi się zrobić instalację z gruntową do około 15 kzł to jest bardzo bardzo dobrze ...

 

J-J akurat bardzo dużo czasu poświęciłem aby poszukać odpowiedzi .. o oknach.

Stąd wiem iż w takim budynku zagrają pierwsze skrzypce.

 

I wiem że okna z U 0,1 plus bardzo duża przepuszczalność energii to jest klucz.

Więcej napisać nie mogę.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

J-J akurat bardzo dużo czasu poświęciłem aby poszukać odpowiedzi .. o oknach.

Stąd wiem iż w takim budynku zagrają pierwsze skrzypce.

 

I wiem że okna z U 0,1 plus bardzo duża przepuszczalność energii to jest klucz.

Więcej napisać nie mogę.

 

 

Tematy okien każdy z nas w różnej formie przerabiał i nie jesteś w tym zakresie pierwszą osobą. Co jest ważne w budynkach energooszczędnych i pasywnych wie również każdy kto się tym interesuje. Jako, że okna jest to jeden z elementów kluczowych należy do nich podejść rozsądnie czyli korzyści zależne od usytuowania domu do ceny za rozwiązanie.

Twoje ostatnie zdanie jest prawdą i jeśli cena jest OK, to rewelacja.

Wiem, że coś kombinowałeś u siebie, jednak nie miałem zbytnio czasu się w to wgryźć.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy okien każdy z nas w różnej formie przerabiał i nie jesteś w tym zakresie pierwszą osobą. Co jest ważne w budynkach energooszczędnych i pasywnych wie również każdy kto się tym interesuje
wiem .. ale masę czasu temu poświęciłem ... i nie piszę dla zabawy tych parametrów.

Twoje ostatnie zdanie jest prawdą i jeśli cena jest OK, to rewelacja.

Wiem, że coś kombinowałeś u siebie, jednak nie miałem zbytnio czasu się w to wgryźć.

około 500zł m^2 okna wychodzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GED pod Krakowem wybudował 1200m2, na co czekasz, namów go na PCi

 

Najbardziej cię boli, że ty budujesz swój trzeci dom, który MOŻE osiągnie jakieś przyzwoite parametry (pomijam czas jaki go budujesz), dwa wcześniejsze jak sam pisałeś były ewidentnie skopane, a ja wybudowałem swój pierwszy i prawdopodobnie ostatni dom i cieszę się niskimi rachunkami. Mój dom nie jest dla wroga (jak sam pisałeś o swoim pierwszym), mój dom jest dla mojej rodziny i czuję się w tym domu doskonale.

Tak, polecam PC bo to doskonałe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cię boli, że ty budujesz swój trzeci dom, który MOŻE osiągnie jakieś przyzwoite parametry (pomijam czas jaki go budujesz), dwa wcześniejsze jak sam pisałeś były ewidentnie skopane, a ja wybudowałem swój pierwszy i prawdopodobnie ostatni dom i cieszę się niskimi rachunkami. Mój dom nie jest dla wroga (jak sam pisałeś o swoim pierwszym), mój dom jest dla mojej rodziny i czuję się w tym domu doskonale.

Tak, polecam PC bo to doskonałe rozwiązanie.

 

Widzę, że i tu musisz swoje 3 grosze wcisnąć. PC to nie doskonałe rozwiązanie, przynajmniej nie w każdym przypadku. Tak jak solary nie w każdym przypadku się opłacają. Ty za to masz klapki na oczach, ale co tam. Miej se je, ale daj już na luz bo twoje rozwiązanie nie jest jedyne słuszne i pozbawione wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i tu musisz swoje 3 grosze wcisnąć. PC to nie doskonałe rozwiązanie, przynajmniej nie w każdym przypadku. Tak jak solary nie w każdym przypadku się opłacają. Ty za to masz klapki na oczach, ale co tam. Miej se je, ale daj już na luz bo twoje rozwiązanie nie jest jedyne słuszne i pozbawione wad.

 

A ktoś cię pytał o zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim wątku będziesz cenzurował posty ?? prawda ciebie w oczy kole że będziesz oceniał kto tutaj może a kto nie może pisać ??

 

Nie nie nie, yaiba83 wskoczył tutaj, bo mu pocisnąłem w sprawie solarów. Na tym forum wszyscy wciskają wszystkim wszystko i solary są jednym z tych rzeczy. Do samych solarów nie mam nic, natomiast mam do sensu ich stosowania.

 

Aha, to jest twój wątek, czyli krytykanctwo w nim zakazane. Jedynie słuszna mpoplawowa opcja jest tu dozwolona. Kiedyś też była jedna partia, na szczęście te czasy dawno za nami. Tęsknisz?

 

I dla zainteresowanych.

Cofnijcie się i zobaczcie kto zaczął zadymę. Żeby znowu nie było że Liwko się czepia. Ja się tylko bronię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liwko, rozsądne kupno i użytkowanie PCi (aby nie przepłacić i/lub nie zajechać sprzętu) wymaga również odpowiedniej wiedzy, podobnie jak wybudowanie pasywniaka. Jakbym miał wybierać "komfort" (jak piszesz) rachunków niższych o połowę, lub zależności ciepła w domu od klamota za m.in. 20K, to bym się mocno zastanawiał który "komfort" wolę. Żeby nie było, PCi (gruntowe) mi się podobają.

 

Zważ również, że osiągając (energo)oszczędność budową np. pasywniaka, w razie czegokolwiek zawsze mamy opcję dołożenia PCi i znacznego zredukowania rachunków. Budując z założenia durszlaka z PCi, droga do dalszego obniżania rachunków jest już znacznie trudniejsza/droższa.

 

PS. Mnie się również nie podobał Twój (wasz) napad (tak to subiektywnie widziałem) na @j-j, i nie dziwię mu się że zamiast udowadniać w kółko że nie jest wielbłądem, opuścił niemiłe środowisko. Ze stratą dla FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...