Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piszę na swoim przykładzie , teraz 1*C na zewnątrz .

KG 0,25 zasilanie idzie 33*C powrót 30*C Delta T =3*C temperatura w domu 23*C , temp podłogi mierzona na panelach ~25*C na płytkach pewnie 26*C .

Napisz Jaką masz temp zasilania i jaką masz Deltę .

 

Rano jak wstałem to w salonie miałem 20C , u gory gdzie spały dzieci 21C , tak wszedzie 20C, mysle ,ze przez te słoneczne dni które były to temperatura wzrasta mi o 1C.Oprócz tego pracujemy w domu i moze to ma tez wpływ na taka temperature pod wieczór .Przez te ostatnie dni na zasilanie szło mi 28C powrót 25C.zszedłem z temperatura podłogi w momencie jak na polu temperatura wzrosła duzo powyzej 0C.Wczesniej wczasie mrozów temperature podłogi miałem ustawiona na 23,4C.Piec tak ustawiłem zeby chodził z minimalna mocą.W czasie mrozów tez tak szedł i było ok a spalanie było przyzwoite ok 7,5 m3 , ale kiedy temperatura była mocno na plusie był problem z obnizeniem zuzycia gazu ok 6 m3. teraz przez te ustawienia zszedłem do około 4m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

10m3 miesięcznie na wodę ? Jesteś pewna ?

 

To bardzo mało....

 

Jestem pewna, zaznaczam, że to średnia, ale w lecie przecież grzejemy tylko wodę (też gazem) i zużycie wahało się od 9 do 12m3. Grzejemy tylko wodę w zasobniku, nie mam cyrkulacji (:(). Jak dokładnie wyliczyć, to wychodzi 10,5m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam instrukcję, więc:

Biawar, W-E150.7 A (wymiennik wiszący z wężownicą spiralną c.o. 150l) - cokolwiek to jest ;-) Jak korzystamy? J jak mi woda potrzebna to leję. Zwykłe kąpiele, gotowanie, zmywanie raczej załatwia zmywarka. Trzy osoby, a raczej 2,5 ;-) bo jedna to niemowlę. Z tego co wiem, to piec na grzanie boilera jest nastawiony na 70 stopni i jak stwierdza, że trzeba zacząć grzać, to grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jak wstałem to w salonie miałem 20C , u gory gdzie spały dzieci 21C , tak wszedzie 20C, mysle ,ze przez te słoneczne dni które były to temperatura wzrasta mi o 1C.Oprócz tego pracujemy w domu i moze to ma tez wpływ na taka temperature pod wieczór .Przez te ostatnie dni na zasilanie szło mi 28C powrót 25C.zszedłem z temperatura podłogi w momencie jak na polu temperatura wzrosła duzo powyzej 0C.Wczesniej wczasie mrozów temperature podłogi miałem ustawiona na 23,4C.Piec tak ustawiłem zeby chodził z minimalna mocą.W czasie mrozów tez tak szedł i było ok a spalanie było przyzwoite ok 7,5 m3 , ale kiedy temperatura była mocno na plusie był problem z obnizeniem zuzycia gazu ok 6 m3. teraz przez te ustawienia zszedłem do około 4m3.

 

Tak jak pisałem , zadana w domu masz 20*C a nie 21*C Deltę ma 3*C czyli 25-3=22*C ma posadzka przy zadanej temp 20*C w domu reszta to zyski bytowe i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna, zaznaczam, że to średnia, ale w lecie przecież grzejemy tylko wodę (też gazem) i zużycie wahało się od 9 do 12m3. Grzejemy tylko wodę w zasobniku, nie mam cyrkulacji (:(). Jak dokładnie wyliczyć, to wychodzi 10,5m3.

 

 

Dla mnie jest ten wynik nie realny ,coś tu jest źle policzone albo kocioł grzeje raz na dobę wodę w tedy jestem skłonny uwierzyć że 12m3 zużyje .

