Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten rok będzie widzę najzimniejszy w porównaniu z poprzednimi. Wyłączyliśmy ogrzewanie w połowie marca a w połowie kwietnia znów trzeba było włączyć, bo jest tak zimno, ponuro i bezsłonecznie, że nie ma zupełnie zysków ciepła przez okna. :(

 

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca

nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące

tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym grzałaś w kwietniu ?

 

Przepalałam w kominku. CO wyłączone całkiem.

Wody dużo? 4m3/dorosłą osobę to raczej przeciętne zużycie. Nie w tym rzecz. Porównałam do analogicznego okresu i takiego samego zużycia wody i stąd moje zaskoczenie. Myślałam, że współczynnik konwersji mniejszy niż zazwyczaj, ale gazownia twierdzi, że nie. Widocznie woda lodowata po zimnej zimie i stąd więcej gazu poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody jak zwykle - 20 m3. W tamtym roku w kwietniu i w maju 60m3. W lecie mniej

Wychodzi 5 kubików na osobę ??? uśredniając oczywiście.

 

No to nie dziwne. Zuzycie wody o polowe za duze

Ile osób u Ciebie ? Zakładam ze kąpiecie się rano i wieczorem ?

u mnie 2 osoby a zużywam 15 m2 i to monitoruję od 9 lat w mieszkaniu jak i domu zawsze szło od 12 do 15 m3

 

Wody idzie Wam dużo, co z pewnością podnosi wydatki na gaz. U mnie przy 5 os (w tym 2 płci pięknej) idzie ok 10m3 wody/mc .

Przepraszam ale zazdroszczę wyniku i zapytam czy oszczędzacie czy tak poprostu wychodzi ?

 

Przepalałam w kominku. CO wyłączone całkiem.

Wody dużo? 4m3/dorosłą osobę to raczej przeciętne zużycie. Nie w tym rzecz. Porównałam do analogicznego okresu i takiego samego zużycia wody i stąd moje zaskoczenie. Myślałam, że współczynnik konwersji mniejszy niż zazwyczaj, ale gazownia twierdzi, że nie. Widocznie woda lodowata po zimnej zimie i stąd więcej gazu poszło :)

4 m3 raczej niskie gdzie sprzątanie pranie zmywarka 1x dziennie ?

 

Witam

Za rok 2016 poszło 2640 m3 CO +CWU.

Osób 6 w porywach 7 czasami 10.

Lubię popływać w wannie. Wody ciepłej potrafimy 500l na dobę przelać do kanału.

Nie narzekam zawsze mogę coś zaoszczędzić ale mi się nie chce. Stać mnie na to i już :).

 

Pozdrawiam

Marek

Takie podejście rozumiem w końcu po paru latach budowy człowiek chce się zregenerować fizycznie i psychicznie, a to niestety bądz stety kosztuje ,

1 każdego miesiąca od roku robię zdjęcie 3 liczników ale do zrezygnowania bądz ograniczenia wieczornego prysznica dla oszczędzenia stówki jeszcze nie zrezygnuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie podejście rozumiem w końcu po paru latach budowy człowiek chce się zregenerować fizycznie i psychicznie, a to niestety bądz stety kosztuje ,

1 każdego miesiąca od roku robię zdjęcie 3 liczników ale do zrezygnowania bądz ograniczenia wieczornego prysznica dla oszczędzenia stówki jeszcze nie zrezygnuję.

Pozdrawiam

Dokładnie tak! Nie wyobrażam sobie zużycia wody 10m3 dla 5 osób. Widocznie prowadzimy inny tryb życia ;) Pralka włączona dzisiaj juz 3 razy, a za chwilę 4 raz dla jednej! rzeczy, bo nie wyobrażam sobie wyprać fartucha z cwiczeń w prosektorium z innymi rzeczami. Taka fobia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....

 

Wody idzie Wam dużo, co z pewnością podnosi wydatki na gaz. U mnie przy 5 os (w tym 2 płci pięknej) idzie ok 10m3 wody/mc

 

Przepraszam ale zazdroszczę wyniku i zapytam czy oszczędzacie czy tak poprostu wychodzi ?

.

Pozdrawiam

 

Czy oszczędzamy? Zależy co przez to rozumieć - na higienie oczywiście nie.

Natomiast np przy zakupie baterii (szczególnie prysznic, umywalki i zlew; wanna i bidety mniej) już np tak - zwracałem uwagę na przepływ wody w l/min. Tak samo analizowałem zużycie wody przy zakupie AGD "wodnego".

No i mam jeszcze szambo - to trochę psychologicznie skłania do bardziej świadomego zużywania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...