Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wczoraj zużycie 9 m3 - CO, CWU (grzanie 5-6 rano i 18-22.30) i kuchenka

średnio 5,5-6 m3

 

temperatura w domu dzień/noc 22,5 st.

 

dom 154 mkw po podłogach, piętrowy, okna 3 szybowe, mur 25 cm termoton, ocieplenie: mury 20 cm grafit 0,31, dach 30 cm wełna 0,32, podłoga 12 cm grafit 0,31,wentylacja grawitacyjna, brak kominka, ogrzewanie podłogowe po całości, sterowanie z pogodówki+sterownika wewnętrznego

Edytowane przez jaremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja przepraszam, że nie w temacie ale czy mierzyliście może kiedyś jaką macie temperaturę w zimie w nieogrzewanym ale już ocieplonym domu?? czy mróz "wszedł" do domu czy były to temperatury zdecydowanie na plusie?? bardzo mnie to ciekawi. dom prawie skończony, zostały podłogi itp z wykończeniówki i mierzę temperature jaka panuje w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon grzeje dom parterowy bez poddasza użytkowego sama podłogówka około 1200mb rurki, kocioł Vaillant VC 246/5-5 VIH R 120 CALORMATIC 470 ,powierzchnia grzania 160m2 bez garażu wysokość pomieszczeń 2,95m ( czyli tak naprawdę kubatura się zwiększa o jakieś 30m2 bo średnia wysokość pomieszczeń to 2,75cm ) , wełna na suficie 30cm docieplenie styropian 15cm ściana dwuwarstwowa ceramika+styropian ,posadzka 10cm styropian .Temperatura zadana na 24h w domu 22*C, krzywa grzewcza 0,25 ( temperatura w podłogę około 33*C regulacja z samego czujnika pogodowego ,spalanie gazu teraz przy -9/10*C 11m3 na dobę CWU grzane 1x na dobę do 50*C w przedziale czasowym 18:00 - 23:30 w tym czasie też pracuje cyrkulacja ,rano 7:00 temperatura w zasobniku około 40*C w tedy też się włącza cyrkulacja na około 1godz .Temperatura w zasobniku na godz 17:00 wynosi około 35*C .

 

Przy temperaturach +3/ -3 spalanie gazu było w okolicy 7-8m3

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam, że nie w temacie ale czy mierzyliście może kiedyś jaką macie temperaturę w zimie w nieogrzewanym ale już ocieplonym domu?? czy mróz "wszedł" do domu czy były to temperatury zdecydowanie na plusie?? bardzo mnie to ciekawi. dom prawie skończony, zostały podłogi itp z wykończeniówki i mierzę temperature jaka panuje w domu.

 

Ostatnio jak sprawdzałam to było 15 stopni w piwnicy. Piwnica część schowana w gruncie na ścianach 5 cm styroduru a te części, które wystają nad grunt 15 cm normalnego styropianu.

Najgorzej wychładza się przez bramę garażową (garaż w piwnicy, jeszcze bez drzwi).

Jutro sprawdzę jeszcze raz + na poddaszu bo też mam jeszcze nieogrzewane, ale wiadomo, że powietrze z parteru tam ucieka siłą rzeczy ;)

 

Obecnie spalanie średnio na dobę 6,8m3 CO+CWU+kuchenka.

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dostaliscie nowe ceny za gaz na 2014 ? Na Śląsku wychodzi mi, ze sporo podnosza :

 

Ceny netto dla W2.1

 

2013

 

1,1250 za m3

abonament 5,99

 

oplata stala miesieczna 11,15

oplaza zmienna za m3 0,5195

 

 

2014

 

1,3026 za m3

abonament 5,99

 

oplata stala 8,63

oplata zmienna za m3 0,4661

 

 

Nie uwzgledniajac oplat abonamentowo stałych wychodzi mi ze podwyzak to okolo 15gr brutto za m3 wiec dosc sporo bo pisali że mialo byc 1,5 % :(.

