Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mam PV, ale jestem daleki do pisania, że coś mam za darmo. Dla mnie PV to zupełnie odrębna inwestycja z daną stopą zwrotu.

 

PV owszem kiedyś się zwróci w porownaniu do innych wariantów ogrzewania. Natomiast są rzeczy juz przestarzałe i niuzasadnione które sa stratą w mieniu dla nowo budowanych budynków np wodna podłogówka jest fanaberią bez uzasadnienia.

 

 

W moim przypadku zapłaciłem za prad za ok 4 lata z góry kupując PV , dzięki temu nie straszne mi sa podwyżki cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PV owszem kiedyś się zwróci w porownaniu do innych wariantów ogrzewania. Natomiast są rzeczy juz przestarzałe i niuzasadnione które sa stratą w mieniu dla nowo budowanych budynków np wodna podłogówka jest fanaberią bez uzasadnienia.

 

 

W moim przypadku zapłaciłem za prad za ok 4 lata z góry kupując PV , dzięki temu nie straszne mi sa podwyżki cen.

 

Fanaberią bez uzasadnienia jesteś Ty sam i Twoje ubliżanie inwestorom wykorzystującym w swoich domach tradycyjne rozwiązania. PV dla mnie to właśnie fanaberia i wizualne popsucie dachu, chyba że ktoś ma stodolany dwuspad i zero w nim okien. Rozumiesz dokładnie co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanaberią bez uzasadnienia jesteś Ty sam i Twoje ubliżanie inwestorom wykorzystującym w swoich domach tradycyjne rozwiązania. PV dla mnie to właśnie fanaberia i wizualne popsucie dachu, chyba że ktoś ma stodolany dwuspad i zero w nim okien. Rozumiesz dokładnie co napisałem?

 

Tak i bardzo mi Cię szkoda. A co ma na celu zastosowanie czegoś co zostało wynalezione w XIX wieku i co nie jest już stosowane w co najmniej 90% domów na świcie?

 

Pytam zawsze o jedną rzecz jaki sens ma ogrzewanie wody prądem w celu ogrzania powietrza? I jaki sens ma wydawanie piniedzy na ukłądy hydrauliczne i pompy ciepła oraz inne kotły w nowo budowanych domach, skoro za te pieniadze można mieć Pv NA GRUNCIE i prad za darmo a więc i ogzrewanie, cwu oraz prąd na potrzeby gosp. domowego.

 

Jak na razie zamaist konkretnej odpowiedzi słuszę tylko histeryczne wytyki o akumulacji , sterowaniu i że ubliżam innym. Moim zdaniem to nie musze nikomu ubliżać i nie ma w tym żadnego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ogrzewanie i cwu nic nie płacę dlatego dla mnie to koszmar

 

Bo zapłaciłeś za kilka lat z góry.

A jak skończy się system opustów to znów zaczniesz płacić i przezywać swój koszmar

 

owszem 2 lata temu koszt 18 tys do zwrotu pozostalo 9 tys. Koszt prądu bez PV roczny to ponad 5 tys

 

Chyba trochę więcej, niż 18tys, bo w zeszłym roku rozbudowałeś instalację

Więc ile kosztowała ?

 

Tak i bardzo mi Cię szkoda. A co ma na celu zastosowanie czegoś co zostało wynalezione w XIX wieku i co nie jest już stosowane w co najmniej 90% domów na świcie?

 

Ogrzewanie nadmuchowe miałem już w domu z lat 70 ubiegłego wieku.

Bardzo niekomfortowe, w porównaniu do ogrzewania płaszczyznowego

 

Czy możesz podać źródło danych o tych 90% domów ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapłaciłeś za kilka lat z góry.

A jak skończy się system opustów to znów zaczniesz płacić i przezywać swój koszmar

 

 

 

Chyba trochę więcej, niż 18tys, bo w zeszłym roku rozbudowałeś instalację

Więc ile kosztowała ?

 

Tak i bardzo mi Cię szkoda. A co ma na celu zastosowanie czegoś co zostało wynalezione w XIX wieku i co nie jest już stosowane w co najmniej 90% domów na świcie?

