Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Witaj

 

Dziękuje za zainteresowanie postem. Koza (piec wolnostojący) działa inaczej niż tradycyjny kominek bo przekazuje ciepło przez promieniowanie. Pierwsza napotkana przeszkoda ją akumuluje, dlatego pomysł cegły na ścianę komina. Radiator na rurze kominowej będzie znakomitym uzupełnieniem funkcji grzania bowiem dym/powietrze ze spalenia posiada znaczną temperaturę.

 

Spróbuje zrezygnować z fugi ... na rzecz zaprawy murarskiej z gruboziarnistego piasku.

 

ps. Zamieszczone zdjęcie to mój, już obłożony komin z płytki ceglanej o grubości 2,5 cm :)

Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czemu nie podoba Ci sie zaprawa do spoinowania gotowa? Za droga? Przeciez tego pojdzie Ci moze z worek za 40 zl :)

 

p.s. koza dziala tak samo, jak kominek, tylko jest ladniej wykonana. Niewiele Ci sie ta sciana nagrzeje. Tym bardziej, jesli dobrze zrozumialem, jak bedzie stala sobie przed tym murkiem. Moze gdybys zrobil sobie dwa murki z cegly szamotowej po obu stronach kozy i jeszcze za nia wymurowal, to troszke by sie zakumulowalo tego ciepla, ale nie az tak znow znaczaco.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

proszę o pomoc. jedną ścianę sypialni chciałabym pokryć białą cegłą nie wiem jednak co wybrać ani gdzie szukać. Próbowałam przekopać się przez to forum jednak ilość informacji jest dla mnie przytłaczająca i zwyczajnie nie mam czasu zgłębić tego tematu a wiem, że są tu osoby, które znają się na rzeczy. Chciałam uzyskać efekt jak na zdjęciach poniżej:

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.kuchenny.com.pl%2Fgaleria%2Fbiala_cegla_elkamino_w_kuchni_110314.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.kuchenny.com.pl%2F1163-5-biala-cegla-na-scianie.html&h=450&w=600&tbnid=6gR8Hd_9sgH65M%3A&zoom=1&docid=ty5N2_Ak4inp-M&ei=mEoYVKbgBIK_ygOFvoG4Bg&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CGYQMyg8MDw&iact=rc&uact=3&dur=509&page=5&start=49&ndsp=14

 

http://www.urzadzamy.pl/galeria/biala-cegla-we-wnetrzu-projekty-wnetrz-z-ceglana-sciana,10947/6724/46709/?full=1

 

Będę wdzięczna za wskazówki gdzie mogę taką cegłę kupić i jakiej fugi muszę użyć żeby uzyskać podobny efekt. Zależy m, żeby te cegły (płytki klinkierowe?) nie wyglądały sztucznie, plastikowo.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość (kompletnie nie znam się na tematach budowlanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plytka, to elkamino, ale nie wierz nikomu, szczegolnie elkamino, ze maja biala fuge. Jedyna biala widzialem w leroy merlin firmy Stone Master, ale radze najpierw kupic maly woreczek i sprawdzic, czy ma taka barwe. Najlepiej od razu zalozyc, ze sie pomaluje na bialo calosc. Gdzies wyzej znajdziesz zdjecia u mnie takiej cegly z fuga niestety jakas kremowa "extra biala", ktora i tak jest 3x bielsza od tej z elkamino.

 

a tak ta "biala" z elkamino:

20140716_001801.jpg

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie podoba Ci sie zaprawa do spoinowania gotowa? Za droga? Przeciez tego pojdzie Ci moze z worek za 40 zl :)

 

A nie, po prostu .... eksperymentuje :p

 

Ta ściana to przedsmak całości. Pokazałem komin ale zrobiłem kuchnie, a w planach jeszcze hol, łazienka i klatka schodowa. Uzbiera się ponad 50 m2.

