Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie to się mówi ze go poniosło z metrażem znam paru co wybudowali 250m2 i teraz nie wiedza po co :) skoro i tak 90% czasu spędzają w salonie i kuchni na 40-50m2

 

Mam znajomych paru co też żałują choćby tych 230m2 co mają. Twierdzą że 120 m2 to optimum :) ja sam stwierdzam że 120 m2 to OK bo 100m2 na moją 3 dzieciaków to jednak trochę mało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie to się mówi ze go poniosło z metrażem znam paru co wybudowali 250m2 i teraz nie wiedza po co :) skoro i tak 90% czasu spędzają w salonie i kuchni na 40-

50m2

 

Ja też większość czasu spędzam z rodziną w salonie z kuchnią a to, że mam jeszcze kilka pokoi to bardzo mnie cieszy. Każde dziecko ma swój pokój a i ja z żoną mamy swoje. Po co? A no po to, że jak kiedyś dzieci wyfruną, a wyfruną na pewno i kiedyś przyjadą w odwiedziny do staruszków, nie będą musiały gnieździć się na jakiś tam 85-90 m2. Ot po to są domy o komfortowym metrażu. W bloku miałem 71 m2 i co mam wybudować "dom" 90? I co z deszczu po rynnę w myśl zasady mały, ciasny ale własny? Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych paru co też żałują choćby tych 230m2 co mają. Twierdzą że 120 m2 to optimum :) ja sam stwierdzam że 120 m2 to OK bo 100m2 na moją 3 dzieciaków to jednak trochę mało ;).

no widzisz a ja mam trójke znajomych z domami ok 120 m2 i przeklinaja na czym swiat stoi bo sie z gratami pomiescic nie moga po paru latach i brakuje przestrzeni, ale przy budowie trzymala ich kasa i ja to rozumiem, ale opowiadanie bajek o 40 czy 50 m2 to naiwnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb...........mam 117m2 teraz ograniczyłbym, do 100m2......założenie, ogarnięcie domu po pracy w piątek i cieszenie się weekendem (dodam, że nie wyobrażam sobie grzebania w moich prywatnych rzeczach przez obcą osobę- sprzątaczkę). Wątek założony w celu porównania zużycia gazu. Podawane są powierzchnie, kubatura domów etc i liczebność rodzin.Pomaga to wychwycić błędy i znaleźć rezerwy oszczędności .........W czym macie problem? Przecież możecie porównać porównywalne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb...........mam 117m2 teraz ograniczyłbym, do 100m2......założenie, ogarnięcie domu po pracy w piątek i cieszenie się weekendem (dodam, że nie wyobrażam sobie grzebania w moich prywatnych rzeczach przez obcą osobę- sprzątaczkę). Wątek

założony w celu porównania zużycia gazu. Podawane są powierzchnie, kubatura domów etc i liczebność rodzin.Pomaga to wychwycić błędy i znaleźć rezerwy oszczędności .........W czym macie problem? Przecież możecie porównać porównywalne....

 

Jak piszesz, wątek założony do porównania zużycia gazu a sam wyjeżdżasz ze ...sprzątaczką. Full wypas widzę. Sprzątaczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też większość czasu spędzam z rodziną w salonie z kuchnią a to, że mam jeszcze kilka pokoi to bardzo mnie cieszy. Każde dziecko ma swój pokój a i ja z żoną mamy swoje. Po co? A no po to, że jak kiedyś dzieci wyfruną, a wyfruną na pewno i kiedyś przyjadą w odwiedziny do staruszków, nie będą musiały gnieździć się na jakiś tam 85-90 m2. .

 

A jeśli "wyfruną" 5-10 km dalej ? Że co - nie zmieszczą się na imprezie ?

 

Ja mieszkałem w mieszkaniu 72m2 - w trójkę.

I jeśli chodzi o metraż - absolutnie nam wystarczał.

Dlatego wiedziałem, ze dom nie będzie znacząco większy.

 

Tuż przed i w trakcie budowy mieszkaliśmy w domu 170m2 użytkowej, ponad 200m2 po podłogach i z ulgą się z niego wyprowadziliśmy.

Dziś włąściel tego domu, który zamieszkał tam po naszej wyprowadzce mówi mi, że żałuje, że dal się tak nakręcić architektowi - projekt był indywidualny.

Gdybym miał/planował jeszcze jedno dziecko, to dołożyłbym max 15m2 do obecnego metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli "wyfruną" 5-10 km dalej ? Że co - nie zmieszczą się na imprezie ?

 

 

Ja mieszkałem w mieszkaniu 72m2 - w trójkę.

I jeśli chodzi o metraż - absolutnie nam wystarczał.

Dlatego wiedziałem, ze dom nie będzie znacząco większy.

