Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

Mam pytanie w sprawie " ożywienia" koloru cegły klinkierowej.

Zakupiliśmy płytki ręcznie formowane model Zinnia firmy Vandersanden

Po przyklejeniu płytek i fugowaniu płytki zrobiły się szarawe... Czyszczenie ich szczotka ryżowa nie przynosi rezultatu :(

Co zrobić by odzyskały swój kolor?

Czy zaimpregnowanie płytek po zafugowaniu przywróci ich kolor ?

 

Na zdjęciu widać lewą ścianę prawie całą zafugowaną ( wygląda jakby była za mgłą.. ) a prawą jeszcze prawie całą w "żywych" kolorach..

 

20150322_212927.jpg

 

20150322_212937.jpg

20150322_212937.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IMO ta mgła to efekt optyczny jaki dała ciemna fuga. Rozmyła ona jasne odcięcie pomiędzy cegłami. Może spróbuj zaimpregnować kawałek (mało widoczny) przed fugowaniem. Przymierzam się do samodzielnego kładzenia cegieł i molestując sprzedawce powiedział mi że dobre impregnaty lekko podkreślają barwę cegieł. Wiem że są dwie szkoły impregnowania, przed i po fugowaniu. Jest to opinia sprzedawcy, nie moja. Jak tylko wykleję u siebie to wrzucę fotki i podzielę się swoim nabytym doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam nasza swiezo polozona cegle w pokoju dziennym w raz z garscia pytan:-) Jest to plytka firmy Stone Master LOFT BRICK, jesli jest ktos kto jej uzywal lub slyszal cokolwiek to bardzo prosze o opinie jak sie sprawuje, czy jest ktos kto malowal ja farba, impregnowal lub zostawil bez impregnacji? Ja jestem jeszcze przed impregnacja mojej, w sklepie polecili impregnat tej samej filmy Stonesil. Czy jest juz ktos kto uzywal tego impregnatu?

 

[ATTACH=CONFIG]307741[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307742[/ATTACH]

 

Bardzo mi się podoba efekt :) LEDy będą*podświetlały tę ścianę z góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo najlepiej jakby byly rowne, mozna korygowac iloscia kleju ale moze to byc bardzo dluga i mozolna praca, tym bardziej, ze w zaleznosci od producenta - same plytki moga znacznie roznic sie gruboscia i wymiarami. Tak bylo u mnie wiec nawet wylozenie (a pozniej fugowanie) ich na prostej scianie bylo duzym wyzwaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Kochani mam pytanie, nie wiem czy dobrze trafiłam z tematem... Poszukuje informacji na temat imitacji piaskowca w kuchni - zamiast płytek. Wszystko co można znaleźć to informacja, że piaskowiec pięknie wygląda :rolleyes: i pytania o czyszczenie. No więc jak to jest z tym piaskowcem, a ściślej mówiąc z gipsowa imitacją? Ma ktoś, możecie coś powiedzieć na ten temat? W salonie na bank bedzie jaśniutki gips, czy może nawet tapeta z 3mm kamieniem, ale zastanawiam się nad kuchnią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalaczam nasza swiezo polozona cegle w pokoju dziennym w raz z garscia pytan:-) jest to plytka firmy stone master loft brick, jesli jest ktos kto jej uzywal lub slyszal cokolwiek to bardzo prosze o opinie jak sie sprawuje, czy jest ktos kto malowal ja farba, impregnowal lub zostawil bez impregnacji? Ja jestem jeszcze przed impregnacja mojej, w sklepie polecili impregnat tej samej filmy stonesil. Czy jest juz ktos kto uzywal tego impregnatu?

 

[attach=config]307741[/attach][attach=config]307742[/attach]

 

pięknie wygląda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z drzwiami w ścianie wyłożonej płytką z cegły ?

Czy najpierw trzeba montować drzwi z opaskami regulowanymi , czy może najpierw cegła a opaska z drzwi na wierzch ?

Chciałabym już położyć płytki z cegły a drzwi dopiero za jakiś czas ( chyba po zamieszkaniu )

Czy da się tak zrobić ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw drzwi potem cegła lub jesli chcesz teraz cegłę to zostawiasz miejsce wolne-nie kleisz cegieł w miejscu oscieznicy.

tak robiłem z parkietem zostawiłem miejsce

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/6Kwietnia201402?noredirect=1#6043745894831832866

potem parkiet i na koncu ostani rząd cegieł znaczy się płytek bo do cegły im daleko

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/12Lutego2015ListwyPrzypodOgowe?noredirect=1#6118699492120074306

jeszcze przydałoby sie zasilikonować to miejsce pomiedzy płytką a parkietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie pomyslałem o jednym problemie.

jak dojedziemy cegłą do oscieżnicy to ona zlicuje się z cegłą

zakładam ze grubosc oscieznicy jest podobna do grubosci cegły - moze to smiesznie wyglądać.

lampki i kontakty kręciłem na cegłę ale to mała powierzchnia i stosunkowo gładka struktura cegły dlatego kontakty nie odstają a lampki swiecą równo

http://images67.fotosik.pl/779/119060ead17fba86med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie pomyslałem o jednym problemie.

jak dojedziemy cegłą do oscieżnicy to ona zlicuje się z cegłą

zakładam ze grubosc oscieznicy jest podobna do grubosci cegły - moze to smiesznie wyglądać.

]

 

Hmm.....no właśnie . I teraz nie wiem czy jednak przed czy po :D

Czy może lepiej będzie wyglądać opaska jednak na cegle . Z drugiej zaś strony cegły nie są jednakowej grubości to jak dam opaskę na cegłę mogą być dziury i nierówności :sick: I bądź tu mądry....że też akurat tam muszą być te drzwi ......

 

Ma ktoś może ścianę w cegle z drzwiami ( z opaską regulowaną ) pochwalcie się jak to u Was jest zrobione i jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - nasze drzwi w ceglanej, grubej ścianie. Framuga regulowana jest na cegle:

http://images70.fotosik.pl/525/e81d2ceb91ae25cam.jpg

O i jeszcze jedno znalazłam - niestety nie mam żadnej fotki drzwi otwartych

 

http://images67.fotosik.pl/577/8ada11f8fd303b37m.jpg

Edytowane przez kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szpary pewnie są - wynika to choćby z faktu, ze fugi w naszej cegle są wklęsłe. Cegły też nie są idealnie równe. Ale wygląda to dobrze. Moim zdaniem - raczej naturalnie, tak, jakby drzwi zostały zamontowane w istniejącej wcześniej, prawdziwej starej ceglanej ścianie. Był to zabieg celowy. Mogliśmy najpierw zainstalować drzwi, a potem dopiero obłożyć je ceglanymi płytkami. Ale wybraliśmy takie właśnie rozwiązanie, w którym framuga została założona na istniejącą ścianę z cegły. kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...