Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No myślę że zanim wprowadzą to u nas to piec gazowy zdąży umrzeć i zmienię na PC-PW. Dalej jestem ciekaw jak wyjdzie gaz w stosunku do energii elektrycznej w sezonie "Zimowym" bo ciągle nie mamy zimy od 10 lat. Próbowałem przeliczać te kable czy nie popełniłem błędu 3 lata temu decydując się na gaz i cały czas wychodzi mi dużo drożej niż gazem. Szczególnie że w Bydgoszczy nie ma tanich operatórów. Enea proponuje koło 30 gr za kWh w taryfie antysmogowej i czas pracy 22-6 rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO to ze nie nie musisz płacić abonamentu i niczego, jak korzystasz z PV lepiej jest chyba nic nie płacić niż w ogóle płacić

 

Co Ty za herezje szerzysz. PV dostałeś za darmo czy zapłaciłeś, więc jak zapłaciłeś za PV to kłamiesz że nic nie płacisz, abonamentu (opłat stałych) dla ZE też nie płacisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że zanim wprowadzą to u nas to piec gazowy zdąży umrzeć i zmienię na PC-PW. Dalej jestem ciekaw jak wyjdzie gaz w stosunku do energii elektrycznej w sezonie "Zimowym" bo ciągle nie mamy zimy od 10 lat. Próbowałem przeliczać te kable czy nie popełniłem błędu 3 lata temu decydując się na gaz i cały czas wychodzi mi dużo drożej niż gazem. Szczególnie że w Bydgoszczy nie ma tanich operatórów. Enea proponuje koło 30 gr za kWh w taryfie antysmogowej i czas pracy 22-6 rano.

 

Obyś się nie zdziwił.

 

Nie wkleję, opiszę.

Lubicie niskie podatki?

To świetnie się składa.

Mam dla was 5 nowych niskich podatków.

 

Pewnie na miesiąc.

Mem z pinokio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że zanim wprowadzą to u nas to piec gazowy zdąży umrzeć i zmienię na PC-PW. Dalej jestem ciekaw jak wyjdzie gaz w stosunku do energii elektrycznej w sezonie "Zimowym" bo ciągle nie mamy zimy od 10 lat. Próbowałem przeliczać te kable czy nie popełniłem błędu 3 lata temu decydując się na gaz i cały czas wychodzi mi dużo drożej niż gazem. Szczególnie że w Bydgoszczy nie ma tanich operatórów. Enea proponuje koło 30 gr za kWh w taryfie antysmogowej i czas pracy 22-6 rano.

 

Czyja wiem czy droga.

Tania 30gr

Droga chyba 76

 

Puszczając to przez najtańszego PCeta masz taniej jak gazem. Dorzucając 4kWp płacisz tylko za tanią taryfę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co innymi kosztami serwis, kominiarz 2 x w roku i opłaty abonamentowe i stale za gaz razem to około 1000 zł ???

 

Pierwsze słyszę, nie robię żadnego przeglądu. Jaki niby kominiarz 2x w roku, co ona ma sprawdzić wkład plastikowy czy z czego on tam jest. A przegląd roczny kotła przez serwis to 200zł. Może i tak jest w prawie budowlanym ale już to widzę jak wszyscy go to skrupulatnie przestrzegają i robią inne przeglądy w domu które ono nakazuje..

Edytowane przez rustin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, nie robię żadnego przeglądu. Jaki niby kominiarz 2x w roku, co ona ma sprawdzić wkład plastikowy czy z czego on tam jest. A przegląd roczny kotła przez serwis to 200zł. Może i tak jest w prawie budowlanym ale już to widzę jak wszyscy go to skrupulatnie przestrzegają i robią inne przeglądy w domu które ono nakazuje..

 

I cale się nie dziwię bo nikt tego nie egzekwuje, poza niektórymi ubezpieczycielami. Ale teraz to się zmienia bo do końca maraca przyszłego roku stworzona zostanie centralna baza rejestr wszystkich źródeł ciepła i dzięki odhaczaniu w systemie ten obowiązek ma być realizowany faktycznie, chodzi o delikatną ekonomiczną stymulację dla posiadaczy emisyjnych źródeł ciepła aby palenie w kotłach coraz mniej się im opłacało. Dotychczas kominiarze się dobijali i nie jest ich aż tak wielu w Polsce, ale ten nowy obowiązek spowoduję że ceny na pewno podniosą i role się odwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...