Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

stawiam dolary przeciw orzechom, że to bez opłat dystrybucyjnych itp ;)

w końcu nazwa wątku to "ile gazu poszło..."

nie ma mowy nic o dystrybucji ;)

 

To podsumowanie rachunków - czyli z opłatami dystrybucyjnymi.

Samego zużycia gazu było:

09.12.2015 - 1042 m3

03.12.2016 - 1494 m3

 

W poprzednich dwóch latach było ciutkę więcej (średnio 1300 zł/rok), ale okazało się, że mieliśmy nieszczelnie zamontowany gazomierz i trochę ulatywało. Poza tym suszyliśmy dom.

 

Mam też chłodno w domu zimą - 19-20 stopni w pokojach i sypialni.

Rejon Wielkopolska - czyli zima ciepła, strefa klimatyczna 7A. Grudzień był słoneczny, z wysokimi zyskami cieplnymi przez okna.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowanie rachunków - czyli z opłatami dystrybucyjnymi.

Samego zużycia gazu było:

09.12.2015 - 1042 m3

03.12.2016 - 1494 m3

 

W poprzednich dwóch latach było ciutkę więcej (średnio 1300 zł/rok), ale okazało się, że mieliśmy nieszczelnie zamontowany gazomierz i trochę ulatywało. Poza tym suszyliśmy dom.

 

1494 m3 gazu to ponad 3000 zł (razem ze wszelkimi opłatami stałymi i zmiennymi) skąd więc wzięła się kwota 1300 zł? Nie wierzę, że macie gaz po złotówce za m3. W moim przypadku po podzieleniu kwoty z faktury przez ilość m3 gazu wychodzi prawie 2,2 zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 15 października 2016 - zużyłem 18% z 2700l (pojemność zbiornika) czyli jakieś 486litrów propanu a 1 litr to jakieś 0,75m3 GZ50

czyli 365m3, powierzchnia grzana po podłogach to 180m2 kubatura 550m3 temp w domu 21,5-22'C

Podłogówka 100% + Victrix 12kw + zasobnik 300l grzany do 45'C. Styropian ściany 20cm 0,04 + Podłoga 15cm 0,038 + Dach 30cm wełna 0,033 + Rekuperator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowanie rachunków - czyli z opłatami dystrybucyjnymi.

Samego zużycia gazu było:

09.12.2015 - 1042 m3

03.12.2016 - 1494 m3

 

U mnie 450 m3 gazu kosztowałoby ok. 900 zł (1,97 zł/m3), do tego opłaty ok. 700 zł rocznie (57 zł/mies.). Nie wiem jak Ci wyszło 1100 zł za rok, ale szczerze gratuluję i zazdroszczę :)

 

Edit: to są stawki sprzed roku, teraz już nie prowadzę szczegółowych notatek, tylko zapisuję kwoty do zapłaty. Ale raczej koszty gazu idą w górę niż w dół?

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 15 października 2016 - zużyłem 18% z 2700l (pojemność zbiornika) czyli jakieś 486litrów propanu a 1 litr to jakieś 0,75m3 GZ50

czyli 365m3,

Niewielkie korekty.

1 litr propanu - ok. 0,6 m3 gazu ziemnego.

Ciepło spalania gazu ziemnego ok. 11 kWh/m3, propanu 6,9 kWh/litr.

Niestety poziomowskaz na zbiorniku nie może służyć do obliczania ilości gazu w zbiorniku lub zużycia z dokładnością co do litra.

Najbardziej zbliżony pomiar to od pełnego do pełnego tankowania i dane wzięte z wydruku licznika cysterny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie C.W.U. + C.O. + gotowane łącznie 1 452,45 zł

 

gaz.JPG

 

Co mi przychodzi z wyłączenia opłat stały, przesyłowych itp. interesuje mnie końcowa FV.

 

ps.