 

ps. Fugę już wykonałem. Posłużyłem się gotową mieszanką murarską firmy Weber + trochę szarego barwnika do farb na bazie wodnej. Koszt worka 25 kg poniżej 20 zł. Fuga nie jest gładka, po przetarciu pędzlem widać gruboziarniste kruszywo/piasek ale taki efekt chciałem osiągnąć. Polecam jako alternatywę do fugi sklepowej i gdy zagruntuje pokażę zdjęcie z bliska.

Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupe metrow masz, sam kladles?

 

Ja mam kominek, sciane w salonie, komin w jadalni, kolo komina w gabinecie i sciane w dwoch lazienkach - razem kolo 25m2 (plus prawie 5m plytki ceramicznej w formacie cegly z szeroka fuga w kuchni) i mam dosc klejenia cegielek na na nastepne 20 lat, a musze wykleic jeszcze caly cokol dookola domu i slup klinkierem i juz mnie szlag trafia na sama mysl.

 

Robiles metoda polsucha ta fuge? Daj jakies zdjecie. Weber tez ma fugi do klinkieru w jakiejs smiesznej cenie - robi sie dobrze, choc kolor zupelnie nie odpowiada temu na wzorniku (zeby odpowiadal, trzeba dac 2x wiecej wody, niz podaje producent, a wowczas fuga jest miekka i sie sypie). W kazdej fudze do klinkieru ziarno widac, ale sa tez fugi z trasem, czyli gruboziarniste.

 

A co Ty chcesz gruntowac? Chyba impregnowac?

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Oto moja ściana :)

płytki ceglane z elkamino - Stara Cegła Naturalna, fuga wapienna

Polecam bardzo tą firmę, dostałam próbki płytek i fugi gratis, cała dostawa przyszła bez zastrzeżeń, a jak się okazało, że potrzebuję jeszcze impregnatu to dosłali w jeden dzień.

Ta ściana jest w kuchni (zdjęcie robione wieczorem) - w dzień jaśniejsza wygląda bardzo naturalnie :)

sciana.jpg

 

Jedyny problem jest taki, że zostało mi trochę materiału - 1,3 m płytek, 10 szt płytki narożnej, ok 7kg fugi i całe opakowanie kleju. Próbuję zwrócić, przez telefon pan zapewniał że przyjmą, ale na razie nie mam odpowiedzi na maila. Jeśli nie będą chcieli zwrotu to może ktoś z Was chciałby ode mnie odkupić ten materiał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy ktoś spotkał się kiedyś z cegłą (lub inną podobną okładziną), jak na tym zdjęciu:

 

ceg2.jpg

 

ceg1.jpg

 

Więcej zdjęć i w większym rozmiarze tu:

 

http://www.homedsgn.com/2014/11/23/7x18-by-ahl-architects-associates/

 

Wygląda to na malowaną ceramikę lub coś podobnego z uwagi na drobne niedokładności i różnice wymiarów. Gipsowe panele 3d to niestety nie to samo, bo są zbyt dokładnie wykonane i nie dają podobnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wyglada na to , ze jestem jedyna osoba na forum, ktora w zyciu nie wzielaby juz fug z elkaminodom.

Mi wyslali 3 zupelnie rozne kolory. Nie mieli nic na swoje wytlumaczenie.. Pierwszy zamowilam z plytkami- szary.. wyslali za malo, wiec poprosilam o wiecej- wyslali baaardzo ciemno szary- okropny.. Na reklamacje wyslali trzeci- prawie bialy. Wyszla tragedia

Efekt ochydny. Elkamino nie mialo pomyslu , co z tym mozna zrobic. Na moim watku chyba nadal sa zdjecia. Sciana tylko do przemalowania na bialo. Na szczescie nie mieszkam w tym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupe metrow masz, sam kladles?

 

Ja mam kominek, sciane w salonie, komin w jadalni, kolo komina w gabinecie i sciane w dwoch lazienkach - razem kolo 25m2 (plus prawie 5m plytki ceramicznej w formacie cegly z szeroka fuga w kuchni) i mam dosc klejenia cegielek na na nastepne 20 lat, a musze wykleic jeszcze caly cokol dookola domu i slup klinkierem i juz mnie szlag trafia na sama mysl.

