Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli samego drewna poszło jakieś 2100kWh:o czyli ok. 190m3 gazu

tak wiem, że nie ma to ekonomicznego sensu, ale zostało z ubiegłego roku trochę węgla i drzewa i coś muszę z tym zrobić. Tak na szybko podliczyłem, gaz za listopad ok. 190 zł, węgiel i drewno opałowe ok 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Obecny rachunek za gaz PGNIG to prognozowane 577zł (w aplikacji) . Zużycie za 3.11-7.12 2021 - 285m3. W tamtym roku za podobny okres 261m3 - rachunek 472 zł . Średnie zużycie dzienne wzrosło minimalnie 8,4m3 do 8,6m3, za to rachunek wzrósł o ok 67zł rok do roku (licząc 31dni ) . Kocioł zwykły 2F turbo, Odejmując CWU, to samo CO wynosi ok 450zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 2021 - 53m3 (1,77m3/dobe)

listopad 2021 - 133m3 (4,29m3/dobe)

grudzień 2021 (do 09.12) - 59m3 (6,55m3/dobe)

 

Ustawiona temperatura:

- na dole, gdzie jest tylko ogrzewanie podłogowe 22,5 / 21,5

- na górze (grzejniki) 21 / 20

 

Powierzchnia podłóg 151m2, użytkowa 136m2 (w tym 18m2 nieogrzewany garaż). Piec gazowy kondensacyjny, bez zasobnika. Ustawiona temperatura zasilania październik, listopad 45C, obecnie 50-55C (chyba na górze mam za małe grzejniki i miał problemy z dogrzaniem pomieszczeń).

 

Czy jest to w miarę sensowne zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy jest to w miarę sensowne zużycie?"

 

A czy to jest pierwszy sezon grzewczy? jeśli tak , to nie masz się czym martwić.

 

Jest to pierwszy prawdziwy sezon grzewczy. Poprzedniej zimy domek był wykańczany w środku i było grzane, ale tylko na 19C. Jest taka możliwość, że nie wygrzał się jeszcze przez lato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lato go osuszyło ale wilgoć technologiczna jest w murach posadzkach i wszystkich przegrodach budowlanych. Trzeba dobrego(pełnego) sezonu grzewczego i sprawnej wentylacji aby to wyschło i się ustabilizowało.

Zużycie w tym okresie może być większe o ok 25-30% a więc odczuwalne co do zużycia energii cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym wygrzewaniem i schnięciem, jeśli dom mi postawili na wiosnę, tynki i posadzki zrobili w upalne lato i przez kilka tygodni to schło

 

to jak przyszedł sezon grzewczy to on będzie nadal obciążony jakimś wygrzewaniem czy schnięciem i bedzie bral wiecej energii w stosunku do następnych sezonów ?

 

schnięcie mogę jeszcze zrozumieć że nie wszystko ucieknie z murów choć kilka upalnych tygodni wydaje się wystarczające ,

 

ale wygrzewanie ?

Edytowane przez Janekk1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...