Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rachunki, rachunkami, to tylko tochę PLN więcej, ale liczy sie też komfort latem - a te 15cm to kiepska ochrona przed upałem.Moze da sie na ta wylewkę polożyć jescze 10-15cm i plyty OSB, jeśli chcecie tam wchodzić/coś przechowywać iyp.

 

Dzięki za odpowiedzi i dobre rady:)

Myślimy o dodatkowym położeniu wełny, szkoda tylko że już jest wylewka zrobiona, ale trudno. Jak to mówią, pierwszy dom buduje się dla wroga...

Ale drążąc dalej mój problem zapytam czy to normalne wg Was że spała mi 10 M3 gazu przy temp. wewnątrz 10 stopni? Większość tu piszących pisała o wyższym spalaniu podczas wygrzewania budynku, ale miała wtedy normalna temperaturę wewnątrz. Czy ktoś też miał tak jak ja przy temperaturze w środku 10 stopni? Drążę temat bo zastanawiam się czy przyczyną może być sam kocioł lub instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ahahahahaha palą węglem... boże 3 maj cie mnie ludzie , ty w ogóle gubisz się sama w tym co piszesz!! Najpierw piszesz ze znajomymi mają gaz i mają mniejsze spalanie gazu mają +22 itp. A ty Teraz wyjeżdżasz że mają Mniejsza izolację na stropie a w dodatku pala węglem boże... to ty właśnie zastanów się co piszesz i w którym kościele dzwoni, jak ty porównujesz węgiel do gazu ... i takie coś piszesz bo znajomi najpierw wydają mniej na gaz niż ty a za chwilę piszesz ze maja jednak węgiel to ja nie mam więcej pytań i przemilcze to ...

 

Masz coś z deklem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunki, rachunkami, to tylko tochę PLN więcej, ale liczy sie też komfort latem - a te 15cm to kiepska ochrona przed upałem.Moze da sie na ta wylewkę polożyć jescze 10-15cm i plyty OSB, jeśli chcecie tam wchodzić/coś przechowywać iyp.

 

Dzięki za odpowiedzi i dobre rady:)

Myślimy o dodatkowym położeniu wełny, szkoda tylko że już jest wylewka zrobiona, ale trudno. Jak to mówią, pierwszy dom buduje się dla wroga...

Ale drążąc dalej mój problem zapytam czy to normalne wg Was że spała mi 10 M3 gazu przy temp. wewnątrz 10 stopni? Większość tu piszących pisała o wyższym spalaniu podczas wygrzewania budynku, ale miała wtedy normalna temperaturę wewnątrz. Czy ktoś też miał tak jak ja przy temperaturze w środku 10 stopni? Drążę temat bo zastanawiam się czy przyczyną może być sam kocioł lub instalacja?

 

Póki nie skończysz elewacji, nie podniesiesz temp do 21C nie zamieszkasz , to się, niestety ije dowiesz. A i tak, odpowiedź da ci drugi sezon grzewczy.

Dopiero wtedy bedziesz mogła porównać się do zużycia kogoś z domem o podobnej wielkości i ociepleniu.

 

Po zatym piszesz o m3, a nawet nie wiadomo jaki masz gaz. Jaki przelicznik m3/kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie skończysz elewacji, nie podniesiesz temp do 21C nie zamieszkasz , to się, niestety ije dowiesz. A i tak, odpowiedź da ci drugi sezon grzewczy.

Dopiero wtedy bedziesz mogła porównać się do zużycia kogoś z domem o podobnej wielkości i ociepleniu.

 

Po zatym piszesz o m3, a nawet nie wiadomo jaki masz gaz. Jaki przelicznik m3/kWh ?

 

Pisałam o gazie w pierwszym poście, gaz niezaazotowany GZ50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahaha palą węglem... boże 3 maj cie mnie ludzie , ty w ogóle gubisz się sama w tym co piszesz!! Najpierw piszesz ze znajomymi mają gaz i mają mniejsze spalanie gazu mają +22 itp. A ty Teraz wyjeżdżasz że mają Mniejsza izolację na stropie a w dodatku pala węglem boże... to ty właśnie zastanów się co piszesz i w którym kościele dzwoni, jak ty porównujesz węgiel do gazu ... i takie coś piszesz bo znajomi najpierw wydają mniej na gaz niż ty a za chwilę piszesz ze maja jednak węgiel to ja nie mam więcej pytań i przemilcze to ...

