Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.

Piec vaillant 256 exluzive

Parter podlogowka 90m2

Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .

Ustawione na wygrzanie jastrychu

Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.

Piec vaillant 256 exluzive

Parter podlogowka 90m2

Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .

Ustawione na wygrzanie jastrychu

Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi

 

no i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.

Piec vaillant 256 exluzive

Parter podlogowka 90m2

Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .

Ustawione na wygrzanie jastrychu

Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi

 

Serwisant ma rację. Dom jest wychłodzony i zanim naładujesz ten akumulator to minie kilkanaście godzin.

Nie docieplona elewacja.

Poddasze z jednym kaloryferem także nie napawa optymizmem.

 

Pierwsza doba będzie najgorsza, potem tylko troszkę lepiej ale wygrzewanie jastrychu pochłonie swoje tym bardziej że troszkę trzeba przewietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przegląd kominiarski jest wymagany prawem i nikogo nie obchodzą twoje widzimisię, obyś się nie zdziwiła jak polisa ubezpieczenia domu nie zadziała a to jest warunek konieczny. Może prądu idzie mniej to już zależy od domu ale nie zmienia to faktu ze podawanie samego kosztu lub ilości paliwa gazowego jest bezwartościowe i nic nie daje w kwestii porwania. Choć w sumie wątek jest tak sformowany o ilości zużytego gazu.

 

Szału nie ma wszelkie zużycia roczne ponad 1200m3/rok co do zasady są nieakceptowalne. wyjątek stanowią rezydencje 300m2 +

 

A jak ktoś ma 290m2 to co.

45kW/m2 to nie akceptowalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma 290m2 to co.

45kW/m2 to nie akceptowalne?

 

Nie wiem , co am to liczyć czy jak ?:(. Jak wszystko ogrzewanie ma swoją cenę podałem przykładowe koszta dla mediany dochodów. Choć zamożni ludzie wbrew pozorom nie mieszkają w rezydencjach. Zadłużeni gołodupcy mają problem z kompleksem na punkcie rozmiaru i nie liczą pieniędzy bo ich nigdy nie mają i koszty ogrzewania też są nie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkich Swoją miarą. Ja się nie uważam za golodupca ale jak bym miał nawet oszczędzić 1-2 tysiące na ogrzewaniu i latać z workami rozpalać lub siedzieć z kalkulatorem w ręce które ogrzewanie włączyć to żona z dziećmi wysłali by mnie do psychiatry i mieli by rację A wracają do tematu jeśli ktoś zużywa ponad 8m3/m2 rok to trzeba się zastanowić nad modernizacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko piszę cokolwiek na forum muratora i jestem raczej biernym użytkownikiem ale czytając ten wątek podczas budowy (lata 2010-2014, wiem długo) można było uzyskać wiele cennych informacji. można było liczyć na pomoc ze strony innych użytkowników w kwestii rożnego spojrzenia na ten sam problem. od jakiegoś czasu wątek czyta się coraz gorzej. nawet nie chodzi o nie trzymanie się tematu głównego (osobiście uważam, że warto czasem zejść z tematu i porozmawiać np. trochę o PV, kolektorach, pompach itp i pokazać co lepsze w odniesieniu do gazu) ale o skale frustracji jaka narasta. wydaje mi się, że nikt z nas nie jest nieomylny, nikt nie ma jedynie najlepszego rozwiązania i nikt nie jest wszechwiedzący....taki kolejny off-topic...dobrego dnia wszystkim życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym wątku wypowiadają sie głównie osoby z innym rodzajem ogrzewania?

Wątek chyba miał służyć aby sprawdzić orientacyjnie czy nasze kotły gazowę nie pobierają za dużo paliwa. Jak widać z doświadczenia duży wpływ na spalanie gazu ma wiele czynników w tym ustawienie pieca. Dzięki forumowiczom udało mi się mocno obniżyć spalanie za co dziękuje.

Cały zeszły rok oczekująć na przyłącze gazowe, ogrzewałem dom kominkiem 16kKW + DGP, po włączeniu gazu 1 listopada kominka jeszcze nie uruchomiłem.

Komfort jest niesamowity a koszt 300 zł na mc wraz z grzaniem wody użytkowej to nie jest jakaś tragedia.

Oczywiście gdyby gazu nie było można iść w PC + panele fotowoltaiczne ale koszt takiego rozwiązania to ponad 50k, jak się pompa popsuję po gwarancji to koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki a kocioł gazowy najwyżej kupisz tańszy w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym wątku wypowiadają sie głównie osoby z innym rodzajem ogrzewania?

Wątek chyba miał służyć aby sprawdzić orientacyjnie czy nasze kotły gazowę nie pobierają za dużo paliwa. Jak widać z doświadczenia duży wpływ na spalanie gazu ma wiele czynników w tym ustawienie pieca. Dzięki forumowiczom udało mi się mocno obniżyć spalanie za co dziękuje.

Cały zeszły rok oczekująć na przyłącze gazowe, ogrzewałem dom kominkiem 16kKW + DGP, po włączeniu gazu 1 listopada kominka jeszcze nie uruchomiłem.

Komfort jest niesamowity a koszt 300 zł na mc wraz z grzaniem wody użytkowej to nie jest jakaś tragedia.

Oczywiście gdyby gazu nie było można iść w PC + panele fotowoltaiczne ale koszt takiego rozwiązania to ponad 50k, jak się pompa popsuję po gwarancji to koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki a kocioł gazowy najwyżej kupisz tańszy w markecie.

 

Dlatego że jak napisałem powyżej mam 2 domy jeden ogrzewam elektrycznie od 16 lat a drugi gazem od 25 i nie opłaca się w nim inwestować na razie w zmianę ogrzewania. Dlatego mam doświadczenia i skalę porównawczą i jestem za prądem dla nowych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...