Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy to normalne aby gazownia bez wiedzy właściciela zmieniała sposób rozliczania poboru z rzeczywistego na prognozowany?

Miałem taką sytuację, skończyła się umowa PGNiG na odczyty ....chyba z Pocztą Polską, dodatkowo zmiany organizacyjne, przejęcie regionu przez inny oddział....

Zorientowałem się coś po czterech miesiącach od otrzymania fv.......szybka korekta po moim odczycie i telefonie.

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

 

Tylko 17 to juz ponizej tego, co zalecają lekarze, aś 20C dobrze się w te zalecania wpasowywuja.

Sam mam 20.5-21 w sypialniach, ok 22 w salonie/kuchni, 24 w łazience. Ale jakby bylo 1C też bym nie narzekał

 

Optymalna temperatura zależy od wielu czynników – pory roku, wieku, stylu życia. Przykładowo latem lepiej znosimy wyższe temperatury a zimą za optymalną temperaturę w mieszkaniu uważa się 18-21 st. C. Temperatury w wyższych zakresach bardziej opowiadają kobietom, dzieciom i osobom starszym. Z kolei osoby aktywne – uprawiające sport, pracujące fizycznie, lepiej czują się w chłodniejszych pomieszczeniach. Temperatura powinna być dostosowana do indywidualnego stylu życia, a także do charakteru pomieszczenia – przykładowo w pokojach dziennych nie powinna przekraczać 21 st. C, w kuchni 
– gdzie temperatura podnosi się podczas gotowania, 19-20 st. C. Sen w zbyt ciepłym pomieszczeniu nie daje odpoczynku, dlatego w sypialni najlepiej ustawiać termostat na 17-19 st. C. W łazience powinno być najcieplej – nawet 25 st. C

– mówi lek. med. Katarzyna Bukol-Krawczyk, specjalista medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego Enel-Med.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację, skończyła się umowa PGNiG na odczyty ....chyba z Pocztą Polską, dodatkowo zmiany organizacyjne, przejęcie regionu przez inny oddział....

Zorientowałem się coś po czterech miesiącach od otrzymania fv.......szybka korekta po moim odczycie i telefonie.

 

Dzięki za info w taki razie jutro dzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

 

a kogo to obchodzi ? miej sobie u siebie nawet 30 i nie krytykuj innych a przede wszystkim nie wyzywaj od skąpców...jak nie masz nic wartościowego do dodania w temacie to się nie odzywaj i zajmij się termometrem w domu czy aby temperaturka za bardzo nie spadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.

 

Dlatego najlepiej uzupełnić stopkę o dane budynku - mamy wtedy i m2 i m3 i nie trzeba się rozpisywać w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?

I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?

I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

 

Ileż razy można tłumaczyć...

 

Najlepiej, jak każdy ma swojego pilota - klima... Moja żona zmienia w zakresie 21 - 25 st.C jeśli nie grzejemy gazem. Mnie wystarczy 22 st.C.

 

Gazu używałem w tym miesiącu przez około 30 godzin. Temperatura "na polu wtedy spadła do -16 st.C. Na liczniku przybyło 7 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 17 to juz ponizej tego, co zalecają lekarze, aś 20C dobrze się w te zalecania wpasowywuja.

Sam mam 20.5-21 w sypialniach, ok 22 w salonie/kuchni, 24 w łazience. Ale jakby bylo 1C też bym nie narzekał

 

fotohobby jak uzyskujesz 24 stopnie w łazience ?? Masz osobne sterowanie ?? podloga czy grzejniki , ja mam podlogówke i czy ustawie na rotametrach 1l czy 3l temper jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:

Czy wy jesteście normalni???

O czym jest ta dyskusja? Że ktoś 259m3 mniej gazu spalił w skali roku??

Naprawdę?

I że trzeba to przeliczyć na kWh, bo metry sześcienne są niemiarodajne w porównaniu z litrami? I jeszcze kubatura ma znaczenie, żeby było ciekawiej :eek:

Ja pier_ dolę, ale hucpa, panie i panowie!

Ktoś tam dobrze wcześniej napisał - zajmijcie się dziećmi/rodziną, zamiast uskuteczniać tutaj takie licytacje, bo jak się to czyta, to śmiech człowieka ogarnia :lol2:

Jedno głupie drugiemu chce udowodnić, że mu piec mniej gazu pali, a drugie głupie odpisuje, że jednak to pierwsze głupie nie ma racji, BO to tamto i sramto.

Mi, w domu 150 metrów kwadratowych, piec spalił 1367 m3 przez cały rok, włącznie z CWU i gotowaniem na gazie. Dzisiaj własnie faktura przyszła.

I co? I gówno.

Nie oszczędzam na temperaturze w pomieszczeniach, ale też nie podkręcam do 24*C, dzieci się często w wannie kąpią - TAK MA KUWA BYĆ!

A jak ma być?

- Adasiu, dzisiaj nie będzie kąpieli w wannie, bo tata poszedł do licznika i wyliczył, że w tym tygodniu mrozy były i tyle gazu zeżarło, że mama cię tylko pryśnicem opłuka...

- Tata, ale ciemu?

- Bo przejdziemy na taryfę W-3 i nic pod choinkę nie dostaniesz...

Edytowane przez lotpaj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.

 

Mój dom opisany jest w dzienniku. Co roku zamieszam dane w tym wątku. Pierwszy raz, było z pełną specyfikacją.

***

 

lotpaj - a jaki w takim razie jest sens tego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:

Czy wy jesteście normalni???

O czym jest ta dyskusja? Że ktoś 259m3 mniej gazu spalił w skali roku??

Naprawdę?

I że trzeba to przeliczyć na kWh, bo metry sześcienne są niemiarodajne w porównaniu z litrami? I jeszcze kubatura ma znaczenie, żeby było ciekawiej :eek:

Ja pier_ dolę, ale hucpa, panie i panowie!

Ktoś tam dobrze wcześniej napisał - zajmijcie się dziećmi/rodziną, zamiast uskuteczniać tutaj takie licytacje, bo jak się to czyta, to śmiech człowieka ogarnia :lol2:

Jedno głupie drugiemu chce udowodnić, że mu piec mniej gazu pali, a drugie głupie odpisuje, że jednak to pierwsze głupie nie ma racji, BO to tamto i sramto.

Mi, w domu 150 metrów kwadratowych, piec spalił 1367 m3 przez cały rok, włącznie z CWU i gotowaniem na gazie. Dzisiaj własnie faktura przyszła.

I co? I gówno.

Nie oszczędzam na temperaturze w pomieszczeniach, ale też nie podkręcam do 24*C, dzieci się często w wannie kąpią - TAK MA KUWA BYĆ!

A jak ma być?

- Adasiu, dzisiaj nie będzie kąpieli w wannie, bo tata poszedł do licznika i wyliczył, że w tym tygodniu mrozy były i tyle gazu zeżarło, że mama cię tylko pryśnicem opłuka...

- Tata, ale ciemu?

- Bo przejdziemy na taryfę W-3 i nic pod choinkę nie dostaniesz...

 

Wątek jest informacyjny. Kto chce, zamieszcza swoje spalanie i dane budynku. Kto chce, to z nich korzysta lub dopytuje jak ma wątpliwości. Z tego, co mi wiadomo to kto nie jest zainteresowany to nie musi czytać ani pisać. Po co się tak ekscytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...