 

A kto Ci napisał, że chodzi o tych samych znajomych? Mam znajomych zarówno palących gazem jak i węglem. Tutaj powołuję się na tych palących węglem w kontekście tej samej grubości ocieplenia stropu.

Poza tym moja odpowiedź nie była skierowana do ciebie i więcej nie mam zamiaru odnosić się do Twoich irytujących wpisów, które nic nie wnoszą i nikomu nie pomagają - szkoda czasu i energii...

 

[usunięty wpis dotyczący zbanowanego użytkownika - moderacja]

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwi, że takie zużycie mam przy 10 stopniach, a teraz od kilku dni nawet 5 stopniach wewnątrz. Nie przerażałoby mnie to az tak bardzo gdybym zużywała podczas mrozów 10 M3 gazu, ale miała w domu 22 stopnie i korzystała z wody, jak większość tu piszących. A u nas takie zużycie tylko przy CO i temp. W środku 10 stopni. Dziwne to trochę. Zastanawiam się czy może być wina kotka, tzn. jego mocy 24 kw. Spotkałam się z opinią, że piec może byc przewymiarowany. Czy ktoś ma taki sam piec i może się wypowiedzieć? Buderus logamax GB 172 nic 24 kw.

 

Jeśli masz, tak jak piszesz 1,5 ściany nieocieplonej, to może tłumaczyć wszystko.

Do tego może wartość opałowa gazu nie jest taka jak powinna, w zimie często bywa mniejsza od deklarowanej. Powtórzę - zdarza się to zwłaszcza w zimie.

Policzmy "tak na szybko": Jeśli piec pracuje z mocą 7 kW, to w ciągu doby mamy 168 kWh. Przy "byle jakim gazie" na liczniku może przybyć nawet 20 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

 

1321,02 zł (584 m3)

 

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

 

1321,02 zł (584 m3)

 

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

 

20*C, zimno...

Gaz masz tylko do CO?

Masz indukcję?

CWU, czym grzejesz?

 

Wiem.

Kiedyś pisałaś, że powtórnie nie byłoby gazu.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU grzeję gazem.

Mam indukcję.

 

20 stopni wystarcza na chodzenie w lekkiej bluzeczce z długim rękawkiem. Jak jest 20 stopni wiosną to też uważasz, że to zimno? :D

Nie widzę potrzeby chodzenia zimą w krótkim rękawku w domu. Zbyt duża różnica temperatur dom-zewnątrz tylko sprzyja przeziębianiu się.

Jakbym miała małe dziecko to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU grzeję gazem.

Mam indukcję.

 

20 stopni wystarcza na chodzenie w lekkiej bluzeczce z długim rękawkiem. Jak jest 20 stopni wiosną to też uważasz, że to zimno? :D

Nie widzę potrzeby chodzenia zimą w krótkim rękawku w domu. Zbyt duża różnica temperatur dom-zewnątrz tylko sprzyja przeziębianiu się.

Jakbym miała małe dziecko to co innego.

 

Widać, jesteś młodą i gorącą kobietą:yes:, gdyby u nas było 20oC, to żona by mi spokoju nie dała. Tak już się przyzwyczaiłem do "jej" wymagań, że gdy jest poniżej 22oC to już czuję chłód, a kiedyś 20oC już było dla mnie bardzo ciepło. Przyzwyczajenie. Temp. 22oC mamy w sypialniach-najniżej, w części dziennej 22,5-23oC, w łazience "kąpielowej" ok 26oC.

Ale rozumiem tych, którzy mają nawet poniżej 20oC, sam tak kiedyś lubiłem.

A zużycie roczne na CO+CWU to 1250m3 i koszt ponad 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

 

1321,02 zł (584 m3)

 

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

 

Szkoci w porównaniu z Pyrami są rozrzutni. Sam mieszkam w Pyrlandii ale jestem nabytkiem i nigdy nie zrozumiem ich skąpstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?

I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?

I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

 

Ileż razy można tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?

I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?

I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

 

Ileż razy można tłumaczyć...

 

Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...