Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogrzewanie mam od 15.12.2018. Porotherm 25. Styro 15 ściany. 25 wełny dach. Podłoga 15 styro. Okna 3 szybowe. Podłogówka parter + grzejniki poddasze. Kocioł De Dietrich 2F. Od tego 15.12.2018 poszło 550m3.

Chodziło mi od kiedy masz odpalone ogrzewanie za zużycie które podawałeś od września do listopada.

Te 550 m3 to jest zużycie od 15.12.2018 do dzisiaj ?

Wspomagasz CO np kominkiem czy klimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi od kiedy masz odpalone ogrzewanie za zużycie które podawałeś od września do listopada.

Te 550 m3 to jest zużycie od 15.12.2018 do dzisiaj ?

Wspomagasz CO np kominkiem czy klimą?

 

Ogrzewanie załączone tak ok połowy października. Klimy nie mam. Kominek mam ale rekreacyjny nie do ogrzewania chociaż jak zapale to w salonie jest ciepło :-) 550m3 od uruchomienia pieca czyli 15.12.2018. Czyli teraz druga zima będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 9 tygodni od 10.09.2019 do 16.11.2019 + 58m3. CO + CWU + gotowanie. W domu 23 stopnie. Użytkowa 100m2.

 

Licząc na samo Cwu po 20m3/miesiąc plus gotowanie - wychodzi ,że na ogrzewanie zużyłeś najwyżej 15m3 gazu przez 2 miesiące. Wyniki lepsze niż domy pasywne przy dość słabym ociepleniu jakie podajesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc na samo Cwu po 20m3/miesiąc plus gotowanie - wychodzi ,że na ogrzewanie zużyłeś najwyżej 15m3 gazu przez 2 miesiące. Wyniki lepsze niż domy pasywne przy dość słabym ociepleniu jakie podajesz....

 

Dla porównania okres poprzedzający ogrzewanie czyli 22.07.2019 do 10.09.2019 wyszło 21m3 CWU + gotowanie.

Nie przez 2 miechy CO bo pisałem, że ogrzewanie włączyłem ok połowy października czyli do 16.11 jest to 1 miesiąc.

No ale tak wychodzi. Np. tamtej zimy od 15.12.2018 do 15.03.2019 zużyłem 350m3 CO+CWU+gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania okres poprzedzający ogrzewanie czyli 22.07.2019 do 10.09.2019 wyszło 21m3 CWU + gotowanie.

Nie przez 2 miechy CO bo pisałem, że ogrzewanie włączyłem ok połowy października czyli do 16.11 jest to 1 miesiąc.

No ale tak wychodzi. Np. tamtej zimy od 15.12.2018 do 15.03.2019 zużyłem 350m3 CO+CWU+gotowanie.

 

No gratuluje najoszczędniejszego domu na forum - w twoich postach z marca 2019 pisałeś że jeszcze nie mieszkasz tylko posadzkę wygrzewasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie oprócz zużycia to nie jestem zadowolony bo piec włącza się raz na dobę na kilka godzin i przez to nie ma komfortu bo jest uczucie chłodu gdy instalacja jest wychłodzona chociaż temperatura się trzyma twardo na 23 stopnie w domu.

Mieszkam od marca ale piec pracuje od 15.12.2019 bo wtedy zacząłem wygrzewać wylewki. Wtedy robiłem sobie wykończeniówkę więc w domu prawie cały czas 21-23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekreacyjnie kominek to ile razy w ciągu tygodnia 2-3??? Jak na co+cwu+ gotowanie na samym gazie to gratuluje wyniku, przy tym ociepleniu to mało prawdopodobne bez wspomagacza i jeszcze 23 st. Samo cwu+ gotowanie to ok 250m3 gazu rocznie więc zostaje Tobie 300m3 na ogrzewanie . Dodatkowo nowy dom to zawsze większe zużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fotowoltaika to naprawdę grube koszta, skoro mam już komin i ta "kotłownie" to pojadę jak w projekcie, jedyna zmiana będzie kocioł jednofunkcyjny zamiast dwu.. same solary to teraz taniocha, a i one mogą odciążyć , głównie latem kociołek gazowy, bo zagrzrja ta wodę. Co do abonament, tego nie przeskoczymy, a taryfa to pewnie będę w 3,h.

Teraz z dofinansowaniem z programu "mój prąd" masz zniżkę 5 tys plus odliczenie. 3 kWp przy samodzielnym montażu budżetowo za 10 tysi postawisz na nowych komponentach. Wyjdzie Cię 4.5 tys za 3 kWp po odliczeniu i pracy wlasnej.:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekreacyjnie kominek to ile razy w ciągu tygodnia 2-3??? Jak na co+cwu+ gotowanie na samym gazie to gratuluje wyniku, przy tym ociepleniu to mało prawdopodobne bez wspomagacza i jeszcze 23 st. Samo cwu+ gotowanie to ok 250m3 gazu rocznie więc zostaje Tobie 300m3 na ogrzewanie . Dodatkowo nowy dom to zawsze większe zużycie.

 

Rekreacyjnie tzn. że od 9 miesięcy spaliłem drzewa za 50zł. W dodatku mój kominek jest izolacyjny a nie akumulacyjny tzn. że cała obudowa w czasie palenia jest zimna. Nie mam żadnego rozprowadzania. Tylko szyba jest ciepła. Lubię jak się pali w kominku.

Wiem dziwne wyniki ale tak to wygląda. Po tej zimie będzie adekwatne gdyż tamtej zimy tylko ogrzewałem ale nie było CWU i gotowania bo dopiero od marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dom 192m2, ogrzewane 113 m2, pazdziernik 60 m3, listopad 113 m3, lazienka 24-25 stopni, klatka obnizona i ocieplona ale nadal wysoka niestety 18 stopni, reszta pomieszczen 21-21,5 stopnia. Podlogowka + grzejniki. Ogrzewanie+ciepla woda uzytkowa + gotowanie. cwu+ gotowanie 20m3 miesiecznie. Czasami dogrzewam jedno pomieszczenie na podsaszu gdy go uzywam. Zastanawiam sie czy nie lepiej gore wlaczyc na te 18-20 stopni bo teraz szybciej wyziebiaja sie pomieszczenia ogrzewane. Ale czy zuzycie nie wzrosnie drastycznie? Macie jakies doswiadczenia? Lepiej dogrzewac pomieszczenia nie uzywane czy taniej bedzie jesli zakrece glowice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...