Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli średnio 200 zł na 2 miesiace - jestem w małym szoku. W mieszkaniu 2 pokojowym miałem rachunki (przed podwyżkami) po 150-180 zł. Mój kolega na kawalerce (rodzina 2+2) ma około 200 zł na 2 mce. Wszyscy znajomi z domami mają pomiędzy 300 a 400 zł.

 

Nie wiem jak można mieć takie zużycie w domu, tym bardziej przy indukcji (na którą, w zależności od tego ile się gotuje, trzeba podobno przyjąć około 70 zł/2 mce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam powiedzieć. U mnie rachunki prądowe oscylują około 500zł za dwa miesiące. Ledy w całym domu, indukcja, reku, piec gaz. - viesiek, jedyne wytłumaczenie to córka - maniaczka TV i komputera. No ale tez przyznam, że w piekarniku to dajemy często czadu!!!!

Co do Gazu to czy 1.65 m3 na CW to dużo czy mało? Rodzina 2+2 (córka oczywiście uwielbia długie prysznice).

Jak macie ustawione grzanie wody w programach czasowych?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie prawie tak samo - ostatnie 2 miesiące to 460 zł. Mam nadzieję, że to zużycie spadnie chociaż do tych 400 zł.

 

U mnie bardzo dużo chodzą indukcja (żona z dziećmi w domu więc codziennie coś gotuje) i piekarnik (jesteśmy na etapie swojego chleba - pieczemy go co drugi dzień + dodatkowo 1-2x w tygodniu jakiś obiad z piekarnika). Myślę, że to stąd takie zużycie prądu.

 

Do tego tak jak wcześniej pisałem - praktycznie to co u Ciebie - reku, kocioł, tv (bierze około 200-250W a starszy synek jest już na etapie bajek więc pozwalamy mu trochę oglądać).

 

Co do zużycia gazu na CWU to za ostatnie 2 tygodnie (od momentu wyłączenia CO) wynosi równy 1 m3.

Grzanie wody pomiędzy 7 a 23:30 do 45 st C. Pompa cyrkulacyjna włączona rano od 7:30 - 9:00 i wieczorem od 18:30 do 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że u mnie grzeje bez przerwy od 7 do 23:30, a spalanie jest mniejsze ;)

Nie sądzę, żeby 5stC zwiększyło zużycie gazu o 65% :) Myślę, że o max 5-10%.

 

Jak u Ciebie z cyrkulacją? Może masz włączoną 24h na dobę i stąd większe zużycie gazu?

 

Inna kwestia to sposób w jaki grzejesz CWU - za pomocą kotła dwufunkcyjnego, z zewnętrznym zasobnikiem wody czy lodówka?

Ja mam dwufunkcyjny - wbudowany zbiornik 2x21l czyli 42l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli chodzi o prąd to rachunki mam 230-260pln za 2 miesiące. 2 osoby dorosłe, kuchnia gazowa, ale piekarnik elektryczny dosyc często używany, do tego tv jak jestem w domu to chodzi non stop, oprócz tego 1 laptop, a czasami dwa włączone:) Do tego standardowo pralki, lodówki, żelazka, suszarki, prostownica do włosów żony raz albo i dwa razy dzienne.

Ale nie mam rekuperatorów i innych bajerów, z cyrkulacji CWU tez nie korzystam.

 

Cwu na dobę wychodzi 0,6-1,0 m3 bez cyrkulacji. Kocioł jednofunkcyjny z dużym zasobnikiem podgrzewanym wieczorem przed kąpaniem i nieraz minimalnie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wracając do tematu

 

Od 05/03/12-08/05/2012 319m3 czyli średnio 4,98m3/doba,

 

- rachunek za 2 miesiące 319m3/ 742,94 zł

 

