Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trzeci sezon zamkniety co+cwu 862m3 ok1820zl. Temp 22 na sterowniku. Kominek 3-4wieczory w tyg.

 

A ile tego drewna idzie przez zimę? Ponad połowę tygodnia grzejesz, to może być znaczący udział w bilansie cieplnym. Informacja o ilości spalonego drewna oraz wielkości budynku z opisem izolacji byłoby bardziej miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tego drewna idzie przez zimę? Ponad połowę tygodnia grzejesz, to może być znaczący udział w bilansie cieplnym. Informacja o ilości spalonego drewna oraz wielkości budynku z opisem izolacji byłoby bardziej miarodajne.

 

Zapotrzebowanie ok55kWh/m2. Dom z poddaszem 165m2 po podlogach. Ilosc spalanego drewna ok 3 kawalki/palenie (drewno rąbane i cięte na 3 z 1m). Poprzednie 2 sezony zamykałem co+cwu w 2300zl z znikomym udziałem kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Średnie dzienne zużycie cwu wyszło 0,7m3. Rodzina 2 + 1 ( czterolatka ). Gazem podgrzewamy tylko wodę. Piec ustawiony na auto 48 stopni. Cyrkulacja cały dzień. W przyszłym tygodniu pobawię się ustawieniami cyrkulacji i zadam programy czasowe na grzanie rano i wieczorem - zobaczymy czy wynik można polepszyć, chociaż, nie powiem, że ten jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie dzienne zużycie cwu wyszło 0,7m3. Rodzina 2 + 1 ( czterolatka ).

 

To ile łącznie wody zużywacie, skoro samej ciepłej zużywacie 21m3/mies? To kosmiczna ilość dla mnie. Czy może to wypływ z zasobnika razem z cyrkulacją - czyli większość wraca do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały okres (od czerwca 2017 do czerwca 2018) zużyłem 680m3 gazu przy średniej cenie wraz z wszystkimi opłatami, abonamentami 2,22 zł daje nam kwotę nieco ponad 1500 zł. W tym jest gotowanie, ciepła woda użytkowa i ogrzewanie. Średnia temperatura w domu ustawiona na 22 stopnie.

 

Średnie miesieczne zurzycie gazu dla naszej rodziny na gotowanie i CWU to około 20 m3 x 12 miesiecy daje 240 m3

 

Czyli samo ogrzewanie domu 680-240 to 440 m3 czyli niecały 1000 zł.

 

W miesiące zimowe grudzień styczeń, luty, marzec miesięczne zużycie wyniosło odpowiednio 103,107,106,105m3

 

Średnie dzienne zużycie gazu na CWU i gotowanie wynosi 0,7 m3 dziennie. 2+1 (codziennie prysznic, dziecko kąpie się w wannie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Średnie dzienne zużycie gazu na CWU i gotowanie wynosi 0,7 m3 dziennie. 2+1 (codziennie prysznic, dziecko kąpie się w wannie)

 

Kurcze, czyli ok 21m3 na miesiąc... U mnie samo CWU to aż 27m3 na miesiąc.Rodzina 2+2 (tylko najmłodszy w wannie) Jaki masz zbiornik CWU ? (pojemnosc, model) masz harmonogram grzania CWU czy całą dobę jedna temp? Jaka temp. CWU? Zauważyłem że strasznie szybko wychładza mi sie woda w CWU, ok 1 stopień na godzinę.

Nie mam cyrkulacji. Mozesz podrzucić zdjęcie podłączonego zbiornika do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czyli ok 21m3 na miesiąc... U mnie samo CWU to aż 27m3 na miesiąc.Rodzina 2+2 (tylko najmłodszy w wannie) Jaki masz zbiornik CWU ? (pojemnosc, model) masz harmonogram grzania CWU czy całą dobę jedna temp? Jaka temp. CWU? Zauważyłem że strasznie szybko wychładza mi sie woda w CWU, ok 1 stopień na godzinę.

Nie mam cyrkulacji. Mozesz podrzucić zdjęcie podłączonego zbiornika do kotła?

 

Zasobnik mam 100 l Immergas UBS, mam okna czasowe, ale rok temu nie miałem o kien czasowych i zurzycie wynosiło ok 17 m3 miesiac więc wszystko w granicy błedu. CWU jest ustawioqna na 42 stopnie, żeby dziecko się przez przypadek nie oparzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...