Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można. Ale musisz kupić listwę sterująca ( tech, salus lub coś podobnego) i założyć elektrozawory na poszczególne piętra. I od termostatu do listwy musisz pociągnął przewody (2 lub 4 zależy jaka listwa). Od listwy do kotla 2 przewody i od listwy do kazdego elektrozaworu 2 przewody plus zasilanie do listwy.

 

Jestem na etapie elektryki, dopóki nie mam tynków mogę sobie ten kabelek puścić, tylko jeszcze jakbyś wiedział jaki kabel to mi poprowadzą chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można. Ale musisz kupić listwę sterująca ( tech, salus lub coś podobnego) i założyć elektrozawory na poszczególne piętra. I od termostatu do listwy musisz pociągnął przewody (2 lub 4 zależy jaka listwa). Od listwy do kotla 2 przewody i od listwy do kazdego elektrozaworu 2 przewody plus zasilanie do listwy.

 

Nic nie musi, mozna zastosowac dwie pompy obiegowe po jednej na kazdą kondygnacje, jeszeli juz maja byc siłowniki to nie musza byc spinane listwami, mogą to byc przekazniki, mozliwosci jest wiele, wszystko zalezy od tego co i czym ma byc sterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze można. Lecz koszt listwy i siłowników to koszt 1dobrej pompy. W przypadku listwy można dołożyć jeszcze termostaty do innych pokoi. Tutaj masz przykładowy schemat. Jeśli chcesz sterować całym piętrem to siłownik daj tylko 1 na piętro. I później przy montażu kotła trzeba ustawić opóźnienie załączania C.O o czas otwarcia zaworu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze można. Lecz koszt listwy i siłowników to koszt 1dobrej pompy. W przypadku listwy można dołożyć jeszcze termostaty do innych pokoi. Tutaj masz przykładowy schemat. Jeśli chcesz sterować całym piętrem to siłownik daj tylko 1 na piętro. I później przy montażu kotła trzeba ustawić opóźnienie załączania C.O o czas otwarcia zaworu.

 

Jezeli mają byc siłowniki oraz fakt ze podłogówki ma byc 100% i jest ok 150 m2 to zalecane a nawet konieczne jest sprzeglo hydrauliczne, a jak sprzeglo to i dodatkowa pompa(y) obiegowe. Po co zalecasz bardzo drogie pompy przeciez koszt listwy i siłowników znaczne przekracza koszt dobrych pomp takich jak np Wilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wilk to ok 400 zł x2. Listwa ok 200 + 2 siłowniki ok 120 x2. Dlaczego przy siłowniach konieczne jest sprzęgło?

 

Siłowniki po 120 zł? podaj link bo mam wrazenie ze nie wiesz o czym piszesz. Co do sprzegła to jestes pewien czy pompa kotłowa ma odpowiednie parametry do do tej instalacji, przeliczałes to? pomijam fakt co sie dzieje z taką pompą przy zamknieciu kilku czy kilkunastu obwodów. Utrzymuje ona wtedy stały przepływ? Z mojej praktyki projektowo instalacyjnej tak to wyglada ze sprzegło jest konieczne we wiekszosci przypadków. Jak to wyglada z twojej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mają byc siłowniki oraz fakt ze podłogówki ma byc 100% i jest ok 150 m2 to zalecane a nawet konieczne jest sprzeglo hydrauliczne, a jak sprzeglo to i dodatkowa pompa(y) obiegowe. Po co zalecasz bardzo drogie pompy przeciez koszt listwy i siłowników znaczne przekracza koszt dobrych pomp takich jak np Wilo.

Pompa Wiki to koszt ponad 1000zl co nie?

 

Wielu ciekawych rzeczy tu się dowiedziałem, co do rekuperacji chyba skorzystam z programu czyste powietrze, może nawet na jakieś solary czy tam droższa fotowoltaika i kociołek. Myślę że jakby dobrze poszło to w ciekawych kwotach bym się z tym zmiescil. Taka fotowoltaika ładnie by napędzała rekuperacje.. I wtedy faktycznie miałbym tanie grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawory 3/4 przy zasilaniu rurą Cu28, ciekawe rozwiazanie, ale nie ta srednica. Nie dające mozliwosci regulacji w poszczegolnych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Wiki to koszt ponad 1000zl co nie?

 

Wielu ciekawych rzeczy tu się dowiedziałem, co do rekuperacji chyba skorzystam z programu czyste powietrze, może nawet na jakieś solary czy tam droższa fotowoltaika i kociołek. Myślę że jakby dobrze poszło to w ciekawych kwotach bym się z tym zmiescil. Taka fotowoltaika ładnie by napędzała rekuperacje.. I wtedy faktycznie miałbym tanie grzanie ������

 

 

 

Na alledorgo widziałem zestaw fotowoltaika 3,5kw za 10 tys i 3,5 tys montaż? Nie za tanio? Wiem że znajomi płacili ponad 30 tys.

 

Jezeli chcesz dofinansowanie do rekuperacji na czyste powietrze to sie spiesz zarowno złozenie wniosku jaki wystawienie faktur za montaz tylko do konca roku.Pózniej juz nie musisz sie spieszyc. Pompa za 1000 zł ?? co to za pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utrzymywania stałego przepływu zależy jak ustawisz pompę w kotle a czy pompa z kotła wystarczy tego nie wiem. Trzeba by się również dowiedzieć jak ma być wyłączane ogrzewanie czy będą okna czasowe czy stała temperatura przez cały dzień. Czy obydwie strefy będą się włączały razem czy osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utrzymywania stałego przepływu zależy jak ustawisz pompę w kotle a czy pompa z kotła wystarczy tego nie wiem. Trzeba by się również dowiedzieć jak ma być wyłączane ogrzewanie czy będą okna czasowe czy stała temperatura przez cały dzień. Czy obydwie strefy będą się włączały razem czy osobno.

 

Co to ma do rzeczy, jezeli zamknie sie jeden siłownik, przepływ sie zmieni, nie jest powiedziane ze obydwa obiegi maja takie same przepływy. Wykonywałes juz kiedys takie instalacje?

Pracowało tak jak nalezy? Jak sie ustawia przepływ przy zamknietym jednym z obiegów, recznie, autoamtycznie (czyli jak). Opisz taką działającą instalacje, moze ja o czym nie wiem.

Ona działa bez sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż nowy temat, bo ten jakby nie do tego służy.

Popytaj w wątku dot. kotłów Immergas, zapytaj o to

https://www.immergas.pl/do-pobrania/dokumentacja/hydrauliczne-rozdzielacze-strefowe-dim-v2

 

Ale nie ciagnij offtopu co się jak podłącza i jak się tym steruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 5 lat temu budowałam wg. normy WT 2021. Raz - bardzo niskie koszty utrzymania. Dwa - gdybym musiała sprzedawać z jakiegoś powodu, to dom nie będzie przestarzały technologicznie.

 

Mnie tez obowiązywały normy WT2014 jedynie stolarka okien połaciowych nie spełnia norm 2021 bo mam fakro u3. Dach ocieplony 15+10+15 (0,35/032/035).

Zawsze można taniej ale jakim kosztem. Obecnie mieszczę się w ok 650m3 gazu CWU+CO. wykres.jpg

Rozkład temperatur w tym roku.

PM ok 5-20 w środku. zewnętrzny czujnik nie uruchomiony ale wystarczy wyjść o nos sam wyczuje.2018.jpg

W styczniu mnie 1/2 nie było w domu dlatego obniżona temperatura( zużycie gazu mniejsze o ok 25m3 CO pracowało).

Edytowane przez tkaczor123
rok 2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...