Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja zapytałbym troszkę inaczej o to samo :-). Jaką temperaturę zasilania udaje się uzyskać przy pracy z minimalną mocą?

 

Z innej beczki..... przy KG 0,3 przy temperaturach zewnętrznych 0 - (-5) praca ciągła bez wyłączeń pieca na minimalnym palniku chyba 4kW wystarcza do uzyskania temperatury pomieszczeń 22*C. Piec się nie wyłączał bo jak by się wyłączył to by nie doszedł do zadanej temperatury.

Praca w trybie KOREKTA gdzie regulator zmniejsza stopniowo moc do potrzebnego minimum

. Zastosowanie pieca o mniejszej mocy a tym samym mniejszej mocy minimalnej chyba nie obniżyło by wysterowania palnika do 2kW bo wtedy by nie dogrzał powierzchni więc tak czy owak chodził by na mocy 4kW.

Przy powierzchni domu 110m2 wystarcza ale 150m2 parter plus poddasze użytkowe chyba nie, no chyba ze ocieplenie grafitem 20cm, 30cm wełny w krokwiach, oraz ze 20cm w podłodze i ściany z suporeksu.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostalem wlasnie "cynka" od zony ze w drugim oknie czasowym poszlo 2,6m3 ale skubaniec sie nie wylaczyl jednak. i grzeje teraz w trybie nocnym( tryb nocny ustawilem 22stopnie).

Temp w domu 22, na calormaticu tez 22. Podejrzewam ze pracuje z dwoch powodow:

po pierwsze CM470 mam jednak w nienajlepszym miejscu i musze mu znalezc inne bardziej stabilne

po drugie mozna by mu jeszcze obnizyc nocna nawet do 21,5 to juz na pewno sie nie wlaczy, ale nie w tym rzecz.

po trzecie musze lepiej dopracowac okna czasowe . Moze sie okazac ze lepiej zrobic tylko 2 ale dluzsze niz 3 krotsze.

Testowac bede ten temat dalej bo wydaje mi sie ze tu tkwi sekret komfortu i ekonomii.

sama KG sprawdzi się, przynajmniej u mnie dopiero poniżej -7 moze jeszcze mniej -10stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą;)

 

 

Bo maksymalna temperaturaczasilania przy danej mocy zależy odstrasza budynku i związanej z nimi temperatury powrotu.

Na miałem na kotle 36/32 przy mocy minimalnej.

 

Gdyby popracował dłuzej to miałbym moze i 38/34, lub jeszcze więcej... Ale nie popracował, bo w domu było już wystarczajaco ciepło.

 

Interesuje mnie minimalna temperatura jaka mozna ustawic na piecu bo ona jest stricte zwiazana z minimalna moca pieca. U mnie bez sterownika CM470, na piecu minimalna temperature przy ktorej piec sie wlaczy moge ustawic na 30stopni. jak bym chcial mniej to piec przechodzi w tryb letni i sie wylacza na AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą;)

 

Bo maksymalna temperaturaczasilania przy danej mocy zależy odstrasza budynku i związanej z nimi temperatury powrotu.

Na miałem na kotle 36/32 przy mocy minimalnej.

 

Gdyby popracował dłuzej to miałbym moze i 38/34, lub jeszcze więcej... Ale nie popracował, bo w domu było już wystarczajaco ciepło.

 

Proponuję nie sugerować się skrajnym przypadkiem 110m2 powierzchni i mało rozbudowanej instalacji grzewczej z 4 kaloryferami lub 2 obiegami podłogówki po 80mb każda gdyż pojemność jej jest niewspółmierna i na pewno przy mocy minimalnej zapewni temperatury duzo wyższe niż w pozostałych pzrypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wsp.konwersji u ciebie jest podawany cały czas taki sam ? U mnie u ciągu roku na fakturze zmienił się kilka razy ostatnie dwa miesiące miałem 11,181, wcześniej było 11,126; 11,227; 11,294; 11,309; 11,264. Wiadomo że skład/jakość gazu, ciężko utrzymać cały czas na tym samym poziomie. Jednak na prądzie łatwiej liczyć zapotrzebowanie, dodatkowo mając wszystko na prąd jest tylko jeden abonament i opłaty stałe.

I weź tu teraz porównuj zużycie gazu z innymi, skoro jest cała masa zmiennych :confused:

 

Koledze kbab każda kwh z gazu wychodzi za 0,22zł.

Korzystam tylko z energii elektrycznej i na cele grzewcze każda kwh to 0,24zł.

Do tego zużył 6931kwh - u mnie aż tyle na ogrzewanie nie idzie, może ilość zużytych kwh jest zbliżona ale u mnie duży udział w 0,24zł/kwh ma energia zużyta na cele inne niż ogrzewanie.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki..... przy KG 0,3 przy temperaturach zewnętrznych 0 - (-5) praca ciągła bez wyłączeń pieca na minimalnym palniku chyba 4kW wystarcza do uzyskania temperatury pomieszczeń 22*C. Piec się nie wyłączał bo jak by się wyłączył to by nie doszedł do zadanej temperatury.

Praca w trybie KOREKTA gdzie regulator zmniejsza stopniowo moc do potrzebnego minimum

. Zastosowanie pieca o mniejszej mocy a tym samym mniejszej mocy minimalnej chyba nie obniżyło by wysterowania palnika do 2kW bo wtedy by nie dogrzał powierzchni więc tak czy owak chodził by na mocy 4kW.

