Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli twierdzisz że w miesiącu listopadzie zużyłeś równowartość 50 m3 gazu a w tym co, cwu, gotowanie i jeszcze prąd bytowy dla 2 osób. hm... "słuszną linię ma nasza partia".

 

Ok wierzę bo ja np zacząłem dostarczać gaz rewersem do gazowni gdyż mój pięć zaczął go produkować chyba z energii zakumulowanej latem. A co tam... ;)

 

Co w tym dziwnego ? U mnie idzie teraz ~550 kWh miesięcznie. W domu jest wszystko na prąd. Ogrzewanie, bojler, indukcja, studnia , oczyszczalnia.... Roczne zużycie zamknie się w 5000 kWh . Domek 86m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego ? U mnie idzie teraz ~550 kWh miesięcznie. W domu jest wszystko na prąd. Ogrzewanie, bojler, indukcja, studnia , oczyszczalnia.... Roczne zużycie zamknie się w 5000 kWh . Domek 86m

 

To dziwnego że mój lokator w 30m2 kawalerce (w nowym budownictwie) zużył w listopadzie 2,1 GJ czyli ~580 kWh na samo ogrzewanie a Wy tu piszecie że tyle samo wychodzi w 135m2 domach na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwnego że mój lokator w 30m2 kawalerce (w nowym budownictwie) zużył w listopadzie 2,1 GJ czyli ~580 kWh na samo ogrzewanie a Wy tu piszecie że tyle samo wychodzi w 135m2 domach na wszystko.

183kwh zjadla mi tania chinska klima w domu parterowym 106m po podlogach. Klima ustawiona na 23 stopnie. Dodatkowo raz pyknal nad ranem kociol gazowy ale to tam wzial pomijalne ilosci gazu, max 1m3. Zakladam ze z tej chinskiej klimy z tej energii elektrycznej moze udalo sie uzyskac z 400kwh energii cieplenej, dodatkowo przed kapaniem dziacka zalaczam taka farelke nadmuchowa w lazience na 1 bieg czyli 1kw na ok pol godziny, raz mniej raz wiecej co daje dodatkowo z 15 moze 20kwh energii w skali miesiaca. Razem wszystko do kupy poszlo pewnie max 450kwh ciepla (takie zgadywanie bo nie wiem jaka sprawnosc klimy ale to jedna na najtanszych jednostek). Dodam ze w domu nie ma ohrzewanefo akwarium, nie mam serwerow ani nikt nie gra w gry ze komp chodzi w stresie pol dnia. Piekarnik tez sporadycznie uzywany wiec zyski bytowe niewielkie. Dom mam w woj Podkarpackim wiec cieplo to tu nie jest.

 

Chyba cie kantuja z tym ogrzewaniem bo jaka powierzchnie scian, podlog i sufitu mam w domu, a jak jest powierzchnia scian zewnetrznych w kawalerce, plus moze sufit lub podloga o ile nie jest w srodkowych pietrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem spoglądać na licznik gazu, ile kocioł spali, tyle spali. Pieniądze to nie wszystko.

 

I to jest słuszne podejście.

Aczkolwiek, w pierwszym sezonie sprawdzałem licznik prawie codziennie. W drugim, co tydzień. W trzecim, co miesiąc.

Ale teraz już od paru lat mi to zwisa i powiewa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie minął pierwszy pełny rok w nowym domu (2023). Wyszło 899 m3 gazu na CO+CWU. Dom Arosa II 133 m2. Kocioł kondensacyjny + zasobnik 120l + rekuperacja. Cztery osoby w domu, temp w sezonie grzewczym ok 20 st. Ściany 20 cm styropianu, podłogi 20 cm styro, sufity 30 cm wełny, fundamenty tradycyjne z 15 cm xps po zewnętrznej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...