Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trzeba do tego podejsc spokojnie. Zima jest od tego żeby ogrzewac dom. Nic na to nie poradzimy. Taki mamy klimat. Dziwi mnie tylko to ze tak strasznie chcemy na tym ogrzewaniu zaoszczedzic. Jakbysmy musieli sasiada ogrzewać. Haha. Sam zlapalem sie na tym że na glupstwa wydaje wiecej i nie mysle o oszczedzaniu.Dlatego postanowilem sie tym nie przejmowac.

Nie pale papierosow nie pijam piwa. Jak policze caly rok. To mam zaoszczedzone na gaz i na wczasy. Zagraniczne. Haha . Mysle ze czasami kasa ucieka szybciej niz cieplo z naszych mieszkan i domow. A trzeba tylko pomyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba do tego podejsc spokojnie. Zima jest od tego żeby ogrzewac dom. Nic na to nie poradzimy. Taki mamy klimat. Dziwi mnie tylko to ze tak strasznie chcemy na tym ogrzewaniu zaoszczedzic. Jakbysmy musieli sasiada ogrzewać. Haha. Sam zlapalem sie na tym że na glupstwa wydaje wiecej i nie mysle o oszczedzaniu.Dlatego postanowilem sie tym nie przejmowac.

Nie pale papierosow nie pijam piwa. Jak policze caly rok. To mam zaoszczedzone na gaz i na wczasy. Zagraniczne. Haha . Mysle ze czasami kasa ucieka szybciej niz cieplo z naszych mieszkan i domow. A trzeba tylko pomyslec

 

?? Nie pojęta dla mnie logika :bash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok za mną, zużycie na CO+CWU 535m3 (w pierwszym roku było 724 m3). Czyli ok 1150zł (taryfa W2-1 więc dokładną sumę będę znał po wyrównaniu rocznym).

Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Żadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0+. Rodzina 2+1 (kąpiele wyłącznie wanna).

Wynik akceptowalny. Plan na przyszłość to grzanie CWU pompą ciepła o mocy 2,0 kW, oraz dogrzewanie nią CO. W tym sezonie chodziła w sumie ok 100h jako klimatyzacja podpięta pod WM, teraz przełączona jest na powietrze wywiewane z rekuperatora (układ recylkulacji więc nie ma problemy z różnymi przepływami pompy i rekuperatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę

 

 

Mnie koszty pompy, gdy się budowałam.

Dziś oczywiście wybrałabym PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.

W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.

Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.

Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.

 

No przecież było tyle razy.

Ilość m3 pomnóż przez 2.1-2.2, przegląd 200-250.

 

Z uwagi na W3 może byś jakies 2.2-2.3 zł/m3, za rok trochę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.

816 metrów gazu za cały rok wyszło mi z faktur zebrałem wszystkie i policzyłem z opłatami wszystkimi ( dystrybucja stała,zmiena przesył, opłata abonenta itp ) = 1869zl.

 

Serwis tak tu nie owijam w bawełnę co roku serwis kotła wolf mam pisałem 230zl więc łącznie 2 100zl na rok ( co,cwu,gotowanie) dwie dorosłe osoby.

 

Pozdrawiam przy okazji tych parę stron wcześniej , którzy pisali ze Gaz je bebe itp widzę że tu nadal syf panuje w tym dziale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok za mną, zużycie na CO+CWU 535m3 (w pierwszym roku było 724 m3). Czyli ok 1150zł (taryfa W2-1 więc dokładną sumę będę znał po wyrównaniu rocznym).

Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Żadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0+. Rodzina 2+1 (kąpiele wyłącznie wanna).

Wynik akceptowalny. Plan na przyszłość to grzanie CWU pompą ciepła o mocy 2,0 kW, oraz dogrzewanie nią CO. W tym sezonie chodziła w sumie ok 100h jako klimatyzacja podpięta pod WM, teraz przełączona jest na powietrze wywiewane z rekuperatora (układ recylkulacji więc nie ma problemy z różnymi przepływami pompy i rekuperatora).

 

Świetny na prawdę wynik ! Inni mogą Ci mega zazdrościc.

Rozumiem że cały dół podłogowka góra grzejniki?

 

Ja to mam w pokojach 3 grzejniki reszta podłogowka hehe.

Strop widzę masz 38cm docieplony ja mam 30 ;)

Brak jakiej kolwiek reku też u mnie ..ściana 15cm eps 032 genderka hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny na prawdę wynik ! Inni mogą Ci mega zazdrościc.

Rozumiem że cały dół podłogowka góra grzejniki?

 

Ja to mam w pokojach 3 grzejniki reszta podłogowka hehe.

Strop widzę masz 38cm docieplony ja mam 30 ;)

Brak jakiej kolwiek reku też u mnie ..ściana 15cm eps 032 genderka hehe

 

Wszędzie tylko podłogówka. Brak jakiegokolwiek grzejnika czy drabinki w łazienkach. Podłogówka podłączona bezpośrednio po kocioł. Bez dodatkowych pomp, sprzęgieł czy mieszaczy.

Wynik można jeszcze sporo obniżyć. Nie mam ocieplonych ścian szczytowych od wewnątrz, dom nie jest zbyt szczelny. Podejrzewam, że jeszcze jest w ścianach trochę wody technologicznej.

Może niedługo uda się zmieścić w taryfie W1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.

W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.

Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.

Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem

 

Prąd także nie jest drogi )

Jeszcze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...