Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

co prawda widok zasłania rusztowanie, ale co tam - pochwalę się moim spełnionym marzeniemDSC_0041.JPG?gl=PL stara cegła skalna- elkamino

 

Anutka2 wytłumacz mi proszę różnicę w kolorze tej cegły, chodzi mi o to,ze w prawym górnym rogu znacznie różni się od pozostałej części, czym to jest spowodowane? fuga czy impregnat, a może jeszcze cos innego? od jakiegoś czasu rozważam zakup cegły skalnej z elkamino, ale ona na każdym zdjęciu wygląda inaczej, a jak widziałam próbki w sklepie to mnie nie zachwyciła-strasznie blada :( a chciałabym na swojej ścianie uzyskać dokładnie taki efekt jak u Ciebie. A może inny posiadacz cegły skalnej pomoże? jakieś fotki jak najbardziej oddające kolor rzeczywisty + informacja z jaką fugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do stegu :

Jestem zainteresowany płytka Boston widziałem w mojej okolicy tylko parme i to w trzech sąsiednich miastach . Chciałbym zobaczyc na żywo gray a przede wszystkim moonlight ponieważ odcień zapewne różni się od tego z komputera , można dostać jakieś próbki ? Lub sklep gdzie można zobaczyć na żywo w okolicy Pszczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stegu :

Jestem zainteresowany płytka Boston widziałem w mojej okolicy tylko parme i to w trzech sąsiednich miastach . Chciałbym zobaczyc na żywo gray a przede wszystkim moonlight ponieważ odcień zapewne różni się od tego z komputera , można dostać jakieś próbki ? Lub sklep gdzie można zobaczyć na żywo w okolicy Pszczyny ?

 

Dzięki za zainteresowanie marnon :)

Najlepiej skorzystaj z naszej wyszukiwarki miejsc, gdzie można kupić nasze produkty: http://www.stegu.pl/gdzie-kupic/

Co do wskazówek dotyczących Twojego miejsca zamieszkania to już ślemy na prv :)

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się dzięki przedstawicielowi regionalnemu znaleźć sklep gdzie maja Boston jednak niestety wybrałem się tam wczoraj po pracy i pocałowałem klamkę ponieważ sklep wyjątkowo zamknęli szybciej . Mając już dość wycieczek po śląsku zdecydowaliśmy że kupujemy Parme i jak będzie potrzeba przemalujemy na inny kolor . dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Udało nam się dzięki przedstawicielowi regionalnemu znaleźć sklep gdzie maja Boston jednak niestety wybrałem się tam wczoraj po pracy i pocałowałem klamkę ponieważ sklep wyjątkowo zamknęli szybciej . Mając już dość wycieczek po śląsku zdecydowaliśmy że kupujemy Parme i jak będzie potrzeba przemalujemy na inny kolor . dziękuję za pomoc

 

Dzięki marnon za informację :) Przykro nam, że nie miałeś szansy zobaczyć Bostona na żywo :( Cieszymy się jednak, że przekonała Cię Parma :)

Jeśli będziesz miał jakieś pytania na temat montażu lub ew. przemalowania to pisz śmiało! Pomożemy :) Btw. już teraz możemy podpowiedzieć, że Parma jest płytką gipsową a więc koniecznie przed malowaniem musisz ją zagruntować http://www.stegu.pl/produkt/grunt-stegu/ by płytka nie "piła" farby a była nią po prostu pokrywana.

Pozdrawiamy ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stegu, a czy te cegiełki Parma trzeba malować, czy mogą sobie zostać takie "naturalne" w swej bieli? Mam je w salonie na jednej ścianie i tak się zastanawiamy czy je malować czy nie...?

 

Juniorka, wszystko zależy od Ciebie :) Czy podoba Ci się "naturalny" kolor Parmy, który jest w wersji "white" czy chcesz zmienić odcień bieli np. na maksymalnie jasny/śnieżny :) Druga sprawa - jak długo masz już Parmę na ścianie? :)

Jeśli zdecydujesz się na to by pozostać przy naszym białym kolorze to warto byś Parmę zaimpregnowała Żywym Kolorem do kamienia: http://www.stegu.pl/produkt/zywy-kolor-do-kamienia/ o ile oczywiście już tego nie zrobiłaś ;) Tak czy siak, jeśli kiedyś w Twojej głowie pojawi się chęć zmiany aranżacji to Parmę możesz pomalować na dowolny kolor (widzieliśmy nawet Parmę w zieleni ;)), ale wcześniej koniecznie musisz ją zagruntować, o czym pisaliśmy powyżej m.in. marnonowi :)

Btw. Jeśli znajdziesz chwilę czasu to podeślij nam proszę fotki (nasz e-mail to: [email protected]) swojej Parmy na ścianie :) Jesteśmy ciekawi Twojej realizacji i aranżacji :)

