Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

A może płytki imitujące cegłę. Bo cegłę to trzeba chyba zaimpregnować żeby się nie kurzyła i nie kruszyła zanadto. Bardzo ładnie wykonane płytki ma firma BRICK. Widziałam ostatnio w salonie w Szczecinie. Na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od cegły. brick.jpg Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam dylemat. może pomożecie. chcę zrobić w pokoju ścianę ze starych cegieł. dokładnie to chodzi mi o takie płytki zrobione ze starych cegieł. namierzyłem firmę, która ma to w ofercie i mam do nich blisko. aktuelnie mogę kupić płytki ceglane z cegieł rozbiórkowych w budyny z ok. 1920 roku. Wszystk mi pasuje tylko nie wiem czy ładniejsze będą płytki zrobione z brzegów cegły - oni to nazywaja z lica, czy takie ze środka. Z tego zo widze to te ze środka cegły mają ostre krawędzie i są tańsze. Mi się to nawet bardziej podoba bo ściana wtdy rónwniejsza. Ale moja żona upiera się na te drugie bo mówi że to bardziej naturalne jak mur ze starych cegieł. Tak więc mam do wyboru:

płytki ceglane ze starych cegieł z lica [MODEROWANO]

albo takie stare cegły na ścianę ze środka cegły [MODEROWANO]

 

Które wg was będą ciekawsze?

 

Bart

 

Nie wiem, z uwagi na moderację, czy to faktycznie była sprytnie zakamuflowana reklama czy nie - w każdym razie odpowiem - może się komuś przyda. Sam kupowałem płytki cięte z rozbiórkowej, poniemieckiej cegły. Moja cięta była nietypowo, tak, że każda płytka miała i "lico" i cięcie (cegła 12x12 czyli cięta wzdłuż i na pół). Wykorzystałem obydwie wersje - z licem na ścianę (foto poniżej) i te z bardziej gładką powierzchnią na podłogę w wiatrołapie licząc, że gładsze będzie łatwiejsze w utrzymaniu czystości (wraz z mniej wybieraną fugą). I powiem szczerze, że efekt jednak jest dużo lepszy przy zachowaniu oryginalnej, bardziej porowatej struktury. Zdjęcia podłogi dodam niebawem dla porównania, tam zastosowałem fugę grafitową.

 

20151211_133603.jpg

20151211_133618.jpg

20160108_105946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Miło, że się podoba.

tu jeszcze w trakcie fugowania:

20151208_212428.jpg

 

Żeby nie było, że się tylko chwalę. Takie cegły, nawet cięte jako "płytki" spokojnie można wykorzystać na podłogę (u mnie cały wiatrołap - jak wspominałem - tylko tą ciętą, gładszą stroną do góry) - po przyklejeniu na kleju elastycznym oraz zaimpregnowaniu zdają się być bardzo wytrzymałe... tu wykorzystane wokół kominka (trochę mi zostało), zdjęcia jeszcze bez fugi:

20151213_194356.jpg

20151224_154905.jpg

 

 

ivy17 - lampy akurat z sieciówki (chyba LM), jakaś najtańsza wersja, kupiona tylko z uwagi na żarnik... chyba, że chodzi o tą zabytkową - to lampa sygnałowa wytargana gdzieś na targu staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze cegła w przedpokoju. Nie wiem czy wyraźnie to widać - ale faktura jest zupełnie inna (czasem widoczne są ślady po cięciu), osadzenie też bardziej wypoziomowane, węższe fugi no i powierzchnia gładsza. Niestety nic nie mogę jeszcze powiedzieć o trwałości - ale widziałem kiedyś cegły na podłodze w przedsionku restauracji, więc ufam, że nie będzie źle.

20160211_230318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie posiadam wyłożoną w salonie płytkę kamienną ARUBA 2 białą musiałem ją pomalować niestety na biało ( zwykłą białą farbą). Moje pytanie czy teraz trzeba je zaimpregnować czy taki pomalowany kamień i zaimpregnowany w przyszłości będzie można znowu ponownie pomalować ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może pokusił się o postawienie ceglanej ściany z cegły pełnej nowej? Marzy mi się taka ściana, początkowo chciałam kupować cegłę rozbiórkową ale obawiam się jej pochodzenia, że to będzie jakaś cegła z obory. Wymyśliłam zatem, że może postawimy ścianę z nowej cegły i spróbujemy ją trochę postarzyć, co o tym myślicie? Koszt cegły ten sam, ale odpada problem ewentualnego transportu (przyjechałaby z innymi materiałami, więc nie trzeba by dodatkowo płacić) i wątpliwości co do jakości/pochodzenia. Jak ewentualnie zabrać się do takiego postarzania? Piaskowanie? Wolałabym zrobić to samodzielnie, żeby nie było dodatkowych kosztów, no sama nie wiem... Płytka imitująca cegłę odpada, chcę prawdziwą, murowaną ścianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ścianę z normalnej cegły klinkierowej, ale nie pełnej tylko dziurawki.

Mnie akurat zależało na nie postarzanej, ale przecież producenci mają w ofercie także udającą starą cegłę.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir mają, tylko niestety taka cegła kosztuje dużo więcej :rolleyes: mi też nie chodzi o efekt jakiejś super starej cegły, ale nie chciałabym, żeby ta cegła była zupełnie gładka. Wrzucam dla przykładu 2 zdjęcia, które znalazłam na tym wątku:

1. piwnica, zdjęcie zapożyczone od Eugeniusza_, tak wygląda ta cegła o której piszę, mamy jej trochę na budowie; patrząc na tą piwnicę myślę, że efekt mógłby być całkiem ok :) 37ff15bafc46006d.jpg

2. efekt, jaki mniej więcej chciałabym uzyskać z tej cegły, zdjęcie zapożyczone od emi601.DSC01614.jpg

37ff15bafc46006d.jpg

DSC01614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam podobny problem, co Abunia: chciałbym połozyć płytki ceglane albo klinkierowe na ścianie starego domu, która jest pokryta tynkiem cementowo-wapiennym. I tak się właśnie zastanawiam, czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...