Mi przy dwóch przedziałach czasowych średnio na miesiąc wychodzi 26m3 do tego mam skręconą moc do 10KW i zasobnik stoi w gospodarczym pomieszczeniu gdzie temp jest taka jak w całym domu czyli ~ 23*C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no mam, Ci zrzuty ekranu zrobić ze konta na PGNiG? :-) Co dwa miesiące mnie sprawdzają, więc nawet jakbym coś chciała na rachunkach oszukać, to się nie da ;-)

 

No piec grzeje wodę raz na dobę, albo rzadziej, i trzyma temperaturę. Po co mi zasobnik, który jej nie trzyma? Brudna nie chodzę :-P

 

No dobrze to napisz trochę więcej danych , z tego co pamiętam grzejesz wodę do 70*C to po 24h jaka temp jest w zasobniku ? skoro piszesz że 1 na dobę lub rzadziej kocioł grzeje wodę , jaka histereza jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ale ja nie mam zielonego pojęcia :-) Ja po prostu odpowiedziałam na pytanie zadane w temacie: Ile gazu Wam poszło :-) Po prostu jeszcze uwzględniłam, ile z tego gazu idzie na wodę średnio.

 

A że na wodę w poprzednich miesiącach szło mi średnio 10,5m3, to wnioskuję, że teraz idzie tyle samo albo niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ten wynik nie realny ,coś tu jest źle policzone albo kocioł grzeje raz na dobę wodę w tedy jestem skłonny uwierzyć że 12m3 zużyje .

Mi przy dwóch przedziałach czasowych średnio na miesiąc wychodzi 26m3 do tego mam skręconą moc do 10KW i zasobnik stoi w gospodarczym pomieszczeniu gdzie temp jest taka jak w całym domu czyli ~ 23*C .

 

Dla mnie to też podejrzane:

 

Według obliczeń http://www.iwanickiserwis.pl/upload/8.xls

jednokrotne ładowanie zasobnika 150l przy mocy cwu 23kW z temperatury początkowej 5*C do temperatury 70*C trwa 30 minut.

Z tego wychodzi że moc to ok 11,4kW

Co przy średniej kaloryczności gazu sieciowego daje 1,1m3

 

Jedyna możliwość że na jeden dzień wystarcza 150l ciepłej wody a dolna wartość temperatury CWU ustawiona jest na 20*C

Ładowanie od temperatury 20*C do 70*C trwa 15 minut co daje 0,5m3 gazu

 

U siebie w praktyce raz obserwowałem takie ładowanie.

Przy mocy ograniczonej do 12kW i zbiorniku 120l trwa ono ok 40 minut

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ten wynik nie realny ,coś tu jest źle policzone albo kocioł grzeje raz na dobę wodę w tedy jestem skłonny uwierzyć że 12m3 zużyje .

Mi przy dwóch przedziałach czasowych średnio na miesiąc wychodzi 26m3 do tego mam skręconą moc do 10KW i zasobnik stoi w gospodarczym pomieszczeniu gdzie temp jest taka jak w całym domu czyli ~ 23*C .

no mi latem szło na gaz na wode 31m gazu na miesiac, czyli ok 1m3 gazu na dobe, a jest nas 2+2, zasobnik 100L i wody zuzywamy ok 15m3 miesiecznie. nie wiem ile razy dziennie grzeje, bo nie mam mozliwosci ustawiania por grzania, jak temp w zasobniku spadnie to sie nagrzewa i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boziu, Wy mi tu wyliczeniami, że nierealne, a ja mam spalanie jakie mam. Nie potrafię tego wyliczyć jak Wy, nie wiem, na ile czasu starcza Wam zasobnik 150-litrowy. Może to dla Was nie dowód (bo przecież tabelkę każdy może sobie narysować), ale to naprawdę jest zrzut ekranu z e-bok PGNiG:

 

gaz.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ale ja nie mam zielonego pojęcia :-) Ja po prostu odpowiedziałam na pytanie zadane w temacie: Ile gazu Wam poszło :-) Po prostu jeszcze uwzględniłam, ile z tego gazu idzie na wodę średnio.

 

A że na wodę w poprzednich miesiącach szło mi średnio 10,5m3, to wnioskuję, że teraz idzie tyle samo albo niewiele więcej.

 

A możesz podać współczynnik konwersji z fv.....może Wy tam jakiś cudowny gaz macie......

