Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam zużycie ok 13m3.

I teraz wyliczyłem, że na pralkę (wg specyfikacji 8100l rocznie), zmywarkę (30*10l miesięcznie), wc (2,5m3), gotowanie (30l dziennie), wychodzi 4,5m3. Pozostaje 8,5m3 na cwu (ogrodu nie wliczam, bo nie podlewałem, zresztą teraz zużycie mi się nie zmniejszyło).

Wychodzi 345 kwh na podgrzanie o 35*C (z 9 do 44), czyli 37,5 m3 gazu. Plus straty, no ale przyjmuję, że w okresie zimowym są po stronie CO.

Wychodziłoby1,25m3 gazu dziennie na cwu. W lecie mniej, bo woda jest cieplejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zgodzę się z tobą , jeżeli zamierzasz ogrzewać dom gazem to nie masz wyboru dostajesz taryfę W3.6 dopiero w drugim roku jeżeli nie przekroczysz 1200m3...

Zgadzać się nie musisz ale racji nie masz - na G.Śląsku mogłem sobie wybrać taryfę i mam drugi rok W2.12T.

W temacie: w wietrzny tydzień zużycie co+cwu15m3/tydzień. Do tego kominek codziennie 1-1.5 zaladunku drewna kiepskiego ale suchego[resztki stempli olcha/modrzew]. W domu 21-22.5C. Dom jak w opisie.Garaż nie grzany ma +14-16C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzać się nie musisz ale racji nie masz - na G.Śląsku mogłem sobie wybrać taryfę i mam drugi rok W2.12T.

W temacie: w wietrzny tydzień zużycie co+cwu15m3/tydzień. Do tego kominek codziennie 1-1.5 zaladunku drewna kiepskiego ale suchego[resztki stempli olcha/modrzew]. W domu 21-22.5C. Dom jak w opisie.Garaż nie grzany ma +14-16C.

 

To masz dom nie pod gaz za oszczędny ;) .Przynajmniej wg.wątku COP=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,

 

Ile zużywasz gazu dziennie ze wszystkim?

 

Trudno to określić!

Mogę powiedzieć, że w pierwszym roku tj 2012-2013 ogrzewanie + cwu domu bez żadnych wspomagaczy wyszło około 1050 m3.

W kolejnym sezonie tj 2013-2014 od grudnia uruchomiliśmy kominek więc zużycie spadło oraz była to dużo lżejsza zima - 600 m3.

W tym sezonie piec włączyliśmy dopiero 20 listopada i od 20.11 do 8.12 zużyliśmy 35 m3 gazu to daje niecałe 1,9 m3 dziennie (co + cwu).

W kominku palimy raz dziennie około 18 i jest to jeden załadunek do wypalenia (około 12 kg) - dodam, że jest to kominek prawie akumulacyjny więc trochę mniej puszczamy w komin.

Temperaturę w części codziennej utrzymuje 21-22 st.C natomiast w sypialni 20,0 - 20,5 st. C.

Wracając do pierwszego sezonu w największe mrozy zużycie dochodziło do 7 - 8 m3 np. w grudniu 2012 wyszło niecałe 200 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 5 metrami to chyba przesada chyba że mówimy o dużych mrozach.

Poniżej zużycie w miesiącach bez kominka

a więc: ROK 2012 październik - zużycie 90 m3 listopad - zużycie 117 m3 grudzień (do 7) - zużycie 31 m3 ROK 2013 październik - zużycie 61 m3 listopad - zużycie - 101 m3 grudzień (do 7) - 24 m3 W grudniu zużycie podaję tylko do 7 ponieważ od tej daty mamy kominek w domu i zużycie po rozpaleniu maleje.

A teraz średnie temp.

Miesiąc / rok / średnia max / średnia / średnia min

październik / 2012 / 13 / 8 / 4

październik / 2013 / 15 / 10 / 6

listopad / 2012 / 7 / 5 / 3

listopad / 2013 / 7 / 5 / 2

grudzień / 2012 / 3 / -1 / -4

grudzień / 2013 / 4 / 2 / -1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi wcięło odpowiedź.

A niech nawet będzie 3. Cóż to zmienia. Gdyby nie było palone w kominku to na rok trzeba spokojnie doliczyć 600m3 gazu jak nie więcej

 

Jak pisałem wcześniej sezon bez kominka to około 1050 m3 na co i cwu.

Jak na razie palenie w kominku to czysta przyjemność, raz dziennie jeden wsad i popiół raz na miesiąc. Jak nie będzie sił palić w kominku to będzie gaz. 1000 m3 to nie jakaś katastrofa finansowa a jak docieple strop (z 20 mm a 40 cm) to może jeszcze kilka metrów spadnie. Dodatkowo był to pierwszy sezon po budowie więc mogła jeszcze być wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...