Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Gos**c

Teraz na zewnątrz -7.4C 63%.

Wewnątrz 21.9 i 35%

 

Wentylacja ustawiona na 65m3/h, rano i wieczorem 2 godzinki po 120m3

ps

wyrzutnia na dachu (vilpe 160) cała w lodzie, sople dookoła.

Edytowane przez Gos**c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobowe zużycie 7,7m3. Temperatury w ciągu doby 0 do -3 stopni.

 

Pozdrawiam.

 

Są tacy co płaca 5-6 tys zł, a bardzo mało jak na lekarstwo takich gdzie 3 tys zł za cały rok.

 

U mojego ojca kostka lata 70te 6,6 tysięcy za zeszłą zimę której praktycznie nie było, temperatura ponad 21 stopni w domu. Chałupa jak była w tych 70tych latach postawiona tak stoi żadnych nowomodnych termoizolacji, tylko okna plastiki.

Edytowane przez K&M_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :) byłem rano w sylwestra w gazowni u miłego i kompetentnego pana z działu obsługi klienta celem kombinacji zmiany taryfy. Pogadaliśmy sobie trochę, Twierdził, że te nasze chwalenia się to miedzy bajania włożyć, że ludzie zaniżają, aby lepiej wypaść w oczach innych. Pan rzeczony dla siebie wgląd robił wiele razy ile to ludziska w domkach płacą za gaz w skali roku i kwota rzędu 4000 zł rocznie to standardzik.

Są tacy co płaca 5-6 tys zł, a bardzo mało jak na lekarstwo takich gdzie 3 tys zł za cały rok.

 

zależy jak duży dom. U mnie to tak jak napisałeś 4 tys. to standardzik, ale mam 275m2 grzanej podłogi (245m2 pow. użytkowej liczonej wg. standardu wys. pomieszczeń - nie liczę garażu w którym wisi nieużywany grzejnik)

ogrzewanie.jpg

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie następująco. Dom 145 m2 na dole 80 % to podłogówka i tylko 1 grzejnik w pokoju i garażu, poddasze to całość grzejniki i tylko łazienka to podłogówka.

Piec Vaillant z VC 206 zasobnikiem 120l plus regulator VR 470. Podłogówka zasilana z grupy pompowo-mieszajacej z zaworem sterowanym z regulatora Vaillant VR61/4.

Krzywe grzewcze ustawiane na oko na poziomie 0.8 i 0,4 odpowiednio dla grzejników i podłogówki.

Dom ocieplony 15 cm styropianu a na dachu 18 - 28 cm wełny Rockwool ustawione 20 stopni wewnątrz

Pierwszy sezon to zabójstwo przy temperaturach 5 - 8 stopni na zewnątrz zużycie wyniosło średnio 8m3 na dobę.

 

Natomiast przy - 10 do -13 na zewnątrz w drugim miesiącu zużycie już tylko 12m3

Pierwszy miesiąc 20-11 do 21-12-2015 to 263 m3 i rachunek 420 zł na zewnątrz +3 do +8 stopni dom nigdy nie grzany wychłodzony.

Drugi miesiac to już widzę że zużycie maleje bo będzie coś też ok 280m3 lecz na zewnątrz narazie -13 stopni

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsze odpalenie pieca przypadło na ostatnie dni października poszło 30m3 wtedy przez 3 dni, potem zużycie mocno poszło w dół. Październik/listopad (średnia 4,4m3) teraz myślę, że zużycie było dlatego niskie bo było słonecznie a mi słońce świeci w okna od wschodu do zachodu. Słońce podwyższało temperaturę przez cały dzień o 0,5-1 stopnia pomimo tego, że piec wtedy nie chodził. Potem kilka godzin to się wychładzało zanim piec musiał się włączyć. Często dopiero nad ranem się włączał. Teraz słońca nie ma bo pochmurnie i piec zasuwa całą dobę bardzo podobnie i metry idą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko jest zrobione prawidłowo, nie czuję żeby coś specyficznie "ciągnęło" od okien, czy też od zabudowy. Po prostu jest różnica temperatury w porównaniu z parterem, gdzie mam wszystkie okna 3-szybowe. Na dole jest ciepło, a na górze chłodniej o 2-3 stopnie. Jest to problem tylko w czasie największych mrozów (-10 lub mniej).

 

Cypryski: wczoraj chodziłem wokół swojego domku z kamerą termowizyjną.

Odnośnie rolet to przy normalnych oknach pionowych montaż w ramie jest ok, natomiast przy montażu w ociepleniu powstają małe mostki cieplne.

Nie jest to jakiś wielki ubytek bo temperatura w tych miejscach wewnątrz domu z 20 stopni spada do 15 ale zawsze coś.

Największe mostki według mnie to odpowiedni montaż pod oknem na poziomie parapetu.