 

Ogrzewanie nadmuchowe miałem już w domu z lat 70 ubiegłego wieku.

Bardzo niekomfortowe, w porównaniu do ogrzewania płaszczyznowego

 

Zapłaciłem za prąd za ok 4 lata z góry z czego już 2 mam za soba a PV zakałdałem w 2020 roku i kosztowały faktycznie 18 tys za 6,17 kWp. Zostało mi ok 13 lat do zmian w umowie i jak dożyje do tego czasu to się będę przejmował.

 

Poczucie komfortu to kwestia względna ale masz rację jakieś blaszane wialnie z lat 70 to rzeczywiście obciach i hałas, tym bardziej nie wiem dlczego używasz takiego nieadekwatnego i martwego argumentu ?? Minęło 50 lat są fajniejsze systemy które gwarantują komfort nawet przy bezpośredniej dystrybucji ciepłego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za prąd za ok 4 lata z góry z czego już 2 mam za soba a PV zakałdałem w 2020 roku i kosztowały faktycznie 18 tys za 6,17 kWp. Zostało mi ok 13 lat do zmian w umowie i jak dożyje do tego czasu to się będę przejmował.

 

Poczucie komfortu to kwestia względna ale masz rację jakieś blaszane wialnie z lat 70 to rzeczywiście obciach i hałas, tym bardziej nie wiem dlczego używasz takiego nieadekwatnego i martwego argumentu ?? Minęło 50 lat są fajniejsze systemy które gwarantują komfort nawet przy bezpośredniej dystrybucji ciepłego powietrza.

 

 

Nie założyłeś 2 lata temu 6,17kWp

Zrobiłeś to w dwóch etapach.

post z lutego 2022:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie&p=8118649#post8118649

Miesiąc temu rozbudowywałem moje PV z 3,92 o 2,25 i trzeba to zgłosić , podpisałem aneks dot mocy paneli i przewidywanej produkcji

 

Ta instalacja nie wyprodukowała energii na 9tyś zł.

Dlaczego tak kłamiesz ?

 

W moim domu nadmuchowe ogrzewanie generowało mniej hałasu, niż twój klimatyzator. W dodatku było dostępne w każdym pomieszczeniu.

To Ty się cofnąłeś do czasu, kiedy w centralnym punkcie budynku paliło się ognisko i z niego rozchodziło się ciepło

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie założyłeś 2 lata temu 6,17kWp

Zrobiłeś to w dwóch etapach.

post z lutego 2022:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie&p=8118649#post8118649

 

 

Ta instalacja nie wyprodukowała energii na 9tyś zł.

Dlaczego tak kłamiesz ?

 

W moim domu nadmuchowe ogrzewanie generowało mniej hałasu, niż twój klimatyzator. W dodatku było dostępne w każdym pomieszczeniu.

To Ty się cofnąłeś do czasu, kiedy w centralnym punkcie budynku paliło się ognisko i z niego rozchodziło się ciepło

 

Owszem robiłem dokłądkę bo 2 lata temu nie było na horyzoncie aż takich podwyżek jak obecne i przyszłe. Miałem ostatni rok ulgi pit i dlatego zdecydowąłem się rozudowac instalację. Jednak po 2 pierwszych latach do zwrotu instalacji pozostało mi 4962 zł a po doliczeniu rozbudowy pozostalo ok 9 141 zł. zużywam rocznie ponad 6 MWh więc licząc je po cenie obecnej + X% wyjdzie to <2 lata. Usredniłem zwrpt kosztów bo przez wzrost cen okres zwrotu inestycji się skrócił.

 

Pierwszy etap kosztowal 10200 drugi 7800.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz.

Zapłaciłeś 18 tysięcy za instalację, która do tego pory wyprodukowała jakieś 9MWh, z czego jeszcze pewnie 10-15% oddałeś operatorowi i twierdzisz, że połowa już ci się zwróciła :)

Takie cuda tylko u emerytowanych ksiegowych :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz.

