Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bzdurę pisze. Nie podniesie tak szybko utraconej temperatury ani w 15min ani w 1h

On to liczył dla środkowego mieszkania i biorąc to pod uwagę całkiem możliwe jest szybkie podniesienie temperatury samego powietrza jeśli zasilanie jest wysokotemperaturowe i spore grzejniki. Inna kwestia że na pewno dłużej zajmie akumulacja tego ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

...

Czy u was gaz tez staje się coraz bardziej kaloryczny? 5 lat temu miałem współczynnik konwersji 10,8, później 11,2 , teraz już 11,5.

 

Kilka stron wcześniej była o tym zażarta dyskusja. Owszem większość z tych co wogóle zwraca uwagę na współczynnik zauważa jego ciągły wzrost w ostatnim czasie. Ja również zwracam i poddaję w wątpliwość a conajmniej mam brak zaufania do rzetelności jego obliczania. Nigdzie nie znalazłem materiałów kto kontroluje dystrybutorów którzy go wyliczają.

Uważam że to potencjalne źródło nadużyć jeśli dystrybutor będący finansowo zainteresowany sam i bez na nadzoru (tego niestety nie wiem) oblicza ten współczynnik.

Były tu porady by sobie zainstalować ciepłomierz ale oczywistym jest że żaden indywidualny odbiorca tego nie zrobi choćby ze względów finansowych.

 

Jeśli państwo nie będzie nas chronić to dystrybutor z pewnością z tego skorzysta. Tylko że władza nas dyma na każdym kroku i w dużo bardziej ordynarny sposób choćby na paliwie. Dlaczego więc ma nie skorzystać z kolejnej takiej okazji ? Wszak to pewny sposób na podniesienie o kilka % dochodu.

Edytowane przez ex67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają współczynniki historycznie z rachunków (okolice Warszawy).

 

2007-2019 > 10,7

2019-03 - 10,739

2020-03 - 11,230

2021-03 - 11,257

2022-03 - 11,247

2023-03 - 11,570

 

Różnica pomiędzy najniższym i najwyższym to > 7%

 

Przy okazji zobaczyłem że właśnie pękło 1000 m3 w tym sezonie który rozpocząłem 23 września.

Edytowane przez ex67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
brrrrrrr zimno !!!!!

 

Niska temperatura w sypialni sprzyja dobremu wypoczynkowi - badania wskazują ze optymalna jest temp. 16-19 stopni.

 

Jak na dworze jest 20 stopni też jest ci zimno? Większość ludzi w takiej temperaturze chodzi w krótkim rękawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...