Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...., jednak gdy na zewnątrz było w okolicach -10*C, to na strychu miałem +4*C (w domu +22*C). Więc skąd to ciepło? Odpowiedź jest oczywista: z pomieszczeń, które są pod strychem. Sprawdź jaka temp. panuje nad stropem, a sama się przekonasz jakie masz ocieplenie.

 

Bardzo ciekawa uwaga.Musze sprawdzic jak to umnie wyglada tylko ze teraz jest sporo na plusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strop i dach jest ocieplony to raczej normalne że jest na plusie , ciepło ze stropu przenika cudów nie ma . Ja u siebie mam tylko strop docieplony i jak są minusowe temp np -10 to na strychu też mam -10 ale w wolniejszym czasie niż na zewnątrz .

 

Tak jak mówisz, przenika, cudów nie ma. Jak mierzyłem to był okres, gdy przez kilka dni wcześniej cały czas utrzymywały się temp. ujemne w okolicach -3 dzień do -7*C w nocy.

Przy wełnie (z rolki) moim zdaniem lepiej dać grubszą warstwę gorszego parametru (jeśli jest miejsce) niż cienko lepszej. Piana albo szczelnie położony styropian lepiej chyba chroni. Tak mi się wydaje, a może się mylę?

Ja drugą warstwę dałem taką w płytach (bardziej sztywna, twardsza) i trochę żałuję że tylko 10 cm, a nie 15

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu kotła. A to co ktoś doradzał by zmienić kocioł na mniejszy jest złą radą która nigdy się nie zwróci. Kupując kocioł oczywiscie trzeba kupić najmniejszy ale jak sie juz ma taki który moduluje powiedzmy od 6kW to nie opłaca sie go zmieniać bo koszt bedzie liczony w kilku tyś i przez okres eksploatacji kotła nie zwróci się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz zależy czym grzejesz zasobnik. Ale najpewniej kocioł go grzeje. Ogólnie co byś nie zrobiła przy kotle to i tak nie licz na żadne znaczące oszczędności typu 10%. Dom musi pobrać energię niezależnie od ustawień kotła. Wynika to z bilansu cieplenego. Jak masz nowoczesny kondensacyjny kocioł to i tak pracuje on z niezłą sprawnością. Więc nie przejmuj się tym co tu napisane jakobyś miała wielkie straty z tytułu źle dobranego kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate02: O ile dobrze pamiętam masz dom parterowy. Nie wiem jaki masz typ stropu ale najlepiej byłoby dostać się nad strop i tam poprostu rozwinąć na całej jego powierzchni kilka rolek wełny o grubości min 15 cm/

Mam u siebie podobną sytuację w domu z poddaszem użytkowym którego strop pomiędzy legary rozłożona jest wełna 18cm. Pod nią jest sufit podwieszany na którym położyłem jeszcze 10cm płyty wełniane.

Nad stropem mam małe pomieszczenie 3,5 x 3,5 mb ograniczone połacią dachową gdzie pomiędzy krokwiami mam 18cm wełny Rockwool.

Do pomieszczenia prowadzą z poddasza schody strychowe.

Podczas mrozów (-7*C) na zewnątrz przy temperaturze 21*C w domu, na strychu temperatura osiągała +1*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...