W domu używamy wyłącznie prysznica (z wyłącznikiem czasowym)

Relatywnie dużo przygotowujemy posiłków w elektrycznym piekarniku

Temp. C.W.U. to 43 C

Temp. C.O. zasilania 33 C

Temp. pomieszczeń na sterowniku pokojowym odcina C.O. przy 20.2 C

Duże zyski słoneczne

Edytowane przez Wykona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Też jestem zainteresowany ekonomią zużycia gazu w relacji do komfortu i czasem zastanawiam się w kontekście podłogówki ...

 

Jak argumentujecie, że temperaturę robią Wam tzw. zyski bytowe to czy mimo to nie macie negatywnego odczucia względem nie koniecznie "ciepłej podłogi" ?

 

Tak wiem, że podłoga nie powinna być gorąca ale żeby można było chodzić bosso i bawić się z dziećmi wprost na podłodze to przynajmniej raz dziennie chyba tej ciepłej wody dopuszczacie ? Czy może podłogówka i papucie na nogach ?

 

Pytam z czysto praktycznej ciekawości, bo u mnie akurat sporo czasu mali domownicy spędzają "w parterze" i nawet przy sporych zyskach bytowych w okresie świątecznym i relatywnie wysokiej temperaturze przy gołym gresie nie widzę tego.

 

Z najlepszymi życzeniami w Nowym Roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie korekty.

1 litr propanu - ok. 0,6 m3 gazu ziemnego.

Ciepło spalania gazu ziemnego ok. 11 kWh/m3, propanu 6,9 kWh/litr.

Niestety poziomowskaz na zbiorniku nie może służyć do obliczania ilości gazu w zbiorniku lub zużycia z dokładnością co do litra.

Najbardziej zbliżony pomiar to od pełnego do pełnego tankowania i dane wzięte z wydruku licznika cysterny.

 

poziomowskaz jakie może mieć odchyłki + - 100 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Też jestem zainteresowany ekonomią zużycia gazu w relacji do komfortu i czasem zastanawiam się w kontekście podłogówki ...

 

Jak argumentujecie, że temperaturę robią Wam tzw. zyski bytowe to czy mimo to nie macie negatywnego odczucia względem nie koniecznie "ciepłej podłogi" ?

 

Tak wiem, że podłoga nie powinna być gorąca ale żeby można było chodzić bosso i bawić się z dziećmi wprost na podłodze to przynajmniej raz dziennie chyba tej ciepłej wody dopuszczacie ? Czy może podłogówka i papucie na nogach ?

 

Pytam z czysto praktycznej ciekawości, bo u mnie akurat sporo czasu mali domownicy spędzają "w parterze" i nawet przy sporych zyskach bytowych w okresie świątecznym i relatywnie wysokiej temperaturze przy gołym gresie nie widzę tego.

 

Z najlepszymi życzeniami w Nowym Roku :-)

 

Masz rację, na sterowniku trzeba okresowo "przegonić" podłogówkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Też jestem zainteresowany ekonomią zużycia gazu w relacji do komfortu i czasem zastanawiam się w kontekście podłogówki ...

 

Jak argumentujecie, że temperaturę robią Wam tzw. zyski bytowe to czy mimo to nie macie negatywnego odczucia względem nie koniecznie "ciepłej podłogi" ?

 

Tak wiem, że podłoga nie powinna być gorąca ale żeby można było chodzić bosso i bawić się z dziećmi wprost na podłodze to przynajmniej raz dziennie chyba tej ciepłej wody dopuszczacie ? Czy może podłogówka i papucie na nogach ?

 

Pytam z czysto praktycznej ciekawości, bo u mnie akurat sporo czasu mali domownicy spędzają "w parterze" i nawet przy sporych zyskach bytowych w okresie świątecznym i relatywnie wysokiej temperaturze przy gołym gresie nie widzę tego.

 

Z najlepszymi życzeniami w Nowym Roku :-)

 

U nas podłoga jest taka "nie zimna" w odczuciu (zarówno panele jak i płytki)- wszyscy biegamy na boso i jest ok. Różnicę czuć w miejscach gdzie nie ma OP (np spiżarnia przy kuchni, kotłownia).

Nasze spalanie grudzień: 250m3 (CO+CWU+kuchenka, 5 osób. Temp w pomieszczeniach 22-23 st).

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...