------------------------------------------------------------------------------

* dla domu 170m2 /380m3, ocieplenie: ściany styro 17cm/ dach wełna 25cm,

ogrzewanie: kocioł junkers cerapur smart + 100% grzejniki, CO temp. dzień/noc 22-21*C + CWU 220l 55 C/ doba, wentylacja: grawitacyjna, strefa: III

 

** nie używam żadnych wspomagaczy, tylko sam gaz ziemny.

Edytowane przez Barthelemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli chodzi o prąd to rachunki mam 230-260pln za 2 miesiące. 2 osoby dorosłe, kuchnia gazowa, ale piekarnik elektryczny dosyc często używany, do tego tv jak jestem w domu to chodzi non stop, oprócz tego 1 laptop, a czasami dwa włączone:) Do tego standardowo pralki, lodówki, żelazka, suszarki, prostownica do włosów żony raz albo i dwa razy dzienne.

Ale nie mam rekuperatorów i innych bajerów, z cyrkulacji CWU tez nie korzystam.

 

Cwu na dobę wychodzi 0,6-1,0 m3 bez cyrkulacji. Kocioł jednofunkcyjny z dużym zasobnikiem podgrzewanym wieczorem przed kąpaniem i nieraz minimalnie rano.

 

a ze tak spytam - czym ogrzewasz dom..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale zawsze sa jeszcze jakies kominki i inne bzdety czym mozna dogrzewac

 

Niestety nie mam nic z takich rzeczy, nawet wentylacje mam zwykłą grawitacyjną. Taki zacofany ze mnie gość. Nie jeden fanatyk z tego forum stwierdziłby, ze przegrałem zycie budując w ten sposób dom, ja mam do tego trochę inne podejście. Nigdy nie wiesz jak twoje życie sie potoczy i jak długo będziesz mieszkał w danym miejscu. No i nie zagłębiając się w szczegóły, u mnie okazało się będę mieszkał w tym domu jeszcze maksymalnie do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie zuzycie gazu masz na ogrzewanie - tak na sezon ...???

 

Za cały okrągły rok za gaz płacę 3700-3900 pln, jest w tym ogrzewanie, CWU i gotowanie na kuchni. Na gotowanie i CWU w lato idzie mi ok. 1 m3 gazu na dobę, czyli w skali roku ok 360 m3 gazu, czyli jakieś 700-800 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszemy tu o zużyciu gazu przede wszystkim do CO, pojawiło się również trochę o zużyciu gazu do CWU.

 

Póki co nie zdecyduje się na założenie gazu przede wszystkim do CO, ale co myślicie by założyć gaz do CWU i dwóch kuchenek?

Pewnie biorąc pod uwagę koszty założenia nie będzie to miało sensu, ale może jakbym był już ten gaz to używałbym go w cieplejsze dni do CO (tak by nie przekroczyć zużycia w taryfie W2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie zdecyduje się na założenie gazu przede wszystkim do CO, ale co myślicie by założyć gaz do CWU i dwóch kuchenek?

Pewnie biorąc pod uwagę koszty założenia nie będzie to miało sensu, ale może jakbym był już ten gaz to używałbym go w cieplejsze dni do CO (tak by nie przekroczyć zużycia w taryfie W2).

Masz zamiar zainstalować kocioł gazowy i zasobnik (albo 2-funkcyjny) i grzać gazem tylko CWU? Wg mnie bez sensu. Nie znam się na taryfach gazowych ale co się dzieje jak przekroczysz zużycie w taryfie W2? Gaz drożeje o 100%? Czy może opłaty stałe rosną/maleją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć gaz do samej kuchenki nie można, musisz się zadeklarować, że będziesz grzać wodę użytkową.

Masz taryfę W2 czyli 20zł abonamentu zamiast 70zł w taryfie W2.

Jest tylko jeden warunek- musisz się zmieścić w rocznym zużyciu gazu do 1200m3.

Więc generalnie miałbym gaz do kuchenki i cwu latem, a jak będzie mi się to opłacać to i CO w tych okresach przejściowych (wiosna i jesień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...