Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

 

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

 

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów,

 

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

 

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

 

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Mogę polecić swoją osobę, mam sporo czasu i właśnie kończę budowę własnego domu, więc jestem bogaty w doświadczenia. Budowałem niedaleko, mam namiary na wykonawców. Efekt moich działań w moim dzienniku budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Przygotowujemy się z żoną do rozpoczęcia budowy domu jednorodzinnego w rejonie Kępy Zawadowskiej na Wilanowie. W styczniu mamy otrzymać decyzję o WZ. Wobec tego rozglądamy się już za polecanym architektem do adaptacji projektu oraz deweloperem i kierownikiem budowy. Czy możecie kogoś polecić? Prawda jest taka, że oboje z żoną jesteśmy bardzo zajęci (do tego mamy małe dziecko ;)) więc nie jesteśmy w stanie realizować budowy w systemie zleceniowym i samodzielnie wszystkiego doglądać. Stąd prośba o referencję dewelopera lub ekipy budowlawnej, która wykona pracę samodzielnie przynajmniej do SSZ. Nie jesteśmy też w stanie wozić materiałów budowlanych ze składu czy zorganizować sanitariatów koparki itp.

 

Przekopałem się przez wątek i widzę wiele polecanych ekip, ale najczęściej są to osobni wykonawcy od prac muratorskich, tynkarskich, dekarskich itp. Natomiast dla nas porządanym rozwiązaniem byłby rzetelny deweloper oraz niezależny kierownik budowy, sprawujący nadzór nad postępem prac.

 

Dom parterowy z użytkowym poddaszem ok. 130 m2 pow. uż. Planujemy zakończyć budowę pod klucz przed grudniem 2018r.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Archtekci: D.W. Bagińscy http://www.baginscyarchitekci.pl/

Kierownik budowy, który nas również przetrenował w hydraulice: Tadeusz Wróbel tel. 602 796 758 - w styczniu na urlopie.

Instalacje sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, BMS i źródła ciepła: zapraszam do nas lub Lukasz Latos http://www.lclatos.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach nadal uważam, że Mirek Gencel to był strzał w 10-tkę z SSO.

 

Ja co prawda jeszcze przed wydaniem PNB ale Pan Mirek Gencel u którego zaklepaliśmy termin w ubiegłym roku, wejdzie na naszą budowę nie prędzej jak wrzesień/październik br.

Może ciut wcześniej jeśli pogoda pozwoli i ktoś po drodze się wykruszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kogoś od elewacji z okolic Halinowa. Dzwoniłem do Ewbud, ale za daleko, a Fighter 1983 tyle razy obiecał mi zrobić wycenę, że już straciłem nadzieję. Dzięki.

odpisuje w miare mozliwosci wg kolejnosci.

dzisiaj odpowiedz na 5 maili, gdzie prawie przy kazdym trzeba sie pochylic i raptem 5 odpowiedzi a juz 4,5h przy komputerze wieczorem.

 

 

Przepraszam za opoznienia w korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu mogę z czystym sumieniem polecić kogoś na białą listę.

Polecam elektryka Pana Mirka tel. 516021131. Instalacja rozłożona profesjonalnie. Najpierw dokładnie wszystko ustala. Doradza. Nie narzeka. Poprawia jeśli chcemy jednak coś inaczej. Nie przeszkadza mu jak się mu patrzy na ręce. Pracuje sam (jak trzeba to od rana do nocy). Cena korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,

 

Jestem tu nowa. Właśnie otrzymałam pozwolenie na budowę, ale wciąż szukam ekipy budowlanej.

 

Może ktoś ma dobre doświadczenia i mógłby kogoś polecić?

Zależy mi jak każdemu na solidnych fachowcach i uczciwej ofercie :)

Dom jest specyficzny, nowoczesny z płaskim dachem.

 

Poniżej link do projektu:

http://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-34/

 

Chcielibyśmy zacząć na wiosnę :)

Zrzut ekranu 2017-01-17 o 09.50.34.jpg

 

kontakt do mnie [email protected]

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc,

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy zacząć na wiosnę :)

 

To nie ma co wybrzydzać - bierz taką, która ma jeszcze termin. Nie będzie tanio ani dobrze (albo przynajmniej jedna z tych cech odpadnie). "Moja" ekipa ma już do końca sierpnia pracę zapewnioną. Sami też ładnych kilka miesięcy na nich czekaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na "naszą" ekipę czekamy chyba od września/października ubiegłego roku. Na naszą budowę wejdą jakoś pod koniec lata, czyli w sumie prawie rok...

Dobre ekipy, znające się na rzeczy mają zapewnione zlecenia i terminy trzeba u nich zaklepywać dużo wcześniej. No chyba że ktoś po drodze wypadnie z kolejki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma co wybrzydzać - bierz taką, która ma jeszcze termin. Nie będzie tanio ani dobrze (albo przynajmniej jedna z tych cech odpadnie). "Moja" ekipa ma już do końca sierpnia pracę zapewnioną. Sami też ładnych kilka miesięcy na nich czekaliśmy.