Przy powierzchni domu 110m2 wystarcza ale 150m2 parter plus poddasze użytkowe chyba nie, no chyba ze ocieplenie grafitem 20cm, 30cm wełny w krokwiach, oraz ze 20cm w podłodze i ściany z suporeksu.

 

Widać kwestia budynku bo u mnie 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95 KG 0,25 zadana 23*C opcja BRAK 4,2KW i kocioł spokojnie utrzymuje zadaną temp w domu i przy 0 (-5) jeszcze kilka razy się wyłączy na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szalu nie ma biorac pod uwage ze minimalna moc to 1,9kw. dziwne

myslalem ze wystartuje nawet od 23-24stopni.

Wiesz co nie twierdze ze nie wystartuje od 24 Nie do konca ogarniam opcje auto Manualnie sobie ustawilem 26 i tez smigal a na auto zauwazylem ze 28 i sie wylacza Moze to zalezy tez od temp. zewnetrznej ... Bo chyba 24 zasilania przy 0stopni na zewn. to troche malo Jestem jeszcze na etapie zabawy z tym kotlem wiec bede eksperymentowal :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie sugerować się skrajnym przypadkiem 110m2 powierzchni i mało rozbudowanej instalacji grzewczej z 4 kaloryferami lub 2 obiegami podłogówki po 80mb każda gdyż pojemność jej jest niewspółmierna i na pewno przy mocy minimalnej zapewni temperatury duzo wyższe niż w pozostałych pzrypadkach

Ps mam 11 obiegow podlogowki i dwa grzejniki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie twierdze ze nie wystartuje od 24 Nie do konca ogarniam opcje auto Manualnie sobie ustawilem 26 i tez smigal a na auto zauwazylem ze 28 i sie wylacza Moze to zalezy tez od temp. zewnetrznej ... Bo chyba 24 zasilania przy 0stopni na zewn. to troche malo Jestem jeszcze na etapie zabawy z tym kotlem wiec bede eksperymentowal :-)

 

zobacz na kotle, nie sterowniku, na jaka najnizsza temperature mozesz ustawic kociol, zanim sie wylaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie twierdze ze nie wystartuje od 24 Nie do konca ogarniam opcje auto Manualnie sobie ustawilem 26 i tez smigal a na auto zauwazylem ze 28 i sie wylacza Moze to zalezy tez od temp. zewnetrznej ... Bo chyba 24 zasilania przy 0stopni na zewn. to troche malo Jestem jeszcze na etapie zabawy z tym kotlem wiec bede eksperymentowal :-)

 

W instrukcji jest 20 ÷ 50 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo2525: po ile metrów bieżących rury i co ile cm. Najważniejsza jest pojemność instalacji bo przy 0,1m3 wody wtedy na 1,9kW temperatura dochodzić może nawet do 40*C

 

Wiesz nie pamietam ile m tych rur bylo ale byly co 15cm ( mam dwa duze okna w salonie i tam troche gesciej) Dom niezle ocieplony ale bez szalenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szalu nie ma biorac pod uwage ze minimalna moc to 1,9kw. dziwne

myslalem ze wystartuje nawet od 23-24stopni.

 

bo tak ma ustawione na kotle i/lub sterowniku, mój VICTRIX 24kW można ustawiś minimalnie na 20*C a max mogę ustawić na 85*C i nie ma to nic wspólnego z mocą minimalną bo VICTRIX 12kW ma takie same możliwości ustawień płyty głównej i współpracuje z tym samym sterownikiem

 

dodatkowo powiem wam, że ustawienia nim i max temp zasilania zmieniają w VICTRIXach położenie fabrycznych krzywych pokazanych w instrukcjach

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak ma ustawione na kotle i/lub sterowniku, mój VICTRIX 24kW można ustawiś minimalnie na 20*C a max mogę ustawić na 85*C i nie ma to nic wspólnego z mocą minimalną bo VICTRIX 12kW ma takie same możliwości ustawień płyty głównej i współpracuje z tym samym sterownikiem

 

Wlasnie tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ideał :-), przydałby się taki od 0,5kW. Jestem ciekaw ile taki kociołek pali przy pracy z mocą MIN i jaką daje się wtedy wyciągnąć temp. zasilania???

według instrukcji z mocą minimalną pali 0,22. ja temperaturę minimalną mam ustawioną na 25 a max chyba na 60. Podłogówka w kuchni, łazienkach, wiatrołapie i pralni (około 40 m2), reszta grzejniki. Dom 200m2 plus garaż 30 m2 który jest dogrzewany w największe mrozy (niestety jeszcze nie do końca odizolowany od domu) W chwili obecnej na zewnątrz -1 u mnie temp zasilania idzie 30-31. praktycznie większość czasu na świeczce, w mrozy była jeszcze jedna kreska (w nocy nie wiem ;) Oprócz pomieszczenia ze sterownikiem wszystkie grzejniki skręcone o ponad połowę na rozdzielaczu. Temperatury w domu -komfortowa 21,8 a ekonomiczna 21,3....od 12 października do teraz spalił 413 m3 plus około 0,3 m3 drewna (deski, łaty)......dom ogólnie ma już trochę lat,wcześniej był piec węglowy

aaaa obciążenie cieplne domu niecałe 7 KW i instalator też chciał nam wcisnąć 24 KW baa nawet oświadczenie musieliśmy podpisać, że na własna odpowiedzialność taki kociołek bierzemy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...