Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz sterowanie pogodowe z regulatora FW200 więc ograniczenie mocy CO do nastawy 50 czyli chyba 8,9kW nie ma najmniejszego sensu gdyż regulator sam dostosowuje moc palnika do aktualnego zapotrzebowania i osiągnięcia temperatury zasilania.

Problemem według mnie jest tu minimalna moc palnika w jego zakresie modulacji która przy ZSB 22-3C wynosi 7 - 8kW

Możesz spróbować nastaw w przedziale 70 - 80 ale według mnie to nic nie da.

Jak już wcześniej ktoś zaznaczył u Ciebie wystarczył by ZSB 14 który ma 3kW wysterowania minimum

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak jak masz teraz i się nie zniechęcaj.

Doradców z internetu także trzeba filtrować bo co niektóry nawet nie wie jaki masz typ pieca a inni nawet nie zerknęli do jego instrukcji.

Zużycie gazu dla CWU to zaledwie ok 1 - 2 m3 na dobę więc jak zaoszczędzisz 0,5m3 gazu to będzie sukces.

Może to jest niewiele ale w miesiącu daje 15m3 a w roku 160m3 czyli 375zł w kieszeni

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ciepłą wode mamy, a ogolne grzanie? ustawiłam 50, było 100...

 

Tak będzie dobrze, bo masz malutką kubaturę wg mojego domu.

W Twoim kotle nastawa c.o. nr 50 tzn 8,9 kW.

Nastawa na c.w.u. nr 70 tzn 13,5 kW (a tyle ma maxymalnie mój kociołek Smart 14-3C) wyliczony dla 5 osób na c.w.u.

 

Obserwuj, ja stojąc przy nim i zmieniając sobie z ciekawości nastawy słyszałam ogromną różnicę w mruczeniu kotła, przy moim np 70 a 60 inny był dźwięk, tylko pomruk.

Możesz jeszcze sprawdzić na sterowniku temperaturę mrozu i przy taktowaniu w ten sposób wyłączyć pompę.Teraz są ciepłe dni i nadają nadal na tydzień.

Nastaw temper mrozu na minus 5*C.

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak jak masz teraz i się nie zniechęcaj.

Doradców z internetu także trzeba filtrować bo co niektóry nawet nie wie jaki masz typ pieca a inni nawet nie zerknęli do jego instrukcji.

Zużycie gazu dla CWU to zaledwie ok 1 - 2 m3 na dobę więc jak zaoszczędzisz 0,5m3 gazu to będzie sukces.

Może to jest niewiele ale w miesiącu daje 15m3 a w roku 160m3 czyli 375zł w kieszeni

 

Przeczytaj ile Kate02 zużywa na CWU i pomyśl, czy może jeszcze zoszczedzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co masz na mysli z tym 46C?Gdzie jest taka temperatura?

 

46 stopni mam na zasobniku, 4 stopnie temperatura pod domem... tyle jest jak sądzę. Chodziło mi o to, że grzeję chudziaka cyrkulacją czyli mam cieplej pod domem i posadzka mniej się wychładza, takie marne pocieszenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ile Kate02 zużywa na CWU i pomyśl, czy może jeszcze zoszczedzić....

 

Czytałem....." od 06.2015 do konca 08.2015 65m3 na ciepla wode "

Nie wiem co prawda czy to dotyczy 2 czy 3 miesięcy ale z drugiej strony cały czas wypowiadam się jasno i złotych gór nie obiecuję.

Na ograniczenie mocy cwu nie potrzebne jest inwestowanie kasy która nigdy się nie zwróci ale sprawdzić to co u mnie i innych daje efekty zawsze można.

Problem tkwi w piecu a nie w budynku, gdyby to jeszcze był 20kW Vaillant lub Imergas które mają moc minimalną na poziomie 3 - 4kW to zużycie 7m3 jest normalne, ale przy Junkersie który ma 8kW minimum i pracuje jakby nie był wcale kondensacyjny to już ciężko.

Tak jak i Ty uważam ze tylko ocieplenie dachu da jakieś miarodajne oszczędności ale w to trzeba jeszcze zainwestować a przy piecu który przy temperaturach powyżej zera dłużej pewnie odpoczywa niż grzeje bo ma taką modulację to może się zwracać przez 5 kolejnych lat i nic więcej już nic nie wydumamy.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie. Jeśli grzejesz chudziaka to posadzki raczej juz nie bo na chudziaku masz styropian który odizolowje posadzke od chudzioka

 

Rury na chudziaku idą w ociepleniu i albo są miedziane posiadają jeszcze własne albo są to PE i ich przewodzenie ciepła nie jest aż tak wielkie.

Po drugie to na parterze jeśli ma 2 lub 3 punkty poboru wody to cyrkulacja i tak jest tylko na tym oddalonym najdalej od źródła ciepła i mówienie tu o ogrzewaniu chudziaka jest wielką przesadą. Bardziej prawidłowym określeniem są straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale przez posadzkę są straty ciepła które wynikają z tego, że pod styropianem jest chłodniej niż nad. Czyli jak pod styropianem jest cieplej to straty są mniejsze ale to i tak marne pocieszenie jak pisałem. Bo to tak jakby ogrzewać powietrze na dworze, żeby nie musieć grzać w domu ;) Zresztą wybadam ile mi ta cyrkulacja zabiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie powoli podliczam koszty gazu. Piec uruchomiłem 8.10.15 i do dnia dzisiejszego zużyl 422m3 w tym cwu i kuchenka. Przepalilem trochę w kominku przy dużych mrozach. Nie wiem czy to dużo czy mało bo to pierwszy sezon będzie z ocieplona elewacja. Wcześniejszy sezon bez ocieplenia ścian to jakaś masakra była z zużyciem,q domek mamy mały projektu Z211 Teraz to widzę zyski z izolacji i następny sezon myślę że będzie lepszy.:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem pieca na ekogroszek, dom który ogrzewam, ma 186m powierzchni użytkowej. Ogrzewanie podłogowe funkcjonuje na około 100m, reszta to grzejniki których niema potrzeby używać. Rocznie na co i cw wydaje około 3500zł, temperatura w domu to okolo 23, 24 stopnie.

Od jakiegoś czasu, ze względu na wygodę, zamierzam przejść na piec gazowy. Jako że kompletnie nie mam pojęcia w tym temacie, proszę o radę na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca i jakiej marki piec kupić.

 

Jak dom jest dobrze ocieplony to weź piec z najmniejszą dolną modulacją moc, od 2-3kw. Da to większy komfort jak na dworze będą dodatnie temperatury, a przy mrozach też sobie poradzi. Przewymiarowanie pieca to chyba najczęściej popełniany błąd, chociaż z tego co czytam da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...