Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rok umowny 31.10.2018 - 31.10.2019 cały rok kalendarzowy za mną. Startowalem ubiegły rok ze stanem Gazomierza 1684, dziś zakończyłem ze stanem 2471. =787 m gazu Od dziś rozpoczęty mój trzeci sezon grzewczy. Rok temu przezucony z taryfy w2 do w3. ( pisałem o tym wcześniej dlaczego ) teraz wracam do taryfy do w2 . Krzywa grzewcza po 2 latach Ogarnięta tak że mogę teraz żyć i spać spokojnie z niskiego zużycia gazu i komfortu w domu i dla portfela... dla przypomnienia dwie dorosłe osoby w domu , jaką izolacja ( wspominałem wcześniej, kominek odpalany raz w miesiącu dla bajery) żadnych bajerów w domu brak typu reku itp. Temp w domu 23 stopnie tak że mieszkam na krótkim rękawku i spodenkach, powierzchnia grzania 117 metrów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Edytowane przez Dejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok umowny 31.10.2018 - 31.10.2019 cały rok kalendarzowy za mną. Startowalem ubiegły rok ze stanem Gazomierza 1684, dziś zakończyłem ze stanem 2471. =787 m gazu Od dziś rozpoczęty mój trzeci sezon grzewczy. Rok temu przezucony z taryfy w2 do w3. ( pisałem o tym wcześniej dlaczego ) teraz wracam do taryfy do w2 . Krzywa grzewcza po 2 latach Ogarnięta tak że mogę teraz żyć i spać spokojnie z niskiego zużycia gazu i komfortu w domu i dla portfela... dla przypomnienia dwie dorosłe osoby w domu , jaką izolacja ( wspominałem wcześniej, kominek odpalany raz w miesiącu dla bajery) żadnych bajerów w domu brak typu reku itp. Temp w domu 23 stopnie tak że mieszkam na krótkim rękawku i spodenkach, powierzchnia grzania 117 metrów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 

A jaką masz krzywą grzewczą jak mogę zapytać bo ja na razie z moja eksperymentuje na razie mam ustawioną 0,3 -3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w to uwierzyc przekonaj mnie ze to prawda

Przecież podał wynik, czego więcej oczekujesz? Zdjęć licznika, termometrów w domu i domowników czy chodzą w krótkim rękawie czy w polarach?

 

Powiem wam prosto jedna wanna ciepłej wody do kąpieli to 1 m3 , no chyba że się ktoś nie kąpie .

Nie wiem jak to liczysz, ale u mnie drugi rok w okresiem letnim na CWU idzie od 13 do 15 m3 miesięcznie i nie chce być więcej. W domu 4 osoby, osoby dorosłe prysznic, dzieciaki codziennie wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam prosto jedna wanna ciepłej wody do kąpieli to 1 m3 , no chyba że się ktoś nie kąpie .

 

Dużą masz wannę. Nawet licząc, że 1m3=10kWh to można tym ogrzać 250l o 34,5*.

Albo, co łatwiej będzie ocenić tym, co mają ciepłą wodę z wodomierzem w bloku, 1m3 gazu dziennie wystarczy na ogrzanie 5,5m3 CWU miesięcznie do temperatury wymaganej przepisami, czyli 55-60*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3

 

Mam mieszkanie w ocieplonym bloku. Okna na południe i płd-wschód. W październiku ogrzewanie włączyło się dopiero na trzy ostatnie noce, bo wcześniej temperatura nie spadła poniżej 22stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą masz wannę. Nawet licząc, że 1m3=10kWh to można tym ogrzać 250l o 34,5*.

Albo, co łatwiej będzie ocenić tym, co mają ciepłą wodę z wodomierzem w bloku, 1m3 gazu dziennie wystarczy na ogrzanie 5,5m3 CWU miesięcznie do temperatury wymaganej przepisami, czyli 55-60*.

 

Wanna wolnostojące z tych większych , pojemności dokładnie nie znam woda ustawiona na 42 stopnie na ogrzanie jednej wanny na liczniku zużycia z kotła wychodzi średnio 10 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak rzeczywiście 28m3 to szacun. U mnie za samo CWU i gotowanie wychodzi ok 0,8m3 na dzień co daje ok 24 m3 miesięcznie bez ogrzewania. Za październik wyszło mi.78m3 z ogrzewaniem, było kilka dni na minusie. Mam pogodowke i osobne regulatory na podłogowke i grzejniki(2 krzywe grzewcze). Jak to działa z tą temperatura zasilania 32 stopnie u Ciebie? Nieważne ile na dworze to zawsze grzeje? Rozumiem że temperatura w domu jest zmienna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3

 

Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...