Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich czy jesteście w stanie podać mi ile zużywają wasze piece kondensacyjne na ciągłej pracy minimalnej modułowanej mocy w przeciagu jednej godziny.

 

Podawać ilość zużytego gazu m3/h jak również jaki to piec i jaki ma przedział mocy.

 

Serdecznie Dziękuje

 

A proszę bardzo - 0.26m3/h. W instrukcji każdego kotła powinne być podane te wartości. Kocioł Beretty 3-15kW.

Tylko nie wiem co Ci dadzą te dane. Większość ludzi nie jedzie na czystej pogodowce, więc kotły u nich nie pracują nonstop.

Tak sie składa, że ja akurat pędze kocioł w takim trybie, tyle ze z powodu malego zapotrzebowania domu (4kW) większość roku kocioł się wyłącza co jakiś czas, bo nie ma wystarczającego odbioru ciepła. Dopiero koło -15'C kocioł pracuje stale na minimalnej. Ale nawet u mnie na mazurach takich dni jest moze z miesiąc.

 

Ps. Od dwóch tygodni nad ranem mamy 1-2 na plusie. No ale w sumie już tydzień temu padał u nas śnieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za konkretny odczyt zuzycia :) ja u siebie mam piec gazowy Wolf CGB2 14 z modulacja od 1,8 ale na minimalnej mocy piec zuzywa 0,370 gazu byl juz u mnie serwis i nie potrafia naprawic by piec modulowal nizej pomimo ze w danych technicznych jest wyraznie napisane 1,8 KW, dyrektorzy nabrali wody w usta i cisza na szczescie przed moja burza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za konkretny odczyt zuzycia :) ja u siebie mam piec gazowy Wolf CGB2 14 z modulacja od 1,8 ale na minimalnej mocy piec zuzywa 0,370 gazu byl juz u mnie serwis i nie potrafia naprawic by piec modulowal nizej pomimo ze w danych technicznych jest wyraznie napisane 1,8 KW, dyrektorzy nabrali wody w usta i cisza na szczescie przed moja burza :)

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem. 0.37 m3/h podajesz, a chcesz żeby było niżej?

 

Moc minimalna a zużycie na godzinę to nie będą te same wartości. Trzeba by założyć, iż kocioł całe 60 minut pali gaz, a tak to jest tylko w grubsze mrozy.

 

I każdy producent ma swój "algorytm" pracy, pracy pompy obiegowej, palnika, itd.

 

I każdy dom jest inny - jak bardziej akumulacyjny to dłużej stygnie ale też dłużej się dogrzewa.

 

Biorąc pod uwagę sam fakt modulacji mocy to lepiej już nie dociekać jak to działa dopóki działa, znaczy nie jest zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, to byly dane z instrukcji :)

 

Jak chcesz z grubsza określić z jaką mocą pracuje w danej chwili kocioł to odczytaj obroty wentylatora i sprawdź na wykresie w DTRce jakiej mocy odpowiadają.

 

Co do mocy minimalnej, to nie zawsze da sie tak wyregulowac palnik, żeby stabilnie i z odpowiednią lambda pracował - najczęściej wynika to z pewnych właściwości komina (długość, średnica, kąty, proporcje dolot/wyrzut). Ale wiekszosc instalatorow o tym nie wie, albo ma to w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pomijasz dwie istotne sprawy: z tego co pisałaś pracujesz w domu (wiec dość mocno podwyższasz zyski bytowe) i wystarczy ci 18 stopni.

 

taki istotne detal - Elfir przyłożyła się do budowy domu i wyszedł jej dom bardzo ale to bardzo energooszczędny. Dlatego ma tak jak ma. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki istotne detal - Elfir przyłożyła się do budowy domu i wyszedł jej dom bardzo ale to bardzo energooszczędny. Dlatego ma tak jak ma. Tylko tyle i aż tyle.

 

Oj ja to wiem, i gratuluję jej tego. Jednak te osiągi nie są tylko wynikiem dobrej izolacji, ale także pewnych założeń życia, które jednak trochę odbiegają od przyjętych ogólnie standardów i warto o nich wspominać, bo koloryzują te super oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja to wiem, i gratuluję jej tego. Jednak te osiągi nie są tylko wynikiem dobrej izolacji, ale także pewnych założeń życia, które jednak trochę odbiegają od przyjętych ogólnie standardów i warto o nich wspominać, bo koloryzują te super oszczędności.

 

Ja próbowałem walczyć o 22,5 stopnia w domu, ale mnie przegłosowano i jest 23. W październiku spaliłem 125m3 gazu ziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszania było, więc czasem zapomniało się gaz sprawdzić, ale od końca sierpnia do początku listopada spaliliśmy 87m3 gazu - nie podliczałam rachunków, ale gdzieś z 250 zł będzie. Temp. non stop 21 stopni. Czasem zastanawiam się czy nie zwiększyć temperatury, ale szczerze przy dwójce dzieci tyle biegam, że chyba bym się ugotowała ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam specjalnie budować mniejszy dom, specjalnie projektować indywidualny projekt, żeby oszczędzać na gazie? Ludzie budują domy za milion a później podniecają się oszczędnością na zużyciu gazu w kwocie 300 złotych rocznie, albo dogrzewają kominkami, bo im szkoda wejść na wyższa taryfę. Jakieś pomylenie.

 

Witam,

 

Trafna uwaga. Nie można porównywać ze sobą dwóch zupełnie różnych budynków pod kątem kosztów ogrzewania. Również należy zadać sobie pytanie, czy budujemy dom pod kątem naszych oczekiwań, czy pod kątem kosztów ogrzewania. W przypadku budynku o geometrii zbliżonej do sześcianu oraz o mniejszej powierzchni będzie on cechować się mniejszym zużyciem energii, tak jak budynki pasywne lub niskoenergetyczne. Rodzaj ogrzewania powinien być dobierany do budynku, a nie odwrotnie.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rodzaj ogrzewania powinien być dobierany do budynku, a nie odwrotnie...

 

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu... przecież czytając "forumowych mądrali" wiesz, ze do pompki to najlepiej dobrać - dom parterowy max 100m2, zwarta bryła, ew stodoła, bez poddasza, bez garażu, bez podpiwniczenia,bez balkonów, bez wykuszy, bez klamek w oknach i bez kominów... te szczególnie są nie mile widziane... ot i cala filozofia - budujesz sobie nijaki kurnik/stodole i na forum błyszczysz bo faktura za CO kilka stów niższa :yes:

 

Do tego wszystkiego dodał bym jeszcze brak okien. No i jeszcze drzwi wejściowe otwierane w oknach czasowych. Dom wybudowałem taki jaki sobie wymarzyłem z rodziną, czyli: z kominkiem, poddaszem ze sporą ilością okien, tarasem, ogrzewaniem podłogowym, garażem w bryle, bardzo dużymi oknami. To mi oraz mojej rodzinie pasuje. Pzdr.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...