Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teka, jakie Ty masz wymagania?

autorus: napisz moze co chcial, bo w sumie z pkt widzenia hurtowni to ja marudny nie jestem i takie "wymysly" dobrego posadzkarza spokojnie moge ogarnac :)

Wgle nie rozumiem dlaczego z Teka jakos tak scislej nie wspolpracujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@aurotus, a kto Ci robił to, czego Teka nie che zrobić, czyli położenie folii, styropiany, zaszalowanie boków na balkonie, itp? Bo sorry, ale sam nie mogę poświęcić na to paru dni, a Teka nie robi takich rzeczy. Polecisz kogoś do tego? To może dogadam się z Teką hehe

 

@teka - oczywiście, że o Ciebie, czy jest tu ktokolwiek inny polecany w temacie posadzek z miksokreta? :) Szkoda, że o powyższych wyłączeniach nie mówiłeś telefonicznie, a dopiero na budowie jak już brałeś zaliczkę.

 

Jest jeszcze polecany lukasz z forum i inni posadzkarze ,wiec wolalem sie upewnic.

1.sprawa dotyczaca posprzatania po tynkach.nie wszyscy tynkarze sprzataja po sobie wiec zawsze uprzedzam zeby tego przypilnowac.ma to znaczenie pozniej przy rozkladaniu styropianow.poniewaz,kiedy zostanie pod scianami kilka centymetrow tynku to styropian bedzie sie unosil i prezyl wylewke od dolu przy wysychaniu a zamiast 6-7cm bedzie 3-4cm grubosci betonu ktory tego styropianu nie docisnie.-czy pozniej po takim rozlozeniu styropianu kiedy lezy ogrzewanie podlogowe i styropian w kilku warstwach ja mam zagladac co jest pod spodem i ja mam za to odpowiadac,ze wylewka nie popeka gdzies w rogu bo Pan nie ma czasu przekazac takich wytycznych hydraulikowi ktory ma obowiazek rozlozyc styropian ta gdzie jest ogrzewanie podlogowe i zrobic to dobrze,lub nie ma czasu pojawic sie na budowie?

2.zazwyczaj tynkarze z forum sprzataja po sobie,a ja nigdy Panu nie powiedzialem ,ze wszyscy tynkarze nie sprzataja po sobie.u formulowiczow nie zawsze pracuja ekipy z forum

3.nie przypominam sobie zebysmy cos konkretnie ustalali na budowie w kwesti kto bedzie styropian rozkladal,dopiero w e-mailu dzien ,czy klika dni po wizycie mojej u Pana pisze Pan ze jest problem z rozlozeniem,styropianu.odpisalem,zeby dal Pan znac kiedy styropian bedzie na budowie bo jesli przesunie sie nam jakas budowa jest mozliwosc zebysmy cos wymyslili.a Pan sie na mnie obrazil,bo mial Pan dac do nastepnego dnia znac

4.jesli ma Pan tylko 2 cm roznicy na chudziaku czy na stropie to jest Pan szczesciarzem i jesli nie ma Pan ochoty rownac tych dwoch centymetrow styropianem-Panska sprawa,jednak przy podlogach klejonych drewnianych miedzy 6cm szlichta a 8cm jest 1-1.5miesiaca dluzszy czas wysychania betonu jesli to tez nie przeszkadza ok,ale prosze mi wierzyc,ze sa osoby na tym forum ktorym na tym zalezy jak rowniez na niepotrzebnym nagrzewaniu kilku wiecej cm betonu

5.mam duze wymagania rowniez w kwestii logistycznej,poniewaz musi miec Pan rowniez palety w ktorych musze poprowadzic weze i pozabezpieczac np drzwi by niczego na Panskiej budowie nie uszkodzic,bede latal jeszcze i 2 godziny rano nanosil poziomy a przy tym sprawdzal czy cos jeszcze nie preży,czy poprawial czasem po hydrauliku ,ktory nie żalowal pianki ktora porozprezala styropiany, ktore strzelaja przy chodzeniu lub wyrywal gwozdzie ktorymi poprzybijali tasme dylatacyjna do scian.musze zobaczyc gdzie wysypac piasek,kruszywo,lub postawic cement bysmy mogli wjechac maszyna,poniewaz niektore dzialki sa waskie i pozniej jest problem z rozstawieniem sprzetu

6 na pomiarach jestem,poniewaz czesto sa duze roznice. na powierzchni 100m rekord moj to 16cm w nowo budowanym domu a roznica na skrzydlach drzwi balkonowych to 7cm.czesto sa zle wylane schody,wstawione drzwi wejsciowe czy drzwi tarasowe.zdarzylo sie,ze" wpadlem" na budowe i musialem jechac do domu bo do zdjecia bylo 170m2 podlogowki ze styropianu 10cm i zamienieniu go od 2-12cm!

