Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poza tym wcześniej kołek przeprowadził celny wywód o temperaturze i o tym że ważniejsze są trendy we wzrostach/spadkach temperatury niż sama temperatura z termometru.

 

Z trendami temperaturowymi jest tak samo jak z trendami % na suto zakrapianych imprezach. Jakoś bardziej mi się podoba pół promila na początku imprezy niż pół promila pozostałe we krwi o poranku ;-) Zawartość alkoholu ta sama a samopoczucie zgoła inne.

 

Wracajmy lepiej do gazu w rurach.

Edytowane przez kolek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to ja wyjdę na super sknerę, bo u mnie jest 19-20 stopni realnie (mierzone termometrem rtęciowym laboratoryjnym klasy 0,1 na poziomie ok. 1m ) i po domu chodzę w gaciach i krótkim rękawku..

BTW - jeśli ktoś chciałby taki (rtęciowy) termometr kupić, to można je kupować jeszcze tylko do października i zapasy nawet u producentów już się kończą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej widzisz tylko swój grajdołek.

 

Tak już mam

 

@ kolek20 przeczytałem ze zrozumieniem i dla mnie to jest oszczędność zasłaniana czymś innym. Nie żebym miał coś do oszczędzania. A co do filmu to nie lubie polskiego żałosnego kina

@fotohobby to ja bym już trawnika nie podlewał dobrze że ma studnię i prąd w g12w to woda prawie darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie wyciągaj więc wniosków, patrząc z własnego punktu widzenia.

Dla mnie niecałe 22C to komfortowa temperatura - i zawsze taka była, nawet, jak mieszkaliśmy na osiedlu w bloku bez podliczników, gdzie temperatura nie miała większego wpływu na rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas temperatury zimą w mieszkaniu powyżej 21 stopni jest zbyt gorąco.

Mąż miał przegrzany dom kiedy mieszkał jeszcze z rodzicami - ok. 24-25 stopni. Nawet w krótkim rękawku było za gorąco, spać się nie dało.

Co zima to grypa, katar.

Zamieszkał ze mną, ja miałam w (jeszcze) mieszkaniu chłodno: 20 stopni. Od tej pory nie ma problemów zdrowotnych zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ kolek20 przeczytałem ze zrozumieniem i dla mnie to jest oszczędność zasłaniana czymś innym. Nie żebym miał coś do oszczędzania. A co do filmu to nie lubie polskiego żałosnego kina

 

Nie wiem jak ty to czytasz i z jakim zrozumieniem. Palcem trzeba pokazać. Właściwy cytat powinien zawierać te moje słowa:

"Wszystko jest względne 21,6 w zimie to raczej upał nie jest " Zauważasz różnicę? Rozumiesz?

 

U mnie temperatury komfortowe dla strefy dziennej w zimie to 22,5 do 24C więc przestań mi przypinać łatkę sknery. Rozbieżność temperaturowa duża bo zgodnie z tym co już pisałem im zimniej na zewnątrz tym cieplej lubię mieć w domu.

Edytowane przez kolek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia nastaw temperatur to sprawa tak indywidualna, że nie ma większego sensu nad tym w ogóle dyskutować. A te temperatury podaje się tylko dlatego, że to przyjęło się, że podniesienie temperatury o 1C skutkuje zwiększeniem kosztów CO o około 6% - co ma znaczenie przy porównywaniu kosztów ogrzewania.

 

Ocenianie zachowań innych przez pryzmat swoich własnych zachowań (kulibob) to jawne nadużycie. To że ktoś sobie ogoli to i owo za 2zł, to nie znaczy że wszyscy będą robić tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja uważam swoje. A w byciu oszczędnym czy sknerą nie uważam nic złego dla mnie to zaleta. Tylko lepiej rzeczy nazywać po imieniu.

 

Czy ty nie dopuszczasz możliwości, że ktoś może lubić niższą temperaturę niż ty? :)

Według ciebie, jeżeli jem na obiad pierogi to dlatego że podświadomie szkoda mi pieniędzy na schabowego? Tak widzę twoje rozumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyn sens obmiżnai temperatury to osszczędność. W zimie miał bym 24 gdybym nie dziadował. Wypowiedź o swetrze i pierogach jest bez sensu.

 

Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy 22C utrzymują dla swojego komfortu i zdrowia .

 

ok poddaje się nie oszczędzacie gaz jest super

 

Tu nie chodzi o gaz, przecież JTKirk ogrzewa pompą, więc ma 1kWh tańszy od Ciebie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym w domu miała 24 stopnie, to moje stopy i kostki non stop wyglądałyby jak parówki - już to przerabiałam. Przy podłogówce 22 stopnie to już było dla mnie za dużo, przy lekkim sprzątaniu człowiek się momentalnie zgrzał. 21 to wyszedł taki kompromis, mój dwulatek tak już do tego przyzwyczajony, że biega w samych bodziakach i na bosaka, a babcie widząc to załamują ręce, bo przecież mu zimno i się przeziębi... :-) Co kto lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym w domu miała 24 stopnie, to moje stopy i kostki non stop wyglądałyby jak parówki - już to przerabiałam. Przy podłogówce 22 stopnie to już było dla mnie za dużo, przy lekkim sprzątaniu człowiek się momentalnie zgrzał. 21 to wyszedł taki kompromis, mój dwulatek tak już do tego przyzwyczajony, że biega w samych bodziakach i na bosaka, a babcie widząc to załamują ręce, bo przecież mu zimno i się przeziębi... :-) Co kto lubi.

 

Dokładnie tak! Stanęło na 20,6 - 21. Prawie cały kwiecień miałam w sypialni 18-19 stopni :D Oszczędzam na grzaniu, żeby sobie wody poużywać :D

Mieszkamy drugi sezon. Próbowałam wyższą temperaturę, ale było dla mnie mniej komfortowo. Syn chodzi w krótkim rękawku, nie chorował odkąd mieszkamy czyli prawie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych "grzewczych oszołomów", u których ostatnio jak byliśmy było 28! (choć mój smartfon pokazywał 30! I to było przy uchylonym oknie! Dla mnie była to po prostu masakra i szybko uciekłem. Mają dwie córki, które regularnie kilka razy w roku chorują.

na szczęście przechodzą na gaz więc będą oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...