Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje


truskaweczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo ciekawe propozycje. Tez planuje zrobić w salonie ścianę oklejoną cienkimi cegiełkami ca. 1 cm ( jak elewacyjne) . Wzorem powinny raczej przypominać starą cegłę ciemno czerwoną .

 

Patrzę i szukam ...

 

Jak planujecie wykonać połączenie ściany z cegieł ze ściana otynkowaną ? Ja chcę zrobić tylko kawałek ściany w cegle i czy licować cegłę z tynkiem czyli ściana pod cegłą chyba bez tynku czy inaczej ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła najzwyklejsza. Tą ściane budowaliśmy z myślą o tym, że będzie nieotynkowana, więc obiecaliśmy robotnikowi flaszke, za to że ładnie ją wymuruje. Potem tylko trzeba zafugować specjalną fugą i całość zaimpregnować. Klinkieru nie chciałam, bo miało być naturalnie - udało się.

 

Nad dechami nawet nie myślałam, od początku w założeniu był parkiet - gres pasowałby najlepiej - chciałam tylko ten parkiet ułożyć w paski, jak panele, pod kątem ok. 20 st, ale to było zbyt ryzykowne jak na taką powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Alina Lozowska

A ja mam dylemat tej natury. Mam 8 -metrową ścianę i chciałam wyłożyć cegłą tylko połowę. To ta ściana ceglana będzie "wychodziła" do przodu o szerokość cegły. Będzie to dobrze? :o

Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...