Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Do fugowanie cegieł lub płytek z ręcznie formowanej cegły stosuje się takie cienkie packi- właśnie o szer ok. 1cm, tak jak fuga-taki długi wygięty "ala"nóż, do tego szczotka z włosia-twardego lub miedzianego i natychmiast po fugowaniu oczyszczaniu tego z resztki fugi.

 

 

A ja z pytaniem -tj. konserwacji płytki z cegły ręcznie formowanej- widziałam w jakiejś pizzerii pomalowaną ścianę z tej płytki środkiem, który spowodował,że ściana była zdecydowanie gładka-jak polakierowana i do tego z odrobiną błyszczącego czegoś, kolor cegły wydobyty był konkretniejszy ale wyraźnie mniejsza tendencja do kurzenia się. Może wiecie co to takiego mogło być?

tzn nie świeciła się jak psu j..ka ale była lekko błyszcząca.

Co to może być za środek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to Ja jestem sprzedawca i producentem płytek z cegieł ręcznie formowanych z Malborka.

Chciałem sprostowac jedną niepokojąca rzecz.Ta biała plesn i to ,że płytki sa wilgotne to jest normalne ponieważ cegła wciąga wilgoc puki nie jest zaimpregnowana,że są wilgotne to nie szkodzi bo przed przyklejenim każdej płytki trzeba ją zamoczyc i odrazu przykleic dlatego odczekujemy tydzien czasu od przyklejenia płytki do zaimpregnowania bo trzeba im dac tydzien czasu na wyschnięcie.Wszystko jest normalnym procesem jakby robił to dosiwadczony fachowiec to bym o wszystkim wiedział i nie ma co płakac ,że będą mieli państwo grzyb w domu.Jednak płytki położone są ładnie.

I prosze wszystkich moich klientów o wysyłke zdjec z realizacji.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym w pokoju położyć takie płytki z cegły na ścianie tak przy okazji generalnego remontu..byłoby tego jakieś 10 m2. Jakie byłyby koszty samego materiału? Zależałoby mi żeby nie było drogo :wink: możecie mi coś polecić? Byłbym wdzięczny..

 

Dowiedz się w cegielni Hoffmanowska z Kraśnika: http://www.hoffmanowska.pl/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to Ja jestem sprzedawca i producentem płytek z cegieł ręcznie formowanych z Malborka.

Chciałem sprostowac jedną niepokojąca rzecz.Ta biała plesn i to ,że płytki sa wilgotne to jest normalne ponieważ cegła wciąga wilgoc puki nie jest zaimpregnowana,że są wilgotne to nie szkodzi bo przed przyklejenim każdej płytki trzeba ją zamoczyc i odrazu przykleic dlatego odczekujemy tydzien czasu od przyklejenia płytki do zaimpregnowania bo trzeba im dac tydzien czasu na wyschnięcie.Wszystko jest normalnym procesem jakby robił to dosiwadczony fachowiec to bym o wszystkim wiedział i nie ma co płakac ,że będą mieli państwo grzyb w domu.Jednak płytki położone są ładnie.

I prosze wszystkich moich klientów o wysyłke zdjec z realizacji.

 

Zapraszam

 

 

czym dokładnie impregnować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym w pokoju położyć takie płytki z cegły na ścianie tak przy okazji generalnego remontu..byłoby tego jakieś 10 m2. Jakie byłyby koszty samego materiału? Zależałoby mi żeby nie było drogo :wink: możecie mi coś polecić? Byłbym wdzięczny..

 

W cegielni Hoffmanowska:

Koszt pełnej cegły to około 1,5 zł, który waha się w górę i dół w zależności od rodzaju cegły. Płytki odpowiednio taniej. Koszt przewozu pełnej palety cegieł to 160 zł. Przewóz kurierem. Na paletę wchodzi okołoo 300 cegieł, na metr kwadratowy potrzebne jest około 52 cegieł o standardowych rozmiarach przy fudze 1cm.

 

Cegielnia Słodków lub Kufel ma cegły w cenie około 90 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...