Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie czytaj. Nikt Ci nie każe.

Pisze na temat gazu ile np. kosztuje przyłącze, bo ktoś tutaj walną, że 10K to prostuje, bo wiem ile to obecnie kosztuje. . Mam gaz. :D

 

Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

redbox napisał:

[

B]nawet jesli policze to całość wyniosła 10 tysiecy + przyłacze 2500[/b]

 

Czyli kwota bardzo porównywalna z moją.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie muszę niczego udowadniać. Taka jest ostatnia cena na podłączenie gazu. Gaz rura 5m od domu. Komplet za wszystko. Jeszcze raz: za wszystko.

"Gratulacje" jak potrafisz taniej zrobić kompletne przyłączenie ze wszystkimi kosztami za np. za 10K. Chylę czoła. :D

 

Oczywiście, że nie musisz.

Tak samo, jak nam nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wkleić wycenę i rozwiązać temat.

Ale.. trzeba mieć wycenę, prawda ?

 

I nie twierdzę, że nie da się zrobić taniej, niż 13.8kzl

To Ty napisałeś "min 15tys", ale jak zwykle nis potrafisz tego udowodnić...

 

U mnie w 2003 roku przyłącze miało kosztować 5 tys ale czas uruchomienia był 2 lata lub za 2 tys dodatkowo miał być przyspieszony , dlatego mam prąd.

 

BTW jak budowałem dom to przez pierwszy rok mieszkałem sam, teraz domów jest około 40 ale gaz jest w nielicznych, przeważnie elektryka, PC i klimy. Nie mam pojęcia ile kosztuje doprowadzenie gazu ciekawe?

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2003 roku przyłącze miało kosztować 5 tys ale czas uruchomienia był 2 lata lub za 2 tys dodatkowo miał być przyspieszony , dlatego mam prąd.

 

BTW jak budowałem dom to przez pierwszy rok mieszkałem sam, teraz domów jest około 40 ale gaz jest w nielicznych, przeważnie elektryka, PC i klimy

 

u mnie trwało rok, od czasu wydania warunków do realizacji przyłacza. Faktura była na 2100 zł z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

redbox napisał:

[

 

Czyli kwota bardzo porównywalna z moją.

 

Oczywiście, że nie musisz.

Tak samo, jak nam nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia :lol:

 

Faktycznie napisał co napisał.

Wybralem gaz bo całośc ksoztowała 15 tysiecy a nie 50. Ot tyle

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kto "walną" o 10 tyś ?

, bo ktoś tutaj walną, że 10K to prostuje, bo wiem ile to obecnie kosztuje. . Mam gaz. :D

 

 

 

Ja wiem, że są ludzie, co robia gaz po 25tys, bo wybierają droższe kotły, lub mają 30m do rury.

Ale nie przy 5m i Immergazie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kto "walną" o 10 tyś ?

 

 

 

 

Ja wiem, że są ludzie, co robia gaz po 25tys, bo wybierają droższe kotły, lub mają 30m do rury.

Ale nie przy 5m i Immergazie

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Jeszcze raz ostatni, bo tak w kółko jest. Zresztą jak zwykle. Koszty kompletnego przyłącza opisanego wcześniej, wszystko materiały i robocizna. Cena to 15K.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja cena (być może z głowy, bo wyceny nie przedstawiłeś)

 

Ale na pewno nie "minimalna", co sugerowałes.

https://grzanieplus.pl/immergas-victrix-12-x-tt-2-erp-3-025638-kociol-kondensacyjny-jednofunkcyjny-nowosc-autoryzowany-dystrybutor-immergas.html

 

5 lat temu, poprzedni model tego kotła kupiłem za ... 3899zł ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz klimatyzator kanałowy grzałkę do bojlera w taniej i masz tańszą inwestycje i eksploatacje niż gaz a PV to sobie można z czasem dorobić. Więc sorry gaz to kicha

 

Ale ogrzewanie powietrzem nie jest przyjemne, mam kominek + DGP i można przetrwać ale szału nie robi.

To tak samo jak można kupić nowe Tipo a można też auto klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogrzewanie powietrzem nie jest przyjemne, mam kominek + DGP i można przetrwać ale szału nie robi.

To tak samo jak można kupić nowe Tipo a można też auto klasy premium.

 

Czy ja wiem mam jednego splita i faktycznie trzeba dmuchać na max ale mając dwa mógłbym zmniejszyć nawiew i było by ok. Przy kanałówce raczej problem raczej nie wystąpina aż taką skale. Problemem jest chłodna podłoga i tu trzeba by zrobić gdzie można drewn opanele. Dlatego jak jest chłodneij to trochę wpuszczam w podłoge. Dzisaj byłsłoneczny dzień +4* sporą cześć dnaia klima stała teraz sie odpaliła i pobiera 270W. Za jakiś czas pewnie się podkręci jak zyski słoneczne zejdą.

 

Generalnie gaz jest uniwersalny ani w instalacji, tani ani w eksploaacji, taki poprostu byle jaki.

 

Można mieś tanio instalacje grząłka/bufor lub kable drożej ok 30% od gazu ale tania instalacja. Dołożysz do tego klimę masz podobny koszt kwh i wyższy komfort

Lub PC PW nieco droższa instalacja od gazu co prawda to zależy od potrzebnej PC ale koszt kwh rozjeża gaz jak SUV psią kupe.

Lub zupełnie po taniości splity lub kanałówka. komfort gorszy ale instalacja i kwh tanie

 

I do każdej z powyższych opcji możesz dołożyć PV.

 

Bardzo mnie to dziwi jak budując teraz dom można brać pod uwagę założenie gazu??

 

Dodatkowo dochodzi BHP niedawno mieliśmy przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem mam jednego splita i faktycznie trzeba dmuchać na max ale mając dwa mógłbym zmniejszyć nawiew i było by ok. Przy kanałówce raczej problem raczej nie wystąpina aż taką skale. Problemem jest chłodna podłoga i tu trzeba by zrobić gdzie można drewn opanele. Dlatego jak jest chłodneij to trochę wpuszczam w podłoge. Dzisaj byłsłoneczny dzień +4* sporą cześć dnaia klima stała teraz sie odpaliła i pobiera 270W. Za jakiś czas pewnie się podkręci jak zyski słoneczne zejdą.

 

Generalnie gaz jest uniwersalny ani w instalacji, tani ani w eksploaacji, taki poprostu byle jaki.

 

Można mieś tanio instalacje grząłka/bufor lub kable drożej ok 30% od gazu ale tania instalacja. Dołożysz do tego klimę masz podobny koszt kwh i wyższy komfort

Lub PC PW nieco droższa instalacja od gazu co prawda to zależy od potrzebnej PC ale koszt kwh rozjeża gaz jak SUV psią kupe.

Lub zupełnie po taniości splity lub kanałówka. komfort gorszy ale instalacja i kwh tanie

 

I do każdej z powyższych opcji możesz dołożyć PV.

 

Bardzo mnie to dziwi jak budując teraz dom można brać pod uwagę założenie gazu??

 

Dodatkowo dochodzi BHP niedawno mieliśmy przykład

 

100% Racji :yes::yes::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.

 

nIe rozumiem tych 61 gr w II strefie. U mnie jest 34 grosze i mam Pge taryfe g12w

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając drogą taryfę prądu czyli ok 61 gr pompą wychodziło mi ok 20 gr z tym ze szum mi przeszkadzał Do -10 grzało przy -15 już były przerwy. Gorzej było jak grzałem grzałką prądem z COP1 zbiornik CWU to już w ogóle mi się nie opłacało. Z gazu wychodzi mi ok 23gr za kWh. Co nie pójdzie w prąd to oddam w gazie, tak niestety jest dom swoje musi wziąć energii. W lecie mogę grzać grzałką wtedy zamiast 22m3 gazu wyjdzie 4m3 plus abo.

 

Nie rozmiem tego 61gr . Przecież używając g12x wychodzisz taiej .

 

Szum klimy? Jest słyszalna ale chyba się pzyzwyczailiśmy bo nie przeszkadza. Zresztą nowa zabawka trzeba się naumieć ekogrocha i podłogówki też cżłowiek rok się uczył.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja cena (być może z głowy, bo wyceny nie przedstawiłeś)

 

Ale na pewno nie "minimalna", co sugerowałes.

https://grzanieplus.pl/immergas-victrix-12-x-tt-2-erp-3-025638-kociol-kondensacyjny-jednofunkcyjny-nowosc-autoryzowany-dystrybutor-immergas.html

 

5 lat temu, poprzedni model tego kotła kupiłem za ... 3899zł ;)

 

 

Tak wydumałem sobie. ;) Tak sobie strzeliłem 15K. Chętnie poczytam ile inni obecnie płacą za przyłącza gazu. Tylko wszystko, jak należy. Wszystko. Wiem, że ci ciężko zrozumieć, że coś 5 lat temu kosztowało 13k to dzisiaj może kosztować 15K. No szczególnie przy szalejących usług i materiałów budowlanych. Szok. (Oczywiście kilka cytatów, bo wiadomo o co chodzi).

Teraz wróć i przeczytaj jeszcze raz z tą wyceną . Chociaż

Przeciez Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
co już udowodniłeś kilka razy

Kupowałeś w internecie? I zapłaciłeś tyle z 8% VAT za ten kociłek?

nikt nie zabroni uważać Ciebie za owieczkę, idealną do strzyżenia :lol:

Pewnie nie tylko na tym i no wiesz już gdzie kupić kociołek jak padnie. Poszukaj jeszcze kogoś kto ci to podłączy. Podaj za ile, no chyba że to cena z podłączeniem?

 

Zresztą zawsze masz rację, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Po za tym żebym z kimś "dyskutować" to ten ktoś ...

:bye:

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybu ludzie gazu nie zakładali to i gazociągi bły by nie potrzebne.

 

Dobrze że jesteć tak z perspwktywy czasu czy budując się teraz czy poszedłbyś znowu w gaz czy inne rozwiązania.?

 

Wiedząc, że sa dopłaty do PV pewnie w bufor z grzałką, splita i PV.

Co zresztà kilkukrotnie doradzałem na tym Forum, jak i rodzinie, choć kuzyn nie posłuchał zamontował gaz i jest bardzo zadowolony.

Podobnie, jak ja - mam komfort, jakiego oczekuję za małe pieniądze.

 

A to nie jest temat - "Jakie ogrzewanie wybrać" - jeśli czujesz misjè, udzielaj się gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...