Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Głownie przyglądam się tej dyskusji i jak zawsze każdy ma swoje racje ale błagam Was nie piszcie, że za kilka lat zakażą gazu bo ręce opadają. Druga sprawa to te proekologiczne posty wyższości jednego źródła ogrzewania nad innym ehhh. Proszę nie piszcie tekstów, że prąd jest super hiper lepszy od gazu. Gaz wiadomo jest mniejszym złem niż węgiel ale akurat prąd niestety głównie jest z węgla a Ci co mają te swoje bateryjki dachowe dobrze wiedzą jak są ekologiczne przy produkcji oraz utylizacji....wszystko ma swoje plusy i minusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gaweł - proszę , załóż watek o wyższości prądu nad gazem, a nie rozwalaj tego tematu swoimi przemyśleniami na ten temat.

Połowa twoich wpisów poszła do kosza. Szkoda twojego czasu na pisanie i czasu moderacji na kasowanie.

 

Najpierw przeczytaj a potem "moderuj" nigdzie takich bzdur nie pisałem które mi przypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam jedną złotą poradę, a mianowicie:

W domu z poddaszem sterownik umieszczamy tylko i wyłącznie na poddaszu!!!

W słoneczne dni nie przegrzewa pomieszczeń. Duża oszczędność gazu.

I nie sterujcie pogodówką, tylko maksymalną mocą pieca, którą to moc ustawiacie na minimum . Oczywiście czujnik temp. zewn. wtedy też jest w użyciu, ale pracuje na innej zasadzie. Zgodnie z algorytmem ustawionym przez producenta, ale przede wszystkim zgodnie z aktualną temperaturą w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam jedną złotą poradę, a mianowicie:

W domu z poddaszem sterownik umieszczamy tylko i wyłącznie na poddaszu!!!

W słoneczne dni nie przegrzewa pomieszczeń. Duża oszczędność gazu.

I nie sterujcie pogodówką, tylko maksymalną mocą pieca, którą to moc ustawiacie na minimum . Oczywiście czujnik temp. zewn. wtedy też jest w użyciu, ale pracuje na innej zasadzie. Zgodnie z algorytmem ustawionym przez producenta, ale przede wszystkim zgodnie z aktualną temperaturą w domu.

To zależy.

Ja mam 2 obiegi. Jeden na grzejniki (poddasze) drugi podłoga (parter).

Przegrzewanie pomieszczeń może również wystąpić na poddaszu. U mnie w każdym pomieszczeniu mam po 4 okna połaciowe. A jest ich (pomieszczeń) pięć. Jak ktoś ma jedno okienko to może i tak.

W moim kotle można ustawić procentowo wpływ temperatury pomieszczenia na temp. zasilania.

Działa to bardzo sprawnie. Przy podtrzymywaniu temperatury np. 0.5 stopnia histerezy kocioł zapodaje temp. z krzywej. Ale jak różnica jest większa np. 2 stopnie to temp. zasilania podwyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu było jakieś 5,6 m3 / dobę a w styczniu 6,3 m3 / dobe. Dom 192m2 ale ogrzewanie 113 m2. Pierwszy sezon w domu i pierwszy sezon normalnego grzania. Czy to w miarę normalne wyniki?

 

A ty myślisz ze grudzień byl tak chłodny jak styczeń? Nie sadze

Czy samochód ciągle tak samo pali jadąc różnymi prędkościami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2020r 85 m3 Styczeń 2019r - 104m3 Styczeń 2018r - 123 m3(pierwszy sezon)

LUTY 2020r 75 m3 Luty 2019r -74 m3 Luty 2018r 114 m3

 

Średnie zużycie luty 2.58 m3/dzień.

 

Zużycie za 3 pełny rok - 502m3 co daje rachunek na około 1150zł /rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz ze grudzień byl tak chłodny jak styczeń? Nie sadze

Czy samochód ciągle tak samo pali jadąc różnymi prędkościami??

Kolego nie rozumiesz mojego pytania... Podałem spalania, ale nie porównywalne tych miesięcy.... Chodzi mi o metraż który ogrzewam pierwszy sezon i pytanie czy to dużo czy mało... Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2020r 85 m3 Styczeń 2019r - 104m3 Styczeń 2018r - 123 m3(pierwszy sezon)

LUTY 2020r 75 m3 Luty 2019r -74 m3 Luty 2018r 114 m3

 

Średnie zużycie luty 2.58 m3/dzień.

 

Zużycie za 3 pełny rok - 502m3 co daje rachunek na około 1150zł /rok

 

Mnie to by narzeczona za taką temperaturę udusiła w domu ... ale z drugiej strony z takimi bajerami jak ty masz+ bateryjki na dachu to można mieć takie niskie spalanie ale coś za coś niskie spalanie niska temperatura w domu = niższy komfort mieszkania:<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...