7 jezeli Pan na bialej liscie obrzuca mnie bezpodstawnie w dodatku anonimowo to nie zamierzam siedziec i sluchac glupot bo mysle ,ze hydraulik wypial d....e a Panu sie nie chce do mnie odpisac bo Pan sie obrazil to ja sie ciesze ze ja u Pana juz nie bede robil posadzek.

zadko zdarza sie osoba na forum ktora tak stawia sprawe,a jestesmy u Formulowiczow pewnie okolo 80razy w roku.przyjezdzamy bardzo rano bo musimy przygotowac sie do wylewania a to schodzi jak rowniez dlatego,zeby Panstwo wzieli w miare mozliwosci jeden dzien urlopu czasem zamiast dwoch,czy trzech,zrobic to szybko i po nocy wracac 100-150km czasem do domu,lub spac na nastepnej budowie czy szukac kwatery

8wizyta moja u Pana to przede wszystkim zmierzenie grubosci styropianow .jak wczesniej pisalem jest Pan szczesciarzem ze to tylko/az 2cm roznicy:D-nie wszyscy takie szczescie maja,jednak glownym problemem jest tutaj zlosc o te 200zl zaliczki ktora mi Pan rowniez w emailu napisal.oczywiscie zrobie wyjatek bo bardzo zadko juz nie pamietam kiedy zdarzyla mi sie taka sytuacja i odesle Panu pieniazki na konto

Pozdrawiam teka

Edytowane przez teka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIHI,TEKA, ja przed posadzka, jak dostałem listę od Ciebie co mam załatwić tez nie wiedziałem czy mi się uda. Sprzedawcy kręcili nosem. Co ten posadzkarz wymyśla.

Ale parafrazując słowa naszego "wieszcza" ważne nie jest jak się zaczyna ale jak się kończy. A skończyło się bardzo ok. Polecam kolegę TEAK i na kawę zawsze zaproszę. :p

 

autorus bardzo naprawde bylo w ogole byc na takiej budowie,pamiatka na cale zycie

na kawe to obowiazkowo kupie na Orlenie i zalece to wypijemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teka, jakie Ty masz wymagania?

autorus: napisz moze co chcial, bo w sumie z pkt widzenia hurtowni to ja marudny nie jestem i takie "wymysly" dobrego posadzkarza spokojnie moge ogarnac :)

Wgle nie rozumiem dlaczego z Teka jakos tak scislej nie wspolpracujemy

 

fighter1983 uwazaj bo takie bedziesz mial po sobie jak sie dowiem ze tynkujecie ze sam przyjedziesz i za hydraulika bedziesz rozkladal styropiany a przy elewacji od razu szalowal balkony:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx.

Trochę to znaczy ile sie czeka? Potrzebuję na jesień, październik -listopad. Już zamawiać?

 

Ja czekałam trochę ponad 3 miesiące. Ale wolałam to, niż eksperymentować z kimś mało znanym. Pan Darek jest tu polecany od dawna, a mimo to woda sodowa mu nie uderzyła do głowy, jak co poniektórym. Jak chcesz na jesień, to zamów w końcówce lata. Z moich doświadczeń z innymi wykonawcami wynika, że pod koniec roku ciężko jest z terminami, bo każdy chce na Boże Narodzenie, więc sensowne jest zamawianie właśnie na październik - listopad, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś sprawdzoną ekipę do tynków gipsowych?

 

Polecany tutaj wielokrotnie Anatak zrobił się tak popularny że ma wolny najbliższy termin na sierpień :-)

 

Zadzwoń do Bogdana Pyciarza. Robił mi tynki gipsowe. Wyszły super i wszyscy podziwiali. Mam już zamontowane meble i stolarz, ani żaden kamieniarz nie narzekał, że krzywo, czy nie ma kątów. Powierzchnie są gładkie, więc nawet gładzie nie były za bardzo potrzebne, chociaż je zrobiłam i tu się dopiero nacięłam, bo po szpachlarzach dopiero nazostawało niedoróbek. Wiem, bo sama malowałam dużą część pokoi, a jestem perfekcjonistką. Zamiast umalować szybko, chodziłam z halogenem i poprawiałam dziesiątki dziurek i rys. Tel do Bogdana: 505346745.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam kogoś do tynków cementowo wapiennych. Polecany Anatak robi tylko gipsowe. Najbliższy termin już nie sierpień a wrzesień :D

 

Dziękuję

 

Ja polecam Pana Antoniego Poparda do tynków CW . Robił u mnie w 2014 r. Tynki tradycyjne robione ręcznie na budowie. trzeba ich tylko przypilnować przy puszkach elektrycznych bo u Mnie niektóre niestety zbyt głęboko osadzili. Reszta Ok. tel. 694 972 569.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 strony wcześniej były pytania a propos Ma-Box Michał Jurczak.

Właśnie skończył u mnie kotłownie - podłogówka + grzejniki + zbiornik cwu z cyrkulacją.

Właśnie trwa wygrzewanie.

Wszystko profesjonalnie. Jak przyjechali panowie od instalacji licznika gazu to pogwizdali z zachwytu, heh.

Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...