Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwykle piszesz w miarę rozsądnie :) Mam wrażenie że wtedy się zafiksowałeś na @j-j i pojechałeś.

 

Nie pisałbym że: pasywny=rygor, PCi=komfort, bo to jest względne. Z całą pewnością PCi nie jest uniwersalnie komfortowa, a pasywniak nie zawsze jest złem (a może zwykle nie jest?). Bezkrytycznie bym jej nie polecał nikomu. To że Tobie się sprawdza, nie znaczy że jest dla każdego.

 

PS. Ile kosztuje PCi z gwarancją na min. połowę przewidywanej żywotności? Bo PCi z 2-letnią gwarancją, to trochę kiepsko rokuje, skoro to takie długowieczne i cudowne sprzęta... Tak z 8-10 lat by się przydało... Ile kosztuje przedłużenie gwarancji do 5 lat Ecopower? Chyba Ecopol nie zapłacił za domenę, bo ich strona zniknęła i nie wiem czy mają taką opcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prześledź moje ostatnie posty gdzie doradzałem różne rozwiązania, nie tylko PC. Nie jestem ortodoksem jeżeli chodzi o pompy ciepła, mam ją pięć lat i polecam. Domu pasywnego bym nie chciał, bo jest z nim związany pewien rygor, ja wybrałem komfort i niskie rachunki.

 

Jakoś odnoszę zupełnie inne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też do PCI nic nie mam, natomiast do sensu ich stosowania wszędzie i wszystkim mam poważne obiekcje

 

Pan Liwko tego zrozumieć nie może. Myśli, że na jego domie i instalacji świat się kończy. Nie potrafi zrozumieć innych, innych charakterystyk, żyje w swoim autystycznym świecie. Niepotrzebnie sieje zamęt na forum myśląc, że on to cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle piszesz w miarę rozsądnie :) Mam wrażenie że wtedy się zafiksowałeś na @j-j i pojechałeś.

 

Nie pisałbym że: pasywny=rygor, PCi=komfort, bo to jest względne. Z całą pewnością PCi nie jest uniwersalnie komfortowa, a pasywniak nie zawsze jest złem (a może zwykle nie jest?). Bezkrytycznie bym jej nie polecał nikomu. To że Tobie się sprawdza, nie znaczy że jest dla każdego.

 

PS. Ile kosztuje PCi z gwarancją na min. połowę przewidywanej żywotności? Bo PCi z 2-letnią gwarancją, to trochę kiepsko rokuje, skoro to takie długowieczne i cudowne sprzęta... Tak z 8-10 lat by się przydało... Ile kosztuje przedłużenie gwarancji do 5 lat Ecopower? Chyba Ecopol nie zapłacił za domenę, bo ich strona zniknęła i nie wiem czy mają taką opcję ;)

 

Kolejny fajny argument/zapytanie - dlaczego na moje kolektory dostałem 11lat gwaracji i się zakłada przez użytkowników PC, że za 15 będę musiał je wymienić a PC na którą daje się 2 lata będzie służyła nieprzerwanie przez 20-25lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, yaiba83 wskoczył tutaj, bo mu pocisnąłem w sprawie solarów. Na tym forum wszyscy wciskają wszystkim wszystko i solary są jednym z tych rzeczy. Do samych solarów nie mam nic, natomiast mam do sensu ich stosowania.

 

Aha, to jest twój wątek, czyli krytykanctwo w nim zakazane. Jedynie słuszna mpoplawowa opcja jest tu dozwolona. Kiedyś też była jedna partia, na szczęście te czasy dawno za nami. Tęsknisz?

 

I dla zainteresowanych.

Cofnijcie się i zobaczcie kto zaczął zadymę. Żeby znowu nie było że Liwko się czepia. Ja się tylko bronię.