 

Robiles metoda polsucha ta fuge? Daj jakies zdjecie. Weber tez ma fugi do klinkieru w jakiejs smiesznej cenie - robi sie dobrze, choc kolor zupelnie nie odpowiada temu na wzorniku (zeby odpowiadal, trzeba dac 2x wiecej wody, niz podaje producent, a wowczas fuga jest miekka i sie sypie). W kazdej fudze do klinkieru ziarno widac, ale sa tez fugi z trasem, czyli gruboziarniste.

 

A co Ty chcesz gruntowac? Chyba impregnowac?

 

Ja kupowałem cegiełki u producenta, i też polecał tę zaprawę do fugowania. Wybrałem jednak zaprawę do klinkieru (nie fugę) kreisel pozmur, ze względu na to, że wystepuje w kilku kolorach.

 

Do samego procesu fugowania polecam pistolet do silikonu(taka zamknięte tuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kurcze, wyglada na to , ze jestem jedyna osoba na forum, ktora w zyciu nie wzielaby juz fug z elkaminodom.

Mi wyslali 3 zupelnie rozne kolory. Nie mieli nic na swoje wytlumaczenie.. Pierwszy zamowilam z plytkami- szary.. wyslali za malo, wiec poprosilam o wiecej- wyslali baaardzo ciemno szary- okropny.. Na reklamacje wyslali trzeci- prawie bialy. Wyszla tragedia

Efekt ochydny. Elkamino nie mialo pomyslu , co z tym mozna zrobic. Na moim watku chyba nadal sa zdjecia. Sciana tylko do przemalowania na bialo. Na szczescie nie mieszkam w tym domu.

 

Najlepiej zobaczyć kolory na własne oczy i dokonać wyboru. Ja gdy jechałam [moderowano] to miałam plan kupić cegiełki jasne i fugę ecru. Jak przyjechałam i zobaczyłam na żywo te cegłę położoną to od razu zmieniłam zdanie. Wybrałam brązowo-beżową i fugę szarą. Jestem b. zadowolona z efektu i na pewno wkleję fotkę, ale brakuje mi kinkietu co by pasował i "zrobił efekt". Acha, wybrałam cegły na kawałek ściany w salonie (240cmx269cm)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobaczyć kolory na własne oczy i dokonać wyboru. Ja gdy jechałam [moderowano] to miałam plan kupić cegiełki jasne i fugę ecru. Jak przyjechałam i zobaczyłam na żywo te cegłę położoną to od razu zmieniłam zdanie. Wybrałam brązowo-beżową i fugę szarą. Jestem b. zadowolona z efektu i na pewno wkleję fotkę, ale brakuje mi kinkietu co by pasował i "zrobił efekt". Acha, wybrałam cegły na kawałek ściany w salonie (240cmx269cm)

 

Pozyczka.. ja wiedzialam doskonale, jaki kolor fugi chce. Elkamino jako kolor JASNOSZARY wyslalo mi 3 worki. Z rzekomo ta sama fuga. Po wyschnieciu byl kolor jasno szary z worka nr 1 - potem bardzo ciemno szary z worka nr 2.. a na to wszystko wyslali worek nr 3 (jasno szary oczywiscie) , ktory okazal sie byc kremowy. Ogolnie ochyda na scianie. I cala cegielka jak dla mnie jedynie do przemalowania na bialo. Pozdrawiam. (cala sytuacja jest opisana dokladnie kilka stron wczesniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Chciałbym w swoim salonie wyłożyć ścianę telewizyjną płytkami ciętymi ze starej cegły. Szukałem na forach gdzie to można kupić ale wpisy zazwyczaj są stare (przed 2012) i pewnie wiele się zmieniło. Zależy mi na wykonaniu "starego muru". Możecie polecić jakiegoś producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...