 

Tuż przed i w trakcie budowy mieszkaliśmy w domu 170m2 użytkowej, ponad 200m2 po podłogach i z ulgą się z niego wyprowadziliśmy.

Dziś włąściel tego domu, który zamieszkał tam po naszej wyprowadzce mówi mi, że żałuje, że dal się tak nakręcić architektowi - projekt był indywidualny.

Gdybym miał/planował jeszcze jedno dziecko, to dołożyłbym max 15m2 do obecnego metrażu.

 

No i co z tego? Ja lubię luz i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie uruchomione 9.12. Jeszcze nie mieszkamy - temperatura ustawiona na 12.5 oC. Do 26.12 poszło 104m3 gazu (połowa w pierwsze dwa dni grzania). Obecnie średnia wychodzi koło 3,5m3 na dobę. Na tę chwilę brak drzwi wewnętrznych na styku z nieogrzewanym garażem więc ogrzewam trochę więcej niż 180m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ogrzewanie Gazowe od 25.10.2016r zeszły sezon było grzane węglem i to było tragiczne sporo pracy i wyregolowanie temperatur było ciężkie skutek tego w domu było 28 do 29 stopni ciepło...

Teraz komfort 24stopnie pilnuje tego sterownik RC300 na dole i RC200 Góra pięć Buderus Gb162 25kw i wiem że za duży i wiedziałem przy zakupie że 15 wystarczy ale sprzedawca namówił na 25kw do tego sprzęgło z rozdzielacze Buderus i Grupy Pompowe.

Dom powierzchnia 240m2 dół 100% podłoga Góra kaloryfery plus dwie łazienki podłoga..

Zużycia Gazu wahają się tak jak pogoda w mróz -8 zużycie 9m3 wraz z cwu z tego na cwu idzie około 1,5m3 a w dni silnych wiatrów potrafi spalić do 12m3 jak było +6 to zużycie było 6,5m3 a za Listopad miałem 236m3 jak dla mnie przy utrzymaniu 24stopni jestem zadowolony i dziwię się wynikami po sto parę metrów na miesiąc i bardziej dziwię jak ludzie piszą że temperatury 19 czy 20 to ciepło i komfort...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ogrzewanie Gazowe od 25.10.2016r zeszły sezon było grzane węglem i to było tragiczne sporo pracy i wyregolowanie temperatur było ciężkie skutek tego w domu było 28 do 29 stopni ciepło...

Teraz komfort 24stopnie pilnuje tego sterownik RC300 na dole i RC200 Góra pięć Buderus Gb162 25kw i wiem że za duży i wiedziałem przy zakupie że 15 wystarczy ale sprzedawca namówił na 25kw do tego sprzęgło z rozdzielacze Buderus i Grupy Pompowe.

Dom powierzchnia 240m2 dół 100% podłoga Góra kaloryfery plus dwie łazienki podłoga..

Zużycia Gazu wahają się tak jak pogoda w mróz -8 zużycie 9m3 wraz z cwu z tego na cwu idzie około 1,5m3 a w dni silnych wiatrów potrafi spalić do 12m3 jak było +6 to zużycie było 6,5m3 a za Listopad miałem 236m3 jak dla mnie przy utrzymaniu 24stopni jestem zadowolony i dziwię się wynikami po sto parę metrów na miesiąc i bardziej dziwię jak ludzie piszą że temperatury 19 czy 20 to ciepło i komfort...

 

19 czy 20 stopni to żaden komfort, bynajmniej dla mnie. Ci, którzy tak piszą, mają takie temperatury bardziej dla oszczędności niż dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 czy 20 stopni to żaden komfort, bynajmniej dla mnie. Ci, którzy tak piszą, mają takie temperatury bardziej dla oszczędności niż dla komfortu.

 

Wiadomo - Tylko ty ustalasz to jest komfortowe a co nie. U mnie jest 22*C - 22.5*C - dla żony jest ok - ale dla mnie mogłoby być stopień niżej. Wychowałem się w ~ 20*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia Gazu wahają się tak jak pogoda w mróz -8 zużycie 9m3 wraz z cwu z tego na cwu idzie około 1,5m3 a w dni silnych wiatrów potrafi spalić do 12m3 jak było +6 to zużycie było 6,5m3 a za Listopad miałem 236m3 jak dla mnie przy utrzymaniu 24stopni jestem zadowolony i dziwię się wynikami po sto parę metrów na miesiąc i bardziej dziwię jak ludzie piszą że temperatury 19 czy 20 to ciepło i komfort...

 

Przy 240m2 piszą o 100 m3......wskaż gdzie tak piszą..

Temperatura 19-20 st zalecana przez pediatrów........nie praktykuje, ale tak jest.

Poza tym temperatura powietrza, to tylko jeden z warunków komfortu cieplnego.

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...