Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pustak porotherm 30p+w ocieplony styropianem grafit 10cm, piec de dietrich mcr3 z zasobnikiem 100l, okna 6 komorowe 2 szybowe, 2 okna dachowe bez rolet, temperatura ustawiona na 21 stopni ale w pomieszczeniu mam cały czas 22 i nawet przy tej temp.piec delikatnie podgrzewa, na dole podłogówka w całości razem z wiatrołapem na górze w 3 pokojach grzejniki a w łazience podłogówka i recznikowiec. na górze temp 21,5-22 stopnie. od godz.6:30 do 22 mam ustawione 21 stopni a od 22 20,5. kuchenki nie ma bo jest indukcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane, podawane bez danych o domku nic nie wnoszą. Ocieplenie,piec, okna, okna poddaszowe - ilość, pietro, podłogówka, kaloryfery,wiatrołap,ocieplenie fundamentu, szyby, rolety,CWU,przedziały czasowe,kuchenka,temp. w pomieszczeniach, ustawienia pieca, temp.na zewnątrz itp.

E tam, przecież podajemy w celu orientacji mniej więcej, trochę dla zabawy. I tak nie uwzględnisz wszystkich zmiennych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piec Viessmann Vitodens 200 13kW zasobnik 100l ACV smart dom 104 pow. użyt., 300m3 objętość, parterowy. Ocieplenie 20 cm podłoga λ 36, 20 cm ściany λ 32, strop wełna λ40 40 cm okna aluminiowe 3 szyby wentylacja grawitacyjna. Jeszcze nie mieszkam wykańczam, piec włączony tylko na ogrzewanie od 12.11.14 do wczoraj czyli 07.01 spalił 288m3 średnia 5,16 m3 gazu ustawiony pierwszy tydzień na 20 C następny tydzień 19 potem 18C, sterowanie pogodowe 57m podłogówka 4 regulatory sypialnie i pom. gosp. grzejniki.

Czy to spalanie jest adekwatne do powierzchni i ocieplenia, bo czytam to forum i porównując do niektórych wypowiedzi typu dom 200m spalanie CO+CWU+kuch. 6m3 gazu to moje zużycie jest duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piec Viessmann Vitodens 200 13kW zasobnik 100l ACV smart dom 104 pow. użyt., 300m3 objętość, parterowy. Ocieplenie 20 cm podłoga λ 36, 20 cm ściany λ 32, strop wełna λ40 40 cm okna aluminiowe 3 szyby wentylacja grawitacyjna. Jeszcze nie mieszkam wykańczam, piec włączony tylko na ogrzewanie od 12.11.14 do wczoraj czyli 07.01 spalił 288m3 średnia 5,16 m3 gazu ustawiony pierwszy tydzień na 20 C następny tydzień 19 potem 18C, sterowanie pogodowe 57m podłogówka 4 regulatory sypialnie i pom. gosp. grzejniki.

Czy to spalanie jest adekwatne do powierzchni i ocieplenia, bo czytam to forum i porównując do niektórych wypowiedzi typu dom 200m spalanie CO+CWU+kuch. 6m3 gazu to moje zużycie jest duże?

 

 

przy takim ociepleniu to nic nie powinien spalać :)

ktoś wcześniej pisze, że robił dobre ocieplenie i ma spalanie na poziomie 0,8m2 na dobę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piec Viessmann Vitodens 200 13kW zasobnik 100l ACV smart dom 104 pow. użyt., 300m3 objętość, parterowy. Ocieplenie 20 cm podłoga λ 36, 20 cm ściany λ 32, strop wełna λ40 40 cm okna aluminiowe 3 szyby wentylacja grawitacyjna. Jeszcze nie mieszkam wykańczam, piec włączony tylko na ogrzewanie od 12.11.14 do wczoraj czyli 07.01 spalił 288m3 średnia 5,16 m3 gazu ustawiony pierwszy tydzień na 20 C następny tydzień 19 potem 18C, sterowanie pogodowe 57m podłogówka 4 regulatory sypialnie i pom. gosp. grzejniki.

Czy to spalanie jest adekwatne do powierzchni i ocieplenia, bo czytam to forum i porównując do niektórych wypowiedzi typu dom 200m spalanie CO+CWU+kuch. 6m3 gazu to moje zużycie jest duże?

Czy duże ocenisz sam.

U mnie od 1.11 do 6.01 poszło 193m^3 gazu (CO+CWU+kuchenka - 3 osoby) oraz 16 kg brykietu (odpowiednik około 5m^3 gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duże ocenisz sam.

U mnie od 1.11 do 6.01 poszło 193m^3 gazu (CO+CWU+kuchenka - 3 osoby) oraz 16 kg brykietu (odpowiednik około 5m^3 gazu)

 

Nieźle rachunek około 400 zł na ponad 2 miesiące, To tyle co nic. Myślę że takich wyników nie będę miał nigdy, przez brak WM, niestety moja małżonka storpedowała ten pomysł. Teraz pewnie około 60-70% ciepła wylatuję bezpowrotnie kominem. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec włączony tylko na ogrzewanie od 12.11.14 do wczoraj czyli 07.01 spalił 288m3 średnia 5,16 m3 gazu

Sporo. U mnie w tym samym okresie 235m3, ale z CWU dla 4 osób i temperaturą 22-23 stopnie. Domy i izolacja porównywalne, mam 98m2.

 

Z tego co mówią, weź pod uwagę pierwszy sezon (podobno zawsze idzie więcej) i dużo zależy od tego jaka okolica (czy wieje) i jaki klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze popoprawiać ocieplenie na stropie, mam na dachu wiązary i sufit jest opuszczony trudno to docieplić wełną w rolce, Ekipa średnio się starała chociaż ich pilnowałem. Klimat umiarkowany wielkopolska, ale budynek nie osłonięty tylko od wschodu sąsiad, od zachodu pole i stąd najczęściej wieje. Sprawdzałem, że przy temp. około 6 C i silnych wiatrach spalił: średnia dla czterech dni 6 m3. Przy -6C bez wiatru słoneczko średnia 4 m3. Czyli w moim przypadku wiatr ma chyba duże znaczenie, może posadzić jakiś żywopłot?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% strat na wentylację ale w domu standardowo ocieplonym chyba że takie ocieplenie to już teraz standard?

 

Raczej nie ma to znaczenia jakie ocieplenie ,wentylacji nie docieplisz ;) jedynie możesz zredukować ilość kratek wywiewnych ale w tedy w domu powietrze będzie nie świeże .Skąd napływa powietrze do domu ? bo skoro jest wywiewane to gdzie jest nawiewane prawda ? .Porównuje to trochę do kominka gdzie tworzy się podciśnienie z racji wyższej temp w kominku ,to samo mniej więcej robi się w domu tworzy się podciśnienie i zimne powietrze przenika gdzie się da .

 

http://www.energoterm.eu/images/files/straty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to spalanie jest adekwatne do powierzchni i ocieplenia, bo czytam to forum i porównując do niektórych wypowiedzi typu dom 200m spalanie CO+CWU+kuch. 6m3 gazu to moje zużycie jest duże?

nie warto się za bardzo przejmować

niedługo się okaże że niektórym kocioł produkuje gaz :D

to tak jak z dyskusją o spalaniu samochodu na forach

obowiązuje zasada że każdy kolejny wpis to mniejsza cyfra :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle rachunek około 400 zł na ponad 2 miesiące, To tyle co nic. Myślę że takich wyników nie będę miał nigdy, przez brak WM, niestety moja małżonka storpedowała ten pomysł. Teraz pewnie około 60-70% ciepła wylatuję bezpowrotnie kominem. :bash:

Po pierwsze - wentylacji to na razie pewnie nie masz! No chyba, że okna masz uchylone lub co najmniej porządnie rozszczelnione. Zamieszkasz, kupisz higrometr to dopiero będziesz mógł do wentylacji wrócić.

Po drugie - dom musi wyschnąć - tu niestety zamknięcie okien nie pomoże. Jeśli nie masz kozy i 1tony węgla pozostaje rozszczelnić co się da, grzać i płacić- tanio nie będzie.

Po trzecie gdy zamieszkasz dojdą zyski bytowe , które mogą zrównoważyć 1-2m^3 gazu dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duże ocenisz sam.

U mnie od 1.11 do 6.01 poszło 193m^3 gazu (CO+CWU+kuchenka - 3 osoby) oraz 16 kg brykietu (odpowiednik około 5m^3 gazu)

 

Jak na Twoje ocieplenie to masz duże spalanie ciekawy jestem przyczyny możesz napisać który Twój sezon grzewczy jak część kraju ta piwniczka to pełna czy tylko pół, jak szczelność ceramiki tnz jaka wilgotność w domu oraz temperatura a może dużo gotujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...