Pozdrawiamy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy ma ktoś cegły w kuchni nad blatem? Jeśli tak to proszę o opinie jak się sprawują - czym impregnowane? Czy nie zmieniły koloru, czy czyszczenie jest uciążliwe. Proszę też o zdjęcia :) Zastanawiam się czy robić ją nad blatem, gdzie jest kuchenka, czy na ścianie z oknem, a nad blatem z kuchenką szybę ? Poradźcie, a ja daję przykładowe fotki :)

 

Czy uważacie, że stosując cegłę, można zastosować ją tylko w jednym miejscu domu, czy lepiej też jakiś akcent w innym pomieszczeniu zastosować ?:) Czy cegła fajnie będzie wyglądać z tynkiem a'la beton?

 

Czy fajnie wygląda kominek (nowoczesny) z cegły i wtedy zrobić kominek plus w kuchni, czy lepiej kuchnia i ściana w salonie (albo tylko jakiś mały element), a kominek z tynku betonowego? kuchnia okno.jpgkuchnia blat.jpgkominek.jpgkominek beton.jpgsalon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fkfk1,

 

My mamy cegłę nad blatem kuchennym (płytki ceglane z elkamino zaimpregnowane ich impregnatem - jakimś innym niż w salonie - cegły pozostały matowe). Nad samą kuchenką mamy szybę hartowaną. Wygląda wg mnie dobrze. Mam tylko stare zdjęcia:

 

 

http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg

 

 

I jeszcze z perspektywy jadalni:

http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg

 

Cegłę mamy tez w innych miejscach domu, bo lubimy. Na ścianie w kuchni, na ściance w jadalni i w salonie. Wszystko jest kwestią gustu. Rób jak Ci serce podpowiada:yes:

Edytowane przez kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fkfk1,

 

My mamy cegłę nad blatem kuchennym (płytki ceglane z elkamino zaimpregnowane ich impregnatem - jakimś innym niż w salonie - cegły pozostały matowe). Nad samą kuchenką mamy szybę hartowaną. Wygląda wg mnie dobrze. Mam tylko stare zdjęcia:

 

 

http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg

 

 

I jeszcze z perspektywy jadalni:

http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg

 

Cegłę mamy tez w innych miejscach domu, bo lubimy. Na ścianie w kuchni, na ściance w jadalni i w salonie. Wszystko jest kwestią gustu. Rób jak Ci serce podpowiada:yes:

 

 

Piękne wnętrze! Mogłabym prosić zdjęcie z bliska zakończenia tego paska z cegieł, jak to wygląda z boku? I jakbym mogła zapytać albo zobaczyć co trzymacie w tej wnęce meblowej po lewej :) zastanawiamy się, czy też takiej nie zostawić, czy normalnie szafkę? Co radzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi próbki z ELKAMINO i naturalne wydają mi się zbytnio pomarańczowe, a skalne za bardzo beżowe :/ Już sama nie wiem co robić. Wstawiam kilka zdjęć w jakim stylu będą wnętrza. (płyt betonowych nie będzie, tylko tynk ala beton). Uważacie, że dać cegiełkę na ścianie w korytarzu i słupek przy telewizorze (tak jak na zdjęciu, co jest taki filar koło tv), czy sobie darować i iść bardziej w ten beton. Podłoga w korytarzu to będą szare duże płytki.p3.jpgp2 (2).jpgp2 (1).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fkfk1

 

Przepraszam, nie wchodziłam na FM i nie zauważyłam Twojej odpowiedzi. Postaram się zrobić zdjęcie płytek ceglanych z boku. Wystają ze ściany, ale nas to nie razi.

 

Co do wnęki, to znajduje się w niej płytsza szafka 60 - u nas na lekarstwa, a pod spodem mikrofala (taka nie w zabudowie).Lekarstwa są poza zasięgiem dzieci. Mikrofali nie widać, a jest łatwo dostępna. W sumie mogłaby tam być normalnej głębokości szafka. Nie przeszkadzałoby to w użytkowaniu.

 

Cegła Elkamino naturalna z domieszką gotyckiej i skalnej (łącznie było ponad 20 m w tym po 1 m gotyckiej i skalnej).

Edytowane przez kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) My każdego teraz pytamy o opinię i pojawiły się głosy, że chcemy nowoczesne wnętrze (połączenie loftu ze skandynawskim), a cegła nie jest nowoczesna. Nie zgadzam się z tym, bo obecnie cegła jest na TOPIE jeśli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrz. Ogólnie też mówią, że np. w wąskim i długim korytarzu też będzie kiepsko, a tam chcieliśmy...

Sama uważam, że pasować będzie (do szarych płytek, do betonu, do szarości i bieli), ale boje się, że położymy i stwierdzę, że to nie to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...