Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koszt wentylacji mechanicznej

 

 

Nie zgodziłbym się z tym. Żeby osiągnąć efekt wentylacji wentyl musi pobierać przynajmniej 80W. czyli 2kwh/dobę czyli 48kwh czyli 31 zł. Jeśli piszesz 10zł to musiałby pobierać 25W a przy tym nie ma żadnego wentylowania pomieszczeń

 

 

Nie wiem, jaki masz rekuperator, ale mój pobiera 15W dla 100m3/h

dla 150m3/h rekuperator pobiera 150m3, ale taką prędkość włączam sporadycznie,najczęściej po serii pryszniców, gdyż zimą przesuszyłaby mi dom.

 

Przy większej ilości mieszkańców koszty są większe, to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie. U mnie onyx 400 bierze 13W na 30%.

 

Sprawdziłem zehnder aeris 550 watomiarką 1- 31W 2-99W 3 - 330W. Większość czasu chodzi na 1 biegu ale to nie wystarcza. Czasami się puszcza na 3 bieg, czasami chodzi dłuższe okresy na 2. Zimą czuć zimne powietrze z anemostatów więc też są straty ciepła

 

W sumie chłopaki mieliście racje, zwracam honor. jeśli ktoś ma mały dom i mały reku i działa tylko na 1 biegu to w 15zł miesiecznie moze się wyrobić (sam prąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Spóźnione podsumowanie 2015/16 zużycie gazu na CO 411m3 CWU 216m3 temperatura w domu 23 stopnie 4 osoby 116m2 dom strefa grzewcza do -20 (wychodzi 30,5W/m2/sezon grzewczy niech mnie eksperci poprawia dom tak zwany 3 litrowy co prawa liczy się dla 20 stopni w wewnątrz ale niech będzie) średnia temperatura w moim rejonie w tym sezonie to 3.71 stopnia (poprzedni 3.86) (średnia ze średniej w zaokrągleniu do 1 stopnia ) sezon grzewczy zakończony z końcem kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione podsumowanie 2015/16 zużycie gazu na CO 411m3 CWU 216m3 temperatura w domu 23 stopnie 4 osoby 116m2 dom strefa grzewcza do -20 (wychodzi 30,5W/m2/sezon grzewczy niech mnie eksperci poprawia dom tak zwany 3 litrowy co prawa liczy się dla 20 stopni w wewnątrz ale niech będzie) średnia temperatura w moim rejonie w tym sezonie to 3.71 stopnia (poprzedni 3.86) (średnia ze średniej w zaokrągleniu do 1 stopnia ) sezon grzewczy zakończony z końcem kwietnia.

 

Nigdy nie łaczymy obciązenia cieplnego czyli w tym przypadku 30,5 W/m2 z tzw. litrowoscią domu, ona uzalezniona jest od zapotrzebowania na ciepło na m2 powierzchni grzanej czyli kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

hej

założyłam temat w dziale ogrzewanie, ale może tu szybciej ktoś się podzieli informacją :)

powiedzcie proszę, ile płacicie za grzanie domu gazem (CO+CWU), podajcie powierzchnię, typ domu (parter/piętro/podasze), info na temat ocieplenia i rodzaju ogrzewania (podłogowe/grzejnikowe).

Będę bardzo wdzięczna za informację - pojawiła się możliwość podciągnięcia gazu do działki ale zastanawiam się, czy rachunki nas nie zjedzą, bo wszyscy straszą, że gaz drooooogi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

założyłam temat w dziale ogrzewanie, ale może tu szybciej ktoś się podzieli informacją :)

powiedzcie proszę, ile płacicie za grzanie domu gazem (CO+CWU), podajcie powierzchnię, typ domu (parter/piętro/podasze), info na temat ocieplenia i rodzaju ogrzewania (podłogowe/grzejnikowe).

Będę bardzo wdzięczna za informację - pojawiła się możliwość podciągnięcia gazu do działki ale zastanawiam się, czy rachunki nas nie zjedzą, bo wszyscy straszą, że gaz drooooogi :/

 

przecież pełno jest informacji o tym, tyle tylko że na tej podstawie nie oszacujesz kosztów ogrzewania swojego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
przez 2 letnie miesiące - 15 czerwca - 15 sierpnia kocioł zużywał mi średnio dokładnie 0,75m3 gazu dziennie na CWU. Bojler 160l ogrzewany do 52C i zużycie głównie na kąpiele (większość umywalek mam z bojlera elektrycznego). Codziennie kąpiel w wannie + prysznic. bez cyrkulacji

 

To ile wychodzi rachunek z gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,75m3 * 30dni = 22,5 * 1,9pln/m3 = 42,75PLN za sam gaz. Oprócz tego płąci się abonament zależnie od taryfy od 25zł do około 50zł.

 

Dla porównania za podgrzewanie CWU w bloku w miesiacach czerwiec-grudzien placilem 260zł za 23m3 czyli 43zł miesięcznie. Zatem w bloku troche tańsze podgrzanie wody bo abonamentu nie płacimy

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,75m3 * 30dni = 22,5 * 1,9pln/m3 = 42,75PLN za sam gaz. Oprócz tego płąci się abonament zależnie od taryfy od 25zł do około 50zł

 

To wiem :) chciałem właśnie dokładny rachunek. Wcześniej właśnie płaciłem miesiąc w miesiąc podając odczyty odkąd gazu używam sporadycznie to mam prognozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
przez 2 letnie miesiące - 15 czerwca - 15 sierpnia kocioł zużywał mi średnio dokładnie 0,75m3 gazu dziennie na CWU. Bojler 160l ogrzewany do 52C i zużycie głównie na kąpiele (większość umywalek mam z bojlera elektrycznego). Codziennie kąpiel w wannie + prysznic. bez cyrkulacji

Mnie na 3 osoby + kuchenka gazowa + cyrkulacja (bodajże 4x dziennie po kilka minut) za ostatnie 2 miechy wychodzi 0,8m3. Nie mam podgrzewanie elektrycznego, aczkolwiek w kuchni (bo daleko) instalacja przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...