Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale pytanie było o cenę m3. Za m3 płacisz wg współczynnika konwersji. Ile z tego m3 osiągniesz to inna sprawa.

 

Jeśli już to pytanie było o:

jeden m3 gazu brutto ze wszystkimi składnikami ceny

 

Czyli bierzesz koszt z faktury,dzielisz przez m3 i podajesz, a nie liczysz z kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A abonament i opłata przesyłowa stała ?

Nie łatwiej podzielić zł przez m3, zamiast liczyć z taryfy ?

 

Przecież to jest proste. Bierzemy roczny rachunek, dzielimy przez m3 i mamy wynik. Jeżeli ktoś chce być skrupulatny, powinien jeszcze doliczyć prąd do kociołka i pompek. Wtedy dopiero mamy całkowity koszt ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu poszlo okolo 150m3, tzn dokladnie od 3.12 do 31.12 - 141m3 czyli ok 5m3 na dobe na co i cwu

Mieszkamy 2+3

dane domu: Rawena 2 ze zmianami

dom z podwójnym garażem - około 240m2 , całkowita powierzchnia podłóg to blisko 200m2, ale ponad 30m2 (pomieszczenie nad garażem, obecnie używane jako schowek) praktycznie nie grzeje. Garażu i kotłowni rowniez nie grzeję żadnym grzejnikiem, ale obecnie mam nieocieploną ścianę miedzy częscią mieszkalną a garażem oraz sufit garażu, także przez to garaż jest ogrzewany stratami ciepla z domu

100% podłogówka + 1 grzejnik w górnej łazience.

Temperatura na parterze 21-22.5, na pietrze w sypialniach 20.5-21 ( czasem ciut wiecej lub mniej).

W tym nieogrzwanym pokoju nad garazem mam cos kolo 13 st, w arazu nie sprawdzalem.

Lubelszczyzna. Brak slonca, kiedy slonce swiecilo to temp rosla do nawet 23-24 st w pokojach od poludnia ale takich dni bylo w ttm sezonie moze 2 czy 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne wprowadzanie w błąd na tym forum, bo w cenę trzeba wliczyć wszystkie koszty.

Jeżeli ktoś z ulicy wejdzie w ten temat i poczyta o tych cenach może później się zdziwić. Dla tych co spalają miesięcznie 300-400 m3 to żadna różnica, dla mnie opłaty dodatkowe to znaczna kwoa. Np latem kiedy mam małe zużycie gazu m3 kosztuje mnie mniej wiecej około 3 zł. Zimą 2,10 ale średnia roczna cos około 2,20 i tego trzeba się trzymać i nie pisać, ze gaz kosztuje 1,70 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gazowni gaz kosztuje 1,69PLN/m3 i jest to całkowita cena brutto za gaz (energia+przesył). Czy gazu zużyję 100 czy 1100m3 cenę za 1m3 mam taką samą,

 

Ceny za abonament nie są cenami gazu. Mogą być co najwyżej uznane za koszt korzystania z instalacji gazowej. DO ceny gazu należy oczywiście wliczyć opłatę przesyłową zmienną - bo to jest skłładnik każdego spalonego 1m3 - i to wliczyłem

 

 

 

Abonament rośnie po przekroczeniu 1200m3 na rok ale spada cena gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gazowni gaz kosztuje 1,69PLN/m3 i jest to całkowita cena brutto za gaz (energia+przesył). Czy gazu zużyję 100 czy 1100m3 cenę za 1m3 mam taką samą,

 

Ceny za abonament nie są cenami gazu. Mogą być co najwyżej uznane za koszt korzystania z instalacji gazowej. DO ceny gazu należy oczywiście wliczyć opłatę przesyłową zmienną - bo to jest skłładnik każdego spalonego 1m3 - i to wliczyłem

 

 

 

Abonament rośnie po przekroczeniu 1200m3 na rok ale spada cena gazu

 

Bez abonamentu i oplaty przesylowej stalej byś tego gazu nie miał.

Więc chyba najlogiczniej jest podać Z/Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gazowni gaz kosztuje 1,69PLN/m3 i jest to całkowita cena brutto za gaz (energia+przesył). Czy gazu zużyję 100 czy 1100m3 cenę za 1m3 mam taką samą,

 

Ceny za abonament nie są cenami gazu. Mogą być co najwyżej uznane za koszt korzystania z instalacji gazowej. DO ceny gazu należy oczywiście wliczyć opłatę przesyłową zmienną - bo to jest skłładnik każdego spalonego 1m3 - i to wliczyłem

 

 

 

Abonament rośnie po przekroczeniu 1200m3 na rok ale spada cena gazu

 

Podaj kwotę ostatniej faktury i ilość m3 a my Ci wszystko policzmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gazowni gaz kosztuje 1,69PLN/m3 i jest to całkowita cena brutto za gaz (energia+przesył). Czy gazu zużyję 100 czy 1100m3 cenę za 1m3 mam taką samą,

 

Ceny za abonament nie są cenami gazu. Mogą być co najwyżej uznane za koszt korzystania z instalacji gazowej. DO ceny gazu należy oczywiście wliczyć opłatę przesyłową zmienną - bo to jest skłładnik każdego spalonego 1m3 - i to wliczyłem

 

 

 

Abonament rośnie po przekroczeniu 1200m3 na rok ale spada cena gazu

Gdybyś jutro w telewizji zobaczył reklamę że firma X proponuje M3 gazu za 99 groszy to czy byś w Ciemno podpisał umowę? Więc nie twórz jałowej dyskusji na tym forum i nie upierają się przy tych 1,70 zł za m3 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja będzie jałowa, póki nie przeczytacie taryfy. Cena m3 jest stała i wachania są minimalne przez współczynnik konwersji. Do tego opłaty stałe. Po co pierdzielić o innej cenie w lato a innej w zimie? Jak ktoś potrzebuje można sobie wyliczyć średną opłatę za m3/sezon lub rok. Przy każdej taryfie wyjdzie co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu poszło 272 m3 :/

Ale…

Są to pierwsze dni grzania bo z początkiem grudnia podłączyli gaz- starowałem od 9 stC do 22 stC

Bardzo długo otwarte drzwi bo ciągle coś się wnosiło i wynosiło

Sprzątanie po budowie- bardzo dużo ciepłej wody

Święta- przygotowania + sporo gości którzy zostali na noc

 

100% ogrzewania podłogowego na 180 m2

Temperatura zadania 22 stC

Na ścianach Phoroterm 25 cm + 20 cm styro

Na poddaszu 25 cm piany

Pod posadzką 10 cm PIR

 

Zobaczymy jak będzie w kolejnych miesiącach, jednak myślę że ten sezon będzie drogi ☹

Pamiętacie Wasze zużycia w pierwszych miesiącach eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ociepleniu domu (skończyli ok 12 grudnia) średnio na dzień za ostatni rachunek mam spalanie na poziomie 5,8 m3 gazu. Wcześniej przed ociepleniem dziennie wychodziło prawie 9 m3. Co miesiąc podaję 25 stan licznika i w zasadzie spalanie od 25 grudnia do dzisiaj jest na poziomie 5,1 m3. Temperatura w domu 21,5 stopnia.

Dom parterowy 120 m2 po podłodze, 100% podłogówki, okna 3 szybowe, ocieplenie 20 cm białego, 35 cm wełny w stropie i 20 cm styro na podłodze.

Mieszkam od września i też się zastanawiam czy w następnych sezonach to spalanie może być mniejsze czy raczej takie jakie jest na dzisiejszym poziomie.

Edytowane przez ig0r-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...