Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Patrząc na prognozy, spokojnie doczekam do października.

Najniższa temp w domu po lecie to 21.6 i wtedy przez moment pojawiła się myśl, żeby rozpalić w kominku. Tylko, że padało, a nie chciało mi się iść po drewno :)

Teraz 22C, a z uwagi, że jest słonecznie pewnie uda się energii do 22,3 pod koniec dnia nałapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura nie spada ponizej 23 stopni w domu ale w samym podkoszulku to nie to samo co w lato. 2x juz przepalilem w kominku, bo szkoda gazowke odpalac jak w ciagu dnia i tak 20stopni na dworzu... Natomiast mam wrazenie ze ten dyskomfort bardziej podyktowany jest wiatrami niz faktycznie chlodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze trzymam :), ale w poniedziałek jednak zapaliłem w kominku. W tej chwili 22.4 czyli pół stopnia do włączenia ogrzewania.

Gdybym miał inaczej położoną działkę (mam tylko jedno okno 2x0,7m od południa) można byłoby nałapać więcej zysków słonecznych i jeszcze opóźnić sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas ciut mniej niż 24stC (na analogowym nie widać dokładnie) - nie ważne czy patrzę rano, czy po południu, czy wieczorem.

 

U mnie już z tydzień temu na poddaszu było mało komfortowo. Ty widzę masz parterówkę, więc wietrzna i mokra pogoda nie wpływa zbytnio na straty cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie 21 st. i jeśli nie będzie dziś słonecznie to zdaje się, że trzeba będzie po raz pierwszy w tym sezonie dogrzać kominkiem.

 

W zeszłym sezonie gazowe odpaliłem dopiero 1 stycznia a zakończyłem z końcem lutego, ale to z powodu łagodnej zimy no i jeszcze chciało mi się palić w kominku.

W tym roku nie będzie już tak ekstremalnie, odpale gaz z początkiem listopada lub grudnia- zobaczymy jak będzie zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie 21 st. i jeśli nie będzie dziś słonecznie to zdaje się, że trzeba będzie po raz pierwszy w tym sezonie dogrzać kominkiem.

 

W zeszłym sezonie gazowe odpaliłem dopiero 1 stycznia a zakończyłem z końcem lutego, ale to z powodu łagodnej zimy no i jeszcze chciało mi się palić w kominku.

W tym roku nie będzie już tak ekstremalnie, odpale gaz z początkiem listopada lub grudnia- zobaczymy jak będzie zimno.

 

Jak masz 21 na wysokości pomiaru, to ile stopni ma podłoga? Bo musi być już dramatycznie nieprzyjemna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 21 na wysokości pomiaru, to ile stopni ma podłoga? Bo musi być już dramatycznie nieprzyjemna :)

 

Nie wiem, nie mierzyłem, ale nie jest szczególnie dramatycznie. Dopóki nie ma załączonego ogrzewania, dużego rozwarstwienia temperatur na wysokościach się nie zauważa. Podłoga zapewne ma zbliżoną temperaturę do temp. pomieszczenia, nie ciągnie od ziemi bo ziemia jest jeszcze wygrzana po lecie, zresztą chodzimy w kapciach.

Największe różnice w temperaturach są przy ogrzewaniu kominkiem, a w najbardziej mroźne dni podłoga jest najchłodniejsza i komfort najmniejszy.

Średnio wypada też komfort przy ogrzewaniu grzejnikowym, ale przy podłogówce w największe mrozy to już bajka, czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęłam 1 października. Nie zamierzam po minionym oszczędzać bo prognozowane przez gazownię rachunki na sezon 2016/2017 przyszły mniejsze niż w pierwszym sezonie grzewczym. Tzn. pierwszy sezon grzewczy bardzo mnie ucieszył ze względu na małe spalanie i ciepło w mieszkaniu.

Teraz utrzymuję w salonie, głównym pomieszczeniu i w łazience 24* - siedzę w koszulce na ramiączkach gdy to piszę.

W sypialni mam 22* a w niezamieszkanym pokoju 21,8*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...