 

W jednym i drugim przypadku są cyfry 1 i 5, nawet w tej samej kolejności ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod Legionowem dla taryfy W-3.6:

2013

1,1115 za m3

abonament z m3 6,97

sieciowa stała 48,02

sieciowa zmienna 0.3049

 

2014

1,3026 za m3

abonament 6,97

dystrybucyjna stała 38,76

dystrybucyjna zmienna 0,2642

 

Także podwyżka paliwa dość spora ale w sumie już wolę aby paliwo szło do góry zamiast stałe opłaty. Chociaż niekoniecznie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10.10 zużyłem w sumie 80m3 gazu i jakies 2m3 drewna. Dom 130m2, rano od 5 do 7 idzie gaz grzejąc do 22stopni dom, i sie wyłącza. Wracam o 15, temperatura spada z tych 22 stopni do 20 (przy tych mrozach -5 stopni) zapalam w kominku jeden wsad na cały dzień (hajduk z grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza) po godzinie jest 23-25 stopni. około godziny 22 jest jakies 24 stopni, o 5 rano spada do 20 i znowu włącza sie gaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10.10 zużyłem w sumie 80m3 gazu i jakies 2m3 drewna. Dom 130m2, rano od 5 do 7 idzie gaz grzejąc do 22stopni dom, i sie wyłącza. Wracam o 15, temperatura spada z tych 22 stopni do 20 (przy tych mrozach -5 stopni) zapalam w kominku jeden wsad na cały dzień (hajduk z grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza) po godzinie jest 23-25 stopni. około godziny 22 jest jakies 24 stopni, o 5 rano spada do 20 i znowu włącza sie gaz

 

Na samą CWU zużyłem dwa razy więcej tj.160m3 w tym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ceny netto a roznica okolo 15gr to juz brutto.

 

Ja też podawałem ceny netto.

OK wytłumaczcie mi panowie dlaczego tak duze rozbieznosci w

opłatach stałych stawek sieciowych

dla

W 2-2 13,47 netto/miesiac

W 3-6 41,40 netto/miesiac

 

w tej chwili mam W 2-2 ale nie utrzymam jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dramat - starsza kamienica wyremontowana i ocieplona, powierzchnia grzewcza to 150m2, wysokość pomieszczeń to ok. 3.2m. Mieszkanie na 1p, na parterze lokal o podobnej kubaturze ale obecnie pusty i nieużytkowany.

 

Dzienne grzanie to aż 24m3 przy temp. w pomieszczeniach 14-15st ... Gaz idzie na o.c. i c.w. Piec to saunier duval niedźwiedź o mocy 40 klom. Grzejniki dwupłytowe 80x40 pod każdym z okien (szt. 10). Nie wiem, czy budynek ma sporą utratę ciepła z racji tego, że lokal na dole nie jest grzany, czy to wina pieca, okien PVC (wysokie na 1,5m). Patrząc na posty niektórych z Was aż mnie przeraża to, z czym mam u siebie do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wytłumaczcie mi panowie dlaczego tak duze rozbieznosci w

opłatach stałych stawek sieciowych

dla

W 2-2 13,47 netto/miesiac

W 3-6 41,40 netto/miesiac

 

w tej chwili mam W 2-2 ale nie utrzymam jej.

 

;-) to taka sztuczka PGNiGu na dodatkowe wyciągnięcie kasy.

Kiedyś to liczyłem i W2 przestaje się opłacać przy chyba około 3000m3/rok i W3 zaczyna mieć sens.

Ale oczywiście klient nie ma mozliwosci samodzielnego wyboru taryfy ...

 

Ja też mam W2 i też jej niestety raczej nie utrzymam.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dramat - starsza kamienica wyremontowana i ocieplona, powierzchnia grzewcza to 150m2, wysokość pomieszczeń to ok. 3.2m. Mieszkanie na 1p, na parterze lokal o podobnej kubaturze ale obecnie pusty i nieużytkowany.

