Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.

Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .

Pytanie jest następujące ?

Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

 

pozdrawiam

 

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

 

Wg tej tabeli

 

Wartosc_opalowa_drewna.png

 

Masz 2200kWh z np buku.

Jeśli spalisz 20mp masz 44000kWh, przy sprawności 75% to da 33000kWh

 

Realnie z m3 gazu otrzymasz 9, moze 10kWh. Czyli musisz spalić 3333- 3666m3 gazu za jakieś +/- 7000zł

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.

Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .

Pytanie jest następujące ?

Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

 

pozdrawiam

 

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

 

Nie podłączaj szajsu już lepiej prąd i klima lu PCet. I jakaś fotowoltaika w oddali.

 

Z tego co pamieta mp to około 1500-2000kWh należy odjąc sprawość. czyli pesymistycznie około 800-1000kWh z mp

 

20mp odpowiednik w czarnym scenariuszu 1600m3gazu

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.

Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .

Pytanie jest następujące ?

Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

 

pozdrawiam

 

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

 

Rozsądnie bez naciągania to gaz to przeżytek. Jak potrzebujesz dużo kWh to najlepiej PC i to gruntówka. Jak nie ma możliwości to powietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie na ogrzewanie ?

 

Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc

 

18m3 metanu miesięcznie na CWU to dużo? u mnie dochodzi do 30m3... Fakt, że zużywam wody 15-20m3 i w domu żona+dorastająca córka uwielbiają gorącą wodę i nie znają umiaru w jej zużywaniu - co w sumie mało mnie obchodzi :)

 

Niemożliwe, żebyś zużywał 34kWh na miesiąc - to ok. 1m3 gazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 500+ nie bierzesz ? zakłamany typ, gówno jesz drugi raz a takie ścieme walisz.

Ja myślałem , że mówisz o swoim śmieciowym ogrzewaniu, że druszlak bo mam lepiej ocieplony dom niż ty. A to , że w nocy chodzisz pod skład węgla i w wiaderku nosisz co przez siatkę przeleci to mniej węgla przez to nie spalasz

 

Masz lepiej ocieplony ciekawe ciekawe jak za 2600spalasz. to jakieś 12000kWh na co i CWU przy 22C to kiś kosmos a z tego co pamiętam to metraż podobny do mojego

 

Oczywiście że biore ale ich nie wydaję to pieniądze dziecka ma swoje subkonto. Byłym debilem jakbym nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, osoby odradzają gaz, które gazu nie mają.

wypowiadają się w temacie o zużyciu gazu - nie mając gazu.

idziecie robić bagno gdzie indziej.

 

Nie masz racji w moim przypadku. Mam gaz w 1 domu bo był i ogrzewanie elektryczne w 2 domu i dlatego mam skalę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18m3 metanu miesięcznie na CWU to dużo? u mnie dochodzi do 30m3... Fakt, że zużywam wody 15-20m3 i w domu żona+dorastająca córka uwielbiają gorącą wodę i nie znają umiaru w jej zużywaniu - co w sumie mało mnie obchodzi :)

 

Niemożliwe, żebyś zużywał 34kWh na miesiąc - to ok. 1m3 gazu!

 

Gaz to średniowiecze mam pompę ciepła przecież napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, brawo dla moderatorów. bardzo dobrze, że usunęli ten wczorajszy syf.

 

Syf był dwudniowy. :lol2:

Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

 

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.

Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, brawo dla moderatorów. bardzo dobrze, że usunęli ten wczorajszy syf.

 

 

Pewnie. Tylko szkoda, że tylko tutaj. W innych wątkach się nie kwapią i olewają. Oczywiście wiadomo dlaczego. :p

Wpisy ciekawe, bo pokazują pewne rzeczy. Nie będę pisał jakie, bo wiadomo. Może nie na temat, ale powinny być w inny wątku. Taki HP. Przecież to "Największe w Polsce forum o budowaniu i zyciu". Wpisy były o życiu. :lol2:

Zresztą tyle, bo przyleci zaraz jakiś modek i uzna, że to "atak na moderatora" :o i rzuci bananem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf był dwudniowy. :lol2:

Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

 

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A cochwilę ktoś z gazem wyskakuje.

Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

 

Bo gaz ziemny to "czyste i ekologiczne paliwo".

Co chwilę widzę takie przekaz w mediach ściekowy. Wyciskają ludziom, że ten gaz taki super, a oni łykają to jak bociek żaby. Do tego budują np. gaz porty i gaz rury za naszą kasę. Amerykanin się do tego nie dołoży oni centa. Widziałem niedaleko mnie jest "centrum dowodzenia". No poszło też sporo kaski na to. Zresztą było to już wielokrotnie, ale jakoś do nich to nie dociera. Niech se wydają kasę na to ruskie czy hamerykańskie czyste paliwo. No i od 2024 ceny gazu dla gosp. dom. zostaną uwolnione. :popcorn:

Dokładnie tylko prąd i OZE. Tez tłumaczyłem. Efekt? :lol2:

No i przecież gaz to odnawialne paliwo tylko tak trochę dłużej(cytat z forum).

 

No i polecam dokument "Gasland" o amerykańskim gazie łupkowym, który mamy u nas używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf był dwudniowy. :lol2:

Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

 

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.

Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

 

Masz problem z przyjęciem do wiadomości tego, że nie każdy lubi siedzieć w saunie, ja mam ustawione stale 22 stopnie w zimę i czasami wydaję mi się, że jest to za dużo. Wcześniej, zanim pobudowałem swoje, mieszkaliśmy z teściami, było grzane ekogrochem i też mieliśmy ustawione 22.

Jak ktoś lubi siedzieć w 20 stopniach czy w 21, jego sprawa i dotyczy to każdego źródła ogrzewania, czy grzeje gazem, prądem czy węglem.

Co do wyboru źródła ogrzewania, rozpatruje to indywidualnie, mnie przy rurce z gazem przy płocie nakład inwestycji wyszedł o ponad 50% mniej niż jak miałbym mieć PC. Oczywiście, że wolałbym mieć PC, bez dodatkowego abo za gaz i dodatkowego medium, ale trzeba szerzej spojrzeć na wybór każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf był dwudniowy. :lol2:

Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

 

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.

Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

 

cep to jesteś Ty.

jakie to typowe na tym forum..."ja mam najlepsze, wszyscy inni mają do dupy!"

tylko prąd! bo ja mam prąd!!

śmieszy jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...