Odnośnie okien dachowych to zamontowanie rolet zewnętrznych trochę poprawia w zależności od rodzaju okien.

Przy normalnych dwuszybowych największe ubytki powstają przy połączeniu ram z pakietem szybowym.

Prawdopodobnie chodzi tu o metalową ramkę stosowaną jako oblamówkę pakietu.

Przy oknach trzyszybowych ubytki w ogóle są niewielkie.

Zastosowanie rolet zewnętrznych oczywiście poprawia efekty jednak najważniejsze przy tych oknach to prawidłowy montaż i ocieplenie wokół okien dachowych wraz z folią.

Bez tego wokół okien na zabudowie regipsowej temperatura z 20 stopni tła spada do nawet 8 stopni.

Ponadto najważniejsze to dobre ocieplenie posadzki na gruncie oraz cokół budynku to 10 cm minimum.

Przy ogrzewaniu podłogowym 10 cm pod posadzką to niezbędne minimum przy którym są niestety widoczne ubytki ciepła na zewnątrz budynku rzędu 3-5 stopni różnicy względem minus 6 stopni otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie następująco.

Pierwszy miesiąc 20-11 do 21-12-2015 to 263 m3 i rachunek 420 zł na zewnątrz +3 do +8 stopni dom nigdy nie grzany wychłodzony.

Drugi miesiac to już widzę że zużycie maleje bo będzie coś też ok 280m3 lecz na zewnątrz narazie -13 stopni

 

Albo coś pomyliłeś i brak jakiegoś składnika w cenie gazu, albo macie tam bardzo niskie ceny gazu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś pomyliłeś i brak jakiegoś składnika w cenie gazu, albo macie tam bardzo niskie ceny gazu........

 

Niestety nic nie pomyliłem.

Mam taryfę S 2-12T i sam podaję co miesiąc stan licznika przez internet.

Według pana z PGNiG-u abonament wynosi taniej.

263m3 za miesiąc to według faktury 2293kW przy współczynniku konwersji 8,7119

opłata za paliwo gazowe 0,1065 zł netto

Pozostałe takie jak abonament, dystrybucja stała i dystrybucja zmienna.

Nie wiem czemu abonament i dystrybucja stała pojawia się dwa razy

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomyliłem.

Mam taryfę S 2-12T i sam podaję co miesiąc stan licznika przez internet.

Według pana z PGNiG-u abonament wynosi taniej.

263m3 za miesiąc to według faktury 2293kW przy współczynniku konwersji 8,7119

opłata za paliwo gazowe 0,1065 zł netto

Pozostałe takie jak abonament, dystrybucja stała i dystrybucja zmienna.

Nie wiem czemu abonament i dystrybucja stała pojawia się dwa razy

 

U nas współczynnik konwersji jest wyższy 10,972

W sumie z całością opłat 2,4 zł /m3

 

Przy takiej różnicy w współczynnika, podawanie tutaj zużycia w m3 staje się nie miarodajne.

Edytowane przez Beskidziak
Przemyslenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
03.12.2015 - 03.01.2016 = 230m3 w domu 23*C

 

W zeszłym sezonie zużyłeś 1350m3. Czy możesz porównać jakoś bieżące zużycie z tym z poprzedniego roku? Czy myślisz, że zmieścisz się w 1350m3 w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uris a możesz to przeliczyć na kWh? Przecież masz podany przelicznik na FV. A jak jeszcze podasz kwotę końcową to wszystko stanie się jasne.

 

Teraz to jest popier... bo są prognozy a póżniej korekty także na razie nic nie wiem .

Progrnoza za listopad i grudzień 430zł

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomyliłem.

Mam taryfę S 2-12T i sam podaję co miesiąc stan licznika przez internet.

Według pana z PGNiG-u abonament wynosi taniej.

263m3 za miesiąc to według faktury 2293kW przy współczynniku konwersji 8,7119

opłata za paliwo gazowe 0,1065 zł netto

Pozostałe takie jak abonament, dystrybucja stała i dystrybucja zmienna.

Nie wiem czemu abonament i dystrybucja stała pojawia się dwa razy

 

Zgadza się nic nie pomyliłeś.... ale masz gaz zaazotowany (taryfa S - GZ 41,5)

Stąd i współczynnik konwersji inny.

Większość piszę i ma zapewne GZ50.

Tak więc podająć zużycie należałoby także napisać jaki gaz mamy dostarczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten spór i larum. Podałem przecież ilość w m3 oraz współczynnik konwersji a także ilość kW. Tak naprawdę przy różnych typach gazu w kraju najważniejszym parametrem staje się ilość kW.

Mając współczynnik większy od mojego czyli 10,972 dostajemy większą kaloryczność gazu więc zużycie w m3 będzie mniejsze ale w kW można porównać lub przeliczyć po innym współczynniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...