 

Dzienne grzanie to aż 24m3 przy temp. w pomieszczeniach 14-15st ... Gaz idzie na o.c. i c.w. Piec to saunier duval niedźwiedź o mocy 40 klom. Grzejniki dwupłytowe 80x40 pod każdym z okien (szt. 10). Nie wiem, czy budynek ma sporą utratę ciepła z racji tego, że lokal na dole nie jest grzany, czy to wina pieca, okien PVC (wysokie na 1,5m). Patrząc na posty niektórych z Was aż mnie przeraża to, z czym mam u siebie do czynienia.

 

hmm, faktycznie masz spore zużycie. Ja w domku (około 200m2 podłogi) przy -5st mam zużycie na poziomie 9-10m3/doba razem z CWU. Aha - w domu jest rekuperator.

 

Jeśli masz mozliwość to myślę, że dobrym pomysłem byłaby termowizja.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, faktycznie masz spore zużycie. Ja w domku (około 200m2 podłogi) przy -5st mam zużycie na poziomie 9-10m3/doba razem z CWU. Aha - w domu jest rekuperator.

 

Jeśli masz mozliwość to myślę, że dobrym pomysłem byłaby termowizja.

 

Pzdr

 

już od jakiegoś czasu rozważam kwestię wezwania kogoś z termowizją, aby sprawdził jak kształtują się utraty ciepła. Z tego co się orientuję, to instalacja rekuperatora to spora ingerencja w strukturę mieszkania/obiektu? - mieszkanie mam niedawno co po remoncie.

 

Trafiłem na artykuły, gdzie ludzie zachwalają folie okienne izolacyjne, jednak nie wiem czy to wiele da.

 

Pytałem za kociołami na ekogroszek, pelet lub ew. wstawienie kozy do mieszkania, ale nie chciałbym niepotrzebnie zanieczyszczać go, jeśli przyczyna tak dużego zużycia gazu jest gdzie indziej i można ją wyeliminować bez większej ingerencji w lokal lub większych kosztów z wymianą kotła na inne paliwo niż gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) to taka sztuczka PGNiGu na dodatkowe wyciągnięcie kasy.

Kiedyś to liczyłem i W2 przestaje się opłacać przy chyba około 3000m3/rok i W3 zaczyna mieć sens.

Ale oczywiście klient nie ma mozliwosci samodzielnego wyboru taryfy ...

 

Ja też mam W2 i też jej niestety raczej nie utrzymam.

 

Pzdr

 

Zależy ile przekraczasz 1200 m3 rocznie i jakie masz zużycie cwu.

Przyjmując zużycie gazu na cwu 1 m3 na dobę i upraszczajac, że tyle idzie 365 dni w roku, to wychodzi na to, że opłąca się grzać cwu grzałką elektryczną w taniej taryfie.

Mieszkam pierwszy sezon i tak właśnie robię bo chcę sprawdzić ile zużyję na samo co.

Sprawdziłem, że zużywam na cwu ok. 8-10 kWh. Tania taryfa u mnie 0,27 zł/kWh.

Z obliczeń wychodzi, że gdybym zmieścił się w W2 to oszczędności miałbym na poziomie ok. 250 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dramat - starsza kamienica wyremontowana i ocieplona, powierzchnia grzewcza to 150m2, wysokość pomieszczeń to ok. 3.2m. Mieszkanie na 1p, na parterze lokal o podobnej kubaturze ale obecnie pusty i nieużytkowany.

 

Dzienne grzanie to aż 24m3 przy temp. w pomieszczeniach 14-15st ... Gaz idzie na o.c. i c.w. Piec to saunier duval niedźwiedź o mocy 40 klom. Grzejniki dwupłytowe 80x40 pod każdym z okien (szt. 10). Nie wiem, czy budynek ma sporą utratę ciepła z racji tego, że lokal na dole nie jest grzany, czy to wina pieca, okien PVC (wysokie na 1,5m). Patrząc na posty niektórych z Was aż mnie przeraża to, z czym mam u siebie do czynienia.

chcesz powiedzieć że masz 10 grzejniczków 80x40 w mieszkaniu 150m2 i 3,2m wysokości?! czy to żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...