 

 

ok Już widzę w tabelce, cudów nie ma..........

i na wakacje to tak raczej też raz w miesiącu nie wyjeżdżaliście...?:)

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik z ostatniej faktury to 11,186 [kWh/m3]. Kurcze, Wy piszecie, że to takie niemożliwe. Teściowie grzeją wodę gazem tylko w lecie (tym małym piecykiem przepływowym) i im wychodzi 8-10m3. Więc ja myślałam, że to taka norma jest.

 

Kobieto nie chodzi o to że nie możliwe !! chodzi o to że nie możliwe przy normalnym używaniu wody . Normalna rodzina zużywa 25-30m3 na miesiąc ale 10m3 to tak jak pisałem zasobnik grzany raz na dobę i rzadko korzystasz z wody . Denerwujesz się ale nie potrafisz podać podstawowych danych , podaj je a może uszczęśliwisz tu wielu ludzi jak ty to robisz że masz małe zużycie i korzystasz normalnie z wody !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się wcale nie denerwuję ;-) Jakieś wykrzykniki, inne znaki interpunkcyjne, emotikony świadczące o tym? ;-) To raczej Wy się denerwujecie (ach te podwójne wykrzykniki ;-)

 

Zdefiniuj normalną rodzinę ;-) Nas jest dwoje dorosłych i dziecko. Z wodą się nie ograniczam. Leję tyle, ile mi trzeba - fakt, nie cierpię, jak mi się woda leje bez sensu, ale bez przesady. Tak szczerze, do czego jest ta ciepła woda potrzebna? Do wykąpania się, do umycia rąk, twarzy w ciągu dnia, do posprzątania, do zmycia naczyń, które nie wejdą do zmywarki. Zmywarka i pralka same sobie wodę grzeją.

 

I przepraszam, że nie znam podstawowych danych :-) Jak przyjdzie mąż, to może udzieli wystarczająco mądrej odpowiedzi :-P Tylko mógłbyś mi jeszcze raz powtórzyć pytanie z tematu tego wątku? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie koledzy o normalnej rodzinie.

Widzę ze tu same wyższe sfery w domkach mieszkają, a ja powiem że pochodzę z wieżowca z ciepłą wodą z junkersa na ścianie.

U rodziców zużycie wody było na poziomie 6 - 9 m3 a ciepła woda była używana może raz lub dwa razy w tygodniu do kąpieli a ponad to codziennie do mycia naczyń gdzie woda nie lała się bez potrzeby tylko napuszczało się do zlewu z płynem do mycia naczyń a potem spłukiwało i nikt brudny nie chodził.

Widać w tabelce ze w miesiącu maju kiedy to panowały upały zużycie wzrosło do 26m3 więc jeśli na dobę wystarcza 150l ciepłej wody i nikt nie leży w wannie a tylko weźmie lekki prysznic nawet codziennie to spokojnie zużycie wszystkim spadnie bez żadnych stref czasowych itp udziwnień.

A może jeszcze ktoś posiada zmywarkę i nie spuszcza 30l wody po każdym posiłku tylko gromadzi i uruchamia raz dziennie

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się wcale nie denerwuję ;-) Jakieś wykrzykniki, inne znaki interpunkcyjne, emotikony świadczące o tym? ;-) To raczej Wy się denerwujecie (ach te podwójne wykrzykniki ;-)

 

Zdefiniuj normalną rodzinę ;-) Nas jest dwoje dorosłych i dziecko. Z wodą się nie ograniczam. Leję tyle, ile mi trzeba - fakt, nie cierpię, jak mi się woda leje bez sensu, ale bez przesady. Tak szczerze, do czego jest ta ciepła woda potrzebna? Do wykąpania się, do umycia rąk, twarzy w ciągu dnia, do posprzątania, do zmycia naczyń, które nie wejdą do zmywarki. Zmywarka i pralka same sobie wodę grzeją.

 

I przepraszam, że nie znam podstawowych danych :-) Jak przyjdzie mąż, to może udzieli wystarczająco mądrej odpowiedzi :-P Tylko mógłbyś mi jeszcze raz powtórzyć pytanie z tematu tego wątku? ;-)

 

Bracianka a ile miesiecznie wody zuzywacie? moze od tego trzeba by zaczac :)

bo ja wlasnie w piatek dostalem rachunek . 40m3 za 2 miesiace, rodzina 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...