 

Chyba jedna z najgorszych rad. Bierz co jest a później płacz.

 

Budujesz się raz na kilka lat (lub na całe życie) - lepiej odczekać te pół roku i mieć pewność, że ekipa przyłoży się do pracy. Kilka wątków na forum już jest jak to wprowadza się opóźnia bo fachowiec parę rzeczy popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Poszukuję sprawdzonej firmy odnośnie brukarstwa. Chodzi mi o projekt, wizualizację oraz solidne wykonanie - kompleksowo.

Oraz ekipy odnośnie zagospodarowania zieleni wokół domu.

Najlepiej okolice Ostrowi Mazowieckiej - oczywiście firma może być i z daleka, tylko aby było wszystko zrobione bardzo dobrze :)

 

z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladam dwie kolejne doskonale ekipy do swojej listy:

 

GLAZURA - VADIOL :) I co tu mozna napisac, kiedy na tym Forum chyba wszystko w temacie "VADIOL" zostalo napisane :) Super profesjonalizm, ogromna wiedza o materialach (to wazne z punktu widzenia inwestora), wszystko sprawdzone i przemyslane (tu nie ma miejsca na bledy, ktore w przypadku specyficznych plytek moga droooogo kosztowac :) A poza tym, to personalnie ogromna przyjemnosc spotkac tak madra osobe. Warto czasem podyskutowac troche o filozofii, sztuce, psychologii czy polityce poznym popoludniem .. tak dla odmiany ;)

 

PARKIETY DREWNIANE - http://www.parkietkomplex.eu/ czyli Pan Tadeusz Wozniak ktory tez na FM sie pojawia i wielokrotnie byl polecany. Co ja moge napisac, same OH i AH !!. Przede wszystkim finalny produkt jest przefantastyczny. W naszym przypadku deska olejowana, wykonana w calosci na ogrzewaniu podlogowym, wybarwiana specjalnie (ciemniejsza i bardziej intensywna wersja debu). Swietna ekipa ktora wpadla i w 4 dni! Ogarnela cala robote. Ale przede wszystkim Pan Tadeusz ktory poswiecil nam baaaaardzo duzo czasu. Zeby wybrac odpowiednie kolory, dlugosci desek etc. I wszystko milo i sympatycznie. Serdecznie polecam, mozecie sie na mnie powolywac :)

Edytowane przez Mikolaj5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale którego roku ? Chyba nie 2017? Bo jeśli tak to marnie widzę na to szanse. Na dobrą ekipę się czeka.

Ja zamawiałem jesienią 2013 i czekałem do czerwca 2014.

 

No nie do końca tak jest, ja bym tak od razu nie straszył - rozumiem, że jest moda na internetowe budowanie bo jest to bardzo wygodne np. skopiować 10 adresów email (ewe. tel.) wykonawców i wysłać im zapytania ofertowe (ewe. zadzwonić), potem sprawdzić o nich opinie i wybrać tego"najlepszego", ale czasami warto ruszyć jednak w teren, poszukać po okolicznych budowach, popytać ich właścicieli, ewentualnie wstąpić do pobliskiego składu i tam też zagadać. Z doświadczenia wiem, że warto - jak mnie wystawiła taka "polecana" ekipa (po za chlubnymi wyjątkami to uważam, że im ktoś ma więcej zleceń tym mniej mu zależy i mniej się stara, przynajmniej takie wrażenie sprawiają) to w taki sposób znalazłem ludzi praktycznie od ręki (na za miesiąc) bo mieli akurat przerwę. Każdy medal ma dwie strony i nie zawsze czekanie na polecaną ekipę daje gwarancję dobrej roboty (czego dowodem są nawet wpisy na tym forum), tak samo jak nie każda ekipa wzięta z ulicy to gwarancja partaniny. Nawet najbardziej polecane firmy, to tylko ludzie, za pół roku mogą pracować gdzie indziej, zwłaszcza, że nie każdy szef robi ze swoimi pracownikami. Do tego proszę pamiętać też o kosztach - jak ktoś ma gdzie mieszkać i nie buduje z kredytu to faktycznie rok w tę czy tamtą nie robi różnicy, ale jeżeli wynajmuje mieszkanie i zastawia hipotekę to straty mogą iść w dziesiątki tysięcy - konkretniej to wzięcie kredytu ponad rok temu oznaczało marże poniżej 1%, a dzisiaj nikt wam już takiej nie da. Co będzie za pół roku, rok? raczej tylko w górę. Tak więc moja rada jest taka, żeby owszem podzwonić po wykonawcach polecanych w internecie, ale także ruszyć w teren, bo tak naprawdę tych pierwszych w stosunku do całego rynku jest może jakiś promil albo i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...