Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

30m3 miesięcznie na CWU ? U mnie za cały sezon letni poszło ok 65m3.

Trzeba się myć a nie wietrzyć:)

 

Mnie nieco dziwi częstotliwość grzania wody. Przy 150l i zadanej temperaturze 54C i ustawieniu komfort (zaczyna dogrzewać gdy temp spadnie 10C poniżej zadanej) wodę grzeje mi ze 3x na dzień. Po każdej kąpieli ale też i bez kąpieli tylko pogrzewanie wynikającej z normalnego użycia wody

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Cały baniak nie ma temp. 54 tylko jego górna część, Warstwowo do dołu woda jest coraz chłodniejsza, na dole wpada wodociągowa. Jakby nie podgrzewał co 10 stopni to by Ci się szybko ciepła skończyła i nie zdążyłby dobić do zadanej. U mnie też leci ok 0,9-1,2 m3 na CWU i gotowanie. Miesięcznie łykamy ok 12-14 m3 wody (2+2).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat statystyczny - taktowanie

Sprawdziłem włączenia od 15X do 3XI

minęło dni 19,75

startów palnika 162

średnio startów/dobę 8,2

ilość pełnych dób(po24h) pracy kotła 11,2

bezczynność dób (po 24h): 8,5

 

przez ten czas przez 2 pełne doby ręcznie wyłączyłem kociołek. Każde grzanie wody oznacza start. Tzn przełączenie trybu na CWU to kolejny start. nie jestem pewien czy powrót na CO to kolejne włączenie bo jeśli tak to mam 6 startów/dobę z samego grzania wody.

Buderus GB072, grzanie ścięte do 3,2kW cwu ścięta do 8kW

 

Co dobę zlewam litr skroplin z komina systemowego ceramicznego. Nie wiem ile skroplin trafia do kotła i kanalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem 65?

 

A co w tym takiego dziwnego. Zapytał ktoś adamfcb jak liczy sezon letni, może to lipiec i sierpień, wtedy średnia wychodzi nieco ponad 30m3/m-c... No :-).

U mnie za okres "letni", tzn. tak od maja do września dobowo na cwu i gotowanie szło nie więcej jak 0,8m3/dzień, czyli jakieś 25m3/m-c. 3 osoby, zbiornik 160l, grzanie do 45st. + cyrkulacja kilka razy na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym takiego dziwnego. Zapytał ktoś adamfcb jak liczy sezon letni, może to lipiec i sierpień, wtedy średnia wychodzi nieco ponad 30m3/m-c... No :-).

U mnie za okres "letni", tzn. tak od maja do września dobowo na cwu i gotowanie szło nie więcej jak 0,8m3/dzień, czyli jakieś 25m3/m-c. 3 osoby, zbiornik 160l, grzanie do 45st. + cyrkulacja kilka razy na dobę.

 

U mnie od 10 lat, w każdym miesiącu jak w zegarku zużycie wody wynosi 16,5m3/mies i zużycie gazu na podgrzewanie zasobnika, gdy nie chodzi c.o. wynosi ok 60 m3/mies i zużycie energii elektrycznej 150kWh/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiornik 140l temperatura 45oC (grzanie przy spadku o 5oC), trzy osoby - średnio na CWU idzie 14-16m3 miesięcznie. Tyle, że przy wyłączonej cyrkulacji ciepłej wody. Jak cyrkulacja była włączona (w sumie to tylko do kuchni - około 18m rurki) to zużycie było dwa razy większe około 26-28m3. Także te 30m3 jak jest cyrkulacja i dość duże zużycie wody to chyba taka norma. W tym październiku razem z grzaniem wyszło około 75m3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiornik 140l temperatura 45oC (grzanie przy spadku o 5oC), trzy osoby - średnio na CWU idzie 14-16m3 miesięcznie. Tyle, że przy wyłączonej cyrkulacji ciepłej wody. Jak cyrkulacja była włączona (w sumie to tylko do kuchni - około 18m rurki) to zużycie było dwa razy większe około 26-28m3. Także te 30m3 jak jest cyrkulacja i dość duże zużycie wody to chyba taka norma. W tym październiku razem z grzaniem wyszło około 75m3.

 

Robiłem tak, że dla 4 osobowej rodziny robiliśmy zaledwie 18m3 gazu miesięcznie na gotowanie i cwu na zbiorniku 120L przy kondensacie. Są pewne wyrzeczenia ale w większości przypadków to nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , czy może ktoś mi powiedzieć czy ten sterownik do mieszacza ma byc tak ustawiony abu pompa mieszała cały czas ? chodzi mi o to https://www.youtube.com/watch?v=kahEpQFiiAU 4:57 sek , na ile in ma byc tam ustawiony lepiej jak jest ustawiony jak najnizej zeby pompa cały czas mieszała wode w mieszaczu czy lepiej ustawić np. żeby załączała od 30sC ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisnia&usia , załóż temat w odpowiednim dziale i opisz wszystko jeszcze raz. Za dużo do dyskusji żeby w tym wątku zaśmiecać. Jest kilka rzeczy do regulacji ale z tego co widzę do "uziemienia"

 

Według mnie za wysoka temperatura zadana wody (według tego ustala się krzywa) i za duża moc pieca ale to sobie potwierdź w osobnym temacie dotyczącym tylko Twojego problemu

Edytowane przez Mr. Do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy liczą że całe C.W.U z lata mogą odejmować od C.O pragnę zauważyć że układ dostarczania C.W.U nie ma sprawności 100% ponieważ

1. Zbiornik C.W.U taki 120-140l ma przy utrzymywanej 46 stopni strat jakieś 2kWh/24h

2. Większość ma ocieplone rury pianką 2-8mm czyli wcale i co poniektórzy ma te rury puszczone po chudziaku rura taka potrafi bez ocieplenia oddawać do 100W na metr

3. Instalacja cyrkulacji wody no to worek bez dna.

 

Zatem odejmowanie 30m3 na miesiąc od C.O wydaje mi się sporym nadużyciem. 1m3 gazu to jakieś 250l wody o temperaturze 38 stopni jeżeli ktoś nie ma zmywarki i nie oszczędza wody to owszem tyle zużyje ale trzeba pamiętać że straty w instalacji C.W.U są bardzo duże.

 

Oczywiście to wszystko nie zmienia faktu że to najłatwiejszy sposób liczenia C.O :)

Edytowane przez rafaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaldo, niżej masz moje zużycie przez ostatnie 3 miesiące. Za wrzesień jest skok po podniesieniu temperatury wody z 46 stopni na 52 stopnie i wtedy została włączona pompka cyrkulacyjna. 3 dni w tygodniu używałem kuchenki do gotowania obiadu oraz wody do picia (kawa, herbata)

Luksus kosztuje :)

 

DATA WYSTAWIENIA DATA SPRZEDAŻY KWOTA BRUTTO ZUŻYCIE GAZU

2015-10-12-------- 2015-10-12 ------ 118,09 zł ---------- 32 m3

 

2015-09-15----------- 2015-09-10 ---------- 110,57 zł ----------------- 28 m3

 

2015-08-10------------ 2015-08-10 ---------------- 98,90 zł ---------------------- 22 m3

 

Edit: zapomniałem dodać Że również włączyłem podgrzewanie przeciw legionelli co 7 dni

Edytowane przez Mr. Do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...