 

A ty nie wciskasz komu popadnie PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Ile kosztuje PCi z gwarancją na min. połowę przewidywanej żywotności? Bo PCi z 2-letnią gwarancją, to trochę kiepsko rokuje, skoro to takie długowieczne i cudowne sprzęta... Tak z 8-10 lat by się przydało... Ile kosztuje przedłużenie gwarancji do 5 lat Ecopower? Chyba Ecopol nie zapłacił za domenę, bo ich strona zniknęła i nie wiem czy mają taką opcję ;)

 

Po co dawać dłuższą gwarancję na coś, co się i tak sprzedaje jak ciepłe bułeczki? ;)

Na prawdę nie przejmuję się tym, że kiedyś może dojść do jakiejś awarii PC. Jeżeli do niej dojdzie, zadzwonię po chłodniarza i mi ją naprawi. Ale najpierw zadzwonię bezposrednio do producenta i poproszę o poradę :yes:

Nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas grzania taki strop będzie się nierównomiernie rozszerzał i kurczył i coś pęknie, albo ściana, albo coś innego

 

twój pomysł możliwy do zrealizowania, ale najpierw trzeba przeliczyć graniczne wartości przy jakich jeszcze nic nie pęka

 

ja tak mam, przeszło przez dwóch projektantów. zobaczymy co będzie w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas grzania taki strop będzie się nierównomiernie rozszerzał i kurczył i coś pęknie, albo ściana, albo coś innego

 

twój pomysł możliwy do zrealizowania, ale najpierw trzeba przeliczyć graniczne wartości przy jakich jeszcze nic nie pęka

 

A ja widziałem niemieckie konstrukcje, całe wielkie mega elementy zbrojone z rurkami do ogrzewania bryły budynku. Co innego akustyka, bez styro i wylewki może być akustycznie do dupy. Zależy też jakie temperatury tam chcesz bo jak 60st to w sumie może być racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem niemieckie konstrukcje, całe wielkie mega elementy zbrojone z rurkami do ogrzewania bryły budynku. Co innego akustyka, bez styro i wylewki może być akustycznie do dupy. Zależy też jakie temperatury tam chcesz bo jak 60st to w sumie może być racja.

 

Strop monolityczny żelbetowy raczej jest dobry akustycznie, to nie terriva.

Poza tym, cześć użytkowa poddasza to tylko antresola, więc wyciszenie też nie jest tu kluczowe.

Ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe. Temp 60 stopni na pewno nie będzie. Myślę max 30-35 stopni.

 

mpoplaw, dzięki za informację, konstruktor się będzie nad tym musiał pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzanie takie stropu konstrukcyjnie to nie problem, tylko po co grzać stropem pomieszczenie poniżej?

 

ocieplenie mam pod stropem (na sufiecie). ma to kilka zalet. po pierwsze ciepłem z parteru nie grzejemy stropu, który to ciepło odda potem co najwyżej ścianom, bo w dół do mieszkańców ono nie popłynie. poza tym spora akumulacyjność na piętrze mimo niezbyt grubej wylewki, a zatem mniejsze obciążenie stropu. ocieplenie od dołu będzie schowane pod płytami g-k razem z przewodami wentylacji dla parteru oraz oświetleniem. dzięki temu mam czas rozłożyć spokojnie te przewody za miesiąc na spokojnie, a dom już sobie schnie po tynkowaniu i wylewkach. oświetlenie też możemy na spokojnie przemyśleć trochę później dzięki temu, że nie tynkujemy sufitów na parterze. dla mnie to spora zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciepłem z parteru nie grzejemy stropu...

 

ten strop jest pomiędzy parterem a piętrem użytkowym o tej samej temperaturze- tak zakładam bo będzie grzane w stropie, to z tego co było na forum pisane przy podłogówce wyższa temperatura jest przy podłodze, nie następuje jakieś wielkie przegrzewanie stropu, (co występuje np. koło kominka i stropy nie pękają, dlatego wcześniejsze obawy o naprężenia są bezpodstawne) to od czego się izolować???(te 6cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...