Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tej chwili moje średnie spalanie 7 m3 gazu na dobę. Moje pytanie brzmi o ile teoretycznie po dociepleniu wełną frontrock 12 cm spadnie mi zużycie? w tej chwili mam dom ściany porotherm 44 si bez tynku.

 

Bez obliczen OZC nikt nie odpowie na takie pytanie, mozna pokusic sie jedynie o zgrubne szacunki, ale podałes tak mało danych (mniej juz chyba nie było mozna) ale nawet te szacunki mogą byc z braku danych niewiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pół biedy, gorzej że pożałował podłogówki.

 

To racja. U mnie będzie w całości ogrzewanie podłogowe i płytki na całej podłodze. Jeden typ, rozmiar i kolor płytek podłogowych w całym domu. W kotłowni dam jakieś tańsze, bo to tylko kotłownia. Kocioł gazowy Immergas 12 kw ERP. Od gruntu daję 20 cm styropianu. Jak wejdzie to nawet 22 cm. Myślę, że będzie dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja. U mnie będzie w całości ogrzewanie podłogowe i płytki na całej podłodze. Jeden typ, rozmiar i kolor płytek podłogowych w całym domu. W kotłowni dam jakieś tańsze, bo to tylko kotłownia. Kocioł gazowy Immergas 12 kw ERP. Od gruntu daję 20 cm styropianu. Jak wejdzie to nawet 22 cm. Myślę, że będzie dobrze. Pozdrawiam

 

kociol junkers cerapur modul o mocy 21kw (lodówka) nominalna moc cieplna 40/30 7,3 do 21,6 dla 80/60 C 6,6 do 20,3

Edytowane przez prezes413
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj chociać moc pieca bo twoja ściana jednowarstwowa ma obecnie przenikalność jakieś 0,27 a po zastosowaniu 12 wełny prawdopodobnie uzyskasz przenikalność na poziomie jakiś 0,17 - 0,18.

Znając piec i jego minimalną moc można będzie coś więcej powiedzieć

 

według kalkulatora rockwool uzyskam 0,14 http://www.rockwool.pl/do-pobrania/programy-obliczeniowe/wspolczynnik-przenikania-ciepla/u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja z ta krzywa grzewcza do vtodensa 100 :) wie ktos co jest w puszcze czujki temperwtury zew? Tam jest jakis uklad czy cokolwiek? Chodzi o to ze czujka w viessmannie kosztuje 400zl a na alledrogo znalazlem cos takiego http://allegro.pl/czujnik-pogodowy-viessmann-7818116-z006506-i6025871335.html

I zastanawiam sie czy to bedzie dzialac? Bo srednio usmiecha mi sie wydawac cztery stowy zwlaszcza ze nje wiem jak sie sprawdzi z ta jedna krzywa ktora jest w piecu. Co myslicie, bedzie to dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja z ta krzywa grzewcza do vtodensa 100 :) wie ktos co jest w puszcze czujki temperwtury zew? Tam jest jakis uklad czy cokolwiek? Chodzi o to ze czujka w viessmannie kosztuje 400zl a na alledrogo znalazlem cos takiego http://allegro.pl/czujnik-pogodowy-viessmann-7818116-z006506-i6025871335.html

I zastanawiam sie czy to bedzie dzialac? Bo srednio usmiecha mi sie wydawac cztery stowy zwlaszcza ze nje wiem jak sie sprawdzi z ta jedna krzywa ktora jest w piecu. Co myslicie, bedzie to dzialac?

 

Zwykły termistor za parę złotych. A za firmowy czujnik trzeba zapłacić 100 razy więcej. Na tym forum wcześniej było napisane konkretnie jaki typ termistora.

Szukaj wpisów użytkownika montixe, on ładnie opisał jak można samemu zrobić taki czujnik zewnętrzny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły termistor za parę złotych. A za firmowy czujnik trzeba zapłacić 100 razy więcej. Na tym forum wcześniej było napisane konkretnie jaki typ termistora.

Szukaj wpisów użytkownika montixe, on ładnie opisał jak można samemu zrobić taki czujnik zewnętrzny.

Pozdrawiam.

 

Ja napisałem co jest w IMMERGAS-ie. Inni producenci mogą stosować termistory o innej charakterystyce, a ich wykresy czasem podają w instrukcjach i wg tego można dobrać termistor. Najlepiej i najpewniej jednak, jeśli ktoś ma taką czujkę i poda symbol elementu, który siedzi w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie układ, o którym posał montixe dla immergasa bedzie tożsamy z tym, który stosuje Viesmann.

Można wydać te 5 dych na układ z Allegro. Podłączysz, zobaczysz czy nie przekłamuje, w razie czego odeślesz.

 

Wlasnie o to chodzi, gdyby to byla roznia 200 a 400 za oryginalny to bym wzial oryg, ale 50zl to nie majatek. Tylko skad bede wiedzial czy nie przeklamuje, na wysw raczej ie bede widzial temp zew. A nawet jak bedzie pqre stopni przetracenia to wyreguluje polozeniem grzewczej, bo z tego co po wykresie widzialem to idzie po lini prostej takze chyba nie bedzie wiekszego problemu. A jeszcze jedno glupie pytanie, w miejscu w piecu gdzie podlaczam ta czujke jest znaczenie ktory kabel w ktora dziurke? Czy tsk jak w gniazdku, obojetnie jak wloze wtyczke bedzie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, gdyby to byla roznia 200 a 400 za oryginalny to bym wzial oryg, ale 50zl to nie majatek. Tylko skad bede wiedzial czy nie przeklamuje, na wysw raczej ie bede widzial temp zew. A nawet jak bedzie pqre stopni przetracenia to wyreguluje polozeniem grzewczej, bo z tego co po wykresie widzialem to idzie po lini prostej takze chyba nie bedzie wiekszego problemu. A jeszcze jedno glupie pytanie, w miejscu w piecu gdzie podlaczam ta czujke jest znaczenie ktory kabel w ktora dziurke? Czy tsk jak w gniazdku, obojetnie jak wloze wtyczke bedzie dzialac?

 

Biegunowość nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...