Zapłaciłeś 18 tysięcy za instalację, która do tego pory wyprodukowała jakieś 9MWh, z czego jeszcze pewnie 10-15% oddałeś operatorowi i twierdzisz, że połowa już ci się zwróciła :)

Takie cuda tylko u emerytowanych ksiegowych :)

 

Jest jeszcze autokonsumpca, nie wsytko się oddaje do sieci. POza tym zalezy po jakiej cenie liczysz zwrot. No na pewno nie z 2019 roku a to jest rożnica. Tak na prawdę za za prąd to płaciłem tanio w DUON od 2015 roku do 2018 i wtedy też przestałem palic w kominku. Potem ceny się ruszyły

 

co tu takiego dziwnego 18000/4 =4500 zł / 0,7 (1 kwh) =6428 kwh i takie mam mniej więcej zużycie . Mogę uśrednić po trochę zmniejszyłem zużycie w stosunku do 2020 roku ale prad był tańszy więc na jedno wyszło.

 

w tej chwili u mnie prąd w g12w jest po 93/49 gr tanio to to nie jest

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wszystko oddaje sie do sieci, dlatego liczę ,żę oddałes operatorowi 10%, nie 20.

 

Miałeś dla siebie 8MWh, x 0,7z to daje wartość 5600, a twierdzisz, pozostało już tylko 9tyś zł , aby uzyskać zwrot.

W dodatku używasz dwóch taryf, więc średni koszt kWh był niższy, zatem czas zwrotu się wydłuży.

I to na tyle, każdy następny post w twoją kreatywną księgowośćią zgłoszę, jako nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wszystko oddaje sie do sieci, dlatego liczę ,żę oddałes operatorowi 10%, nie 20.

 

Miałeś dla siebie 8MWh, x 0,7z to daje wartość 5600, a twierdzisz, pozostało już tylko 9tyś zł , aby uzyskać zwrot.

W dodatku używasz dwóch taryf, więc średni koszt kWh był niższy, zatem czas zwrotu się wydłuży.

I to na tyle, każdy następny post w twoją kreatywną księgowośćią zgłoszę, jako nie na temat

 

Ja policzyłem średni koszt i on wynosi 71 gr za 1 kwh przed podwyżką średnio było 49/50 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,do tej pory było 50gr, czyli z 18tysięcy po dwóch latach do do zwrotu zostało 14tysiecy.

Więc z tekstami "mam ogrzewanie za darmo" wstrzymaj się jeszcze przez trzy lata.

EOT

 

pisalem tak było w 2019 i kawałek 2020 potem ceny się ruszyły tylko że ja miałem spore zużycie 2019/2020 a pv mam od 14 gr 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Cześć,

 

Wpadłem na temat i dodam swoje wyniki bo wydaje mi się, że zużycie gazu jest zbyt duże. A wy co o tym sądzicie?

 

Połowa domu typu bliźniak łącznie ok. 140m2. Na dole ogrzewanie podłogowe w sumie około 65m2 pomieszczeń + garaż 15m2 w bryle budynku nie ogrzewany. Na górze około 60m2, 5 grzejników + podłogówka w łazience.

 

Do tego zasobnik 80L dla CWU - grzanie wody do 47 stopni (2 osoby dorosłe i niemowlak).

 

Ustawiona temperatura na dole na 22 stopnie i na górze na 21,5.

 

Miejscowość do okolice Góry Kalwarii pod Warszawą. Moja połówka bliźniaka wystawiona w większości na wschód i południe. Trochę na północ.

 

Piec Immergas VICTRIX 20 X TT 2 ERP + CAR v2 + czujnik temperatury + DIM A-BT ERP

 

Zużycie prezentuje się następująco za:

- styczeń 2022 185m3 (2073 kWh)

- luty 2022 135m3 (1521 kWh)

- marzec 2022 133m3 (1495 kWh)

 

Więc kontynuując świeże dane (w kwietniu od 23 do 30 byliśmy na wyjeździe więc grzanie było wyłączone):

 

Zużycie prezentuje się następująco za:

- styczeń 2022 185m3 (2073 kWh)

- luty 2022 135m3 (1521 kWh)

- marzec 2022 133m3 (1495 kWh)

- kwiecień